Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Jakich haseł prawdopodobnie nigdy nie używa kobieta, a jakich mężczyzna?

2 grudnia 2020
Współcześnie cały czas mówi się o równouprawnieniu. Płeć żeńska podejmują się męskich zawodów, w pracy walczą o takie samo traktowanie z mężczyznami. Mężczyźni powoli przestają walczyć z wizerunkiem macho, który nie może wziąć urlop tacierzyński, dlatego, że musi zarabiać na byt rodziny. Istnieją jednakże swego rodzaju kody i słowa, które są charakterystyczne dla konkretnej płci.

Wpisując w wyszukiwarkę internetową takie hasła, jak np.

Chcemy oddać w Twoje ręce następny nasz tekst – mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu. Aby go przejrzeć, najedź na link tu… i gotowe.

kompresory śrubowe, instalacje pneumatyczne i sprężarki powietrza, a później wybierając grafikę zobaczymy mnóstwo zdjęć nieznanych większości urządzeń. Jeśli obejrzymy całą galerię to zawsze ujrzymy jakieś zdjęcie przedstawiające mężczyznę, który ową maszynę obsługuje. Nie wynika to tylko z uprzedzeń do kobiet. Są to fachowe nazwy, którymi kobiety się nie pasjonują.

sprężarka powietrza

Autor: Laineema
Źródło: http://www.flickr.com

Być może większość z nich nie tylko nie zdaje sobie sprawy, jak obsługiwać takie urządzenia albo jak one wyglądają, ale przede wszystkim nigdy wcześniej nie słyszała takich słów. Mało jaka kobieta potrafi wytłumaczyć profesjonalnie z czego zrobione są instalacje pneumatyczne. Podobna sytuacja ma miejsce,gdy zapyta się ją o działanie sprężarki powietrza. Kompresory śrubowe kojarzą się kobietą jedynie ze śrubkami, z którymi to ich design nie ma nic wspólnego.

Masz chęć odnaleźć więcej info (http://www.sklep.acana.com.pl/5-sucha-karma-dla-psa) na prezentowany problem? Jeżeli tak, to bez obaw kliknij tutaj, a na pewno będziesz czuć zadowolenie!

Taka sama tendencja zauważalna jest u mężczyzn. Hasło zalotka nasuwa im obraz przedstawiający narzędzie do tortur. O kolorze kobaltowym prawdopodobnie nigdy nie słyszeli, lecz, gdy tylko ujrzą cokolwiek w takiej barwie, zawsze nazwą to niebieskim. Wszystkie torebki to po prostu torebki, a kopertówka to coś, co możesz kupić na poczcie.

Dla panów również lakier to, prawdopodobnie roztwór, którym pomalowany jest ich auto, a nie płyn do paznokci.
Niewątpliwie bywają wyjątki tak samo kobiet, jak i mężczyzn, które idealnie orientują się w słownictwie typowym dla płci przeciwnej. Są panie, które zajmują się fachowo instalacją pneumatyczną, jak i mężczyźni będący makijażystami. Nie wpływa to jednak na fakt, że jest pewien zasób słownictwa, który kojarzy się najczęściej tylko z jedną płcią i, przy którym uznamy, że „płeć męska/płeć żeńska nie zna takich haseł”. Więcej na

You Might Also Like