Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Co to jest tensometr? W jaki sposób wykorzystuje się takie urządzenie?

18 listopada 2019
Waga jest sprzętem, który zapewne każdy ma w swoim domu. Używamy jej choćby do pomiaru ciężaru naszego ciała albo w trakcie mierzenia składników podczas gotowania.

Niewiele osób jednak zastanawia się nad problemem, z jakich materiałów jest onazbudowana ?
Z pewnością nie wszyscy ludzie wiedzą, iż każda elektroniczna waga ma tensometr.

Chcesz pogłębić swoją wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tu (http://www.lontex.pl/sprzedaz-tachografy) – kliknij w link i przejdź do następnej strony pełnej zajmujących wpisów.

Określenie zabrzmi zapewne zawile, jednak sprzęt ten służy właśnie do mierzenia ciężaru. Dzięki niemu można skontrolować ciężar różnych przedmiotów.

koszula

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com
Występują różnorakie tensometr, jednak tym z bardziej popularnych będzie ten oporowy. To właśnie taki typ mechanizmu często używa się w wagach, które służą nam na co dzień, ale także w wagach służących w laboratorium. Tensometry oporowe mają dużą czułość oraz cechują się idealną dokładnością. Nie stanowi dla tych sprzętów problemu znaczna temperatura. Prócz tego wykazują dużą wytrzymałość na drgania oraz różnego rodzaju wstrząsy.
Metoda działania takiego sprzętu jest bardzo łatwa. Drut oporowy nakleja się na powierzchnię, na jaką zacznie działać siła ciężkości.

Nie wahaj się – artykuł (http://www.isl.pl/automatyczne-systemy-magazynowe/) już jest zamieszczony na naszej podstronie. Wejdź w podany link i tam wyszukasz wiele uzupełniających treści na temat tego inspirującego zagadnienia.

W momencie, kiedy taka powierzchnia odkształca się, ta informacja przekazywana jest do materiału oporowego. Technika sklejania takich sprzętów jest bardzo różnaoraz zależna od danej firmy. Tak samo będzie z zastosowanymi produktami, z jakich je się wykonuje. Od tego przede wszystkim zależy ich jakość oraz poprawność działania – Wagi Wielkopolska Henryk Ossowski.

Odmienny może być wygląd i metoda ułożenia tensometrów. Odróżnia się przykładowo kratowe, w których druciki przebiegają równolegle lub wężykowe, w jakich druciki są ułożone falowo.

You Might Also Like