Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Kilka przydatnych informacji na temat kabur udowych

20 września 2020
Przechowywanie broni palnej wymaga zastosowanie odpowiedniej kabury. Spełnia ona rolę pokrowca. Z jakimi modelami kabur mamy do czynienia zazwyczaj? Kabury, czyli zwykle pokrowce do przechowywania broni dostępne będą w opcji do przenoszenia pod pachą. Są również modele, mogą mogą zostać przyczepione do pasa. Wśród dostępnych w dzisiejszych czasach modeli kabur znajdują się również kabury udowe. W zgodzie ze swoją nazwą kabury udowe przenoszone są na udzie.

militaria

Autor: Andrew Jensen
Źródło: http://www.flickr.com

Kabury niezależnie na to, w jakim miejscu są noszone muszą być zaprojektowane w ten sposób, by przechowywana w nich broń była zabezpieczona przed wysunięciem. Te noszone pod pachą mają przeważnie więc klapkę zapinaną od góry, która zabezpiecza przed wypadnięciem broni. Te udowe posiadają natomiast trzy rodzaje zabezpieczeń.

Częścią kabury udowej jest system pasów, dzięki czemu kabura udowa może zostać przymocowana na udzie na stosowanej wysokości. Zabezpieczenia te można w każdej chwili zdemontować. Wtedy kaburę można nosić na specjalistycznych szelkach lub na pasie. Ofertę kabur nie jedynie na udo prezentują sklepy z akcesoriami militarnymi.

Nie ma co czekać, takie niezwykłe okazje należy prędko wykorzystywać, więc nie wahaj się i po prostu sprawdź kompletną ofertę.

Bez względu od modelu kabury wiele z nich ma kieszenie jakie służą do przenoszenia elementów wyposażenia jak przykładowo wycior.

Wszelkie fasony posiadają też kieszonki, w których można przechowywać jeszcze jeden magazynek albo zapas amunicji. Odmianą pokrowca będzie olstra. Z olstrów korzystała generalnie kawaleria. Odkąd jednak konie, wraz z nimi kawalerzyści zniknęli z armii, używanie ostrów było bezużyteczne. Rodzaj kabury zawsze dobiera się do typu stosowanej broni.

Różne kabury będą bowiem przystosowane do noszenia rewolweru, inne zaś do broni z większym korpusem. Dawniej kabury stosowano przede wszystkim skórzane. Dzisiaj prócz skóry stosuje się także różne inne materiały. W chwili obecnej coraz częściej można kupić kabur wykonane z nylonu, lub z kordury.

Sklepy z artykułami militarnymi proponują także kabury wykonane z połączenia dwóch tych materiałów. Pokrowce wykonane ze skóry będą bardziej wytrzymałe, należy jednak dać za nie trochę więcej aniżeli za te wykonane z nylonu, czy wykonane z cordury.

You Might Also Like