Warto już od początku nauczyć dzieciaki oszczędzania

Czy zaznaczymy jak oszczędzać pieniądze?

Bardzo prosto, mając comiesięczny wpływ gotówki możemy się zapomnieć i wydawać wszystko co do grosza, czasem na przedmioty zupełnie niepotrzebne. Dlatego trzeba dzieci już od małego uczyć, że trzeba oszczędzać, że należy ciągle przeanalizować czy konkretny sprawunek jest niezbędny. Jeżeli wyuczymy je, aby z każdego kieszonkowego, jakąś nawet niedużą cząstkę odkładały do skarbonki, to w dalszym życiu również będą umiały tak postępować, a co się z tym wiąże, będą posiadały zawsze zarezerwowane jakieś pieniądze na tzw. czarną godzinę.

Oczywiście, by wyuczyć dzieci takiego działania, wpierw samodzielnie musimy tak działać, ale czy zaznaczymy jak to robić? Należy skierować uwagę na co zdajemy najwięcej pieniędzy oraz przeanalizować, czy na pewno to wszystko jest nam niezbędne. Jeśli okaże się, że nie możemy zrezygnować z danych wydatków, to warto pomyśleć w jaki sposób je pomniejszyć, np. korzystając z przeróżnych wyprzedaży w marketach, a oszczędzone pieniądze (zobacz kantor walut z Warszawy) odkładać na bok.

Gdzie trzymać takie oszczędności?

pieniądze od ręki

Autor: Maik Meid
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy wyrobimy w sobie przyzwyczajenie oszczędzania, to musimy posiadać takie miejsce, gdzie będziemy te pieniądze trzymać, tak żeby ciągle były wszystkie razem.

Jeżeli opisywany wątek jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij i przeczytaj, jakie zagadnienia posiada solidna witryna – na pewno dane tam zamieszczone są podobnie zajmujące.

Część ludzi przechowuje je w domu, w przysłowiowej skarpecie, jednak takie działanie wystawia nas na pokusę sięgnięcia po te pieniądze, kiedy zabraknie nam trochę do wyśnionej rzeczy, zamiast przeczekać, na odpowiedni czas, by ją nabyć. Dlatego odpowiednio schowane pieniądze przelewać na odpowiednie konto np. jak bank BGŻ, wtedy będziemy posiadali trochę utrudniony do nich dostęp, a poza tym ich wyjęcie więcej aniżeli raz w miesiącu powoduje utratę odsetek, więc będzie nas to przymuszało, do rzetelnego przemyślenia, czy rzeczywiście potrzebujemy te pieniądze, co ma szansę sprawić, że nie raz zrezygnujemy z ich podjęcia.

Warto wciąż posiadać jakąś rezerwę

Posiadając nawet nieduże oszczędności, możemy żyć spokojniej, gdyż będziemy mieli pewność, że w trudnej sytuacji, posiadamy możliwość przez jakiś okres wykorzystywać z tych zasobów, bez konieczności zadłużania się u bliskich. Taka rezerwa może się sprawdzić w czasie choroby, utraty pracy, a jeżeli będziemy mieli odpowiednio wiele, to część z jej zasobów możemy przeznaczyć na zasłużone wakacje.

, , ,

Related posts

W jaki sposób najlepiej inwestować? Co trzeba wiedzieć, by mieć z tego korzyści? Spróbuj poznać się z interesującym wydarzeniem

Opcje binarne - brzmi to na pierwszy rzut oka trudno ale praktycznie jest to bardzo banalne. Zanim zaczniemy inwestować dobrze zapoznać się z platformą i funkcjonowaniem opcji.

Ale zanim będziesz chchiał rozpocząć inwestowanie najlepiej testować konto demo dzięki, któremu bez kosztów i bez ryzyka naukę inwestowania w opcje binarne. Kiedy już wystartujesz by inwestować musimy wybrać rynek na, którym będziemy prowadzić transakcje. Częstym błędem popełnianym przez początkujących jest wkładanie pieniędzy na zbyt wielu aktywach. Warto również wspominać, że na platformie transakcyjnej do opcji binarnych oferuje tez wiele pozostałych aktywów: towary, kursy walut (forex), akcje i indeksy giełdowe.

Rozliczenia on-line coraz bardziej popularne pośród petentów

Z każdym rokiem liczba osób robiących rozliczenia podatkowe za pomocą portali online wzrasta. Jest to znacznie wygodniejszy sposób składania deklaracji podatkowej, który gwarantuje szybkie poprawianie błędów oraz najzwyczajniej zaoszczędza czas.

Cloud computing przyszłością każdej nowoczesnej i rozrastającej się korporacji

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt z nas nie pomyślałby nawet o tym, iż będzie posiadał swój osobisty telefon komórkowy, laptop i tablet. Były to tak odległe pragnienia jak te, które możemy obecnie oglądać w różnorodnych filmach science fiction. Internet był zagadką dla mnóstwa ludzi, nikt nie przypuszczał, że już niedługo będzie miał dostęp do tego wirtualnego świata przez całą dobę.

Nie ufasz w pełni własnym podwładnym? Być może to odpowiedni czas na to, żeby pomyśleć o zamontowaniu monitoringu w magazynie

W współczesnych czasach właściciele firm niestety czasami przekonują się, że nie każdemu pracownikowi można w stu procentach zaufać. Niejednokrotnie słyszy się o pracownikach, którzy okradają własnego pracodawcę - nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy chcą się przed tym bronić i decydują się coraz częściej na instalację w swoim zakładzie monitoringu.

Latest posts

Jaki sylwester Jelenia Gora może nam zaoferować?

Jeśli pragniemy otrzymać pewność, że ta najważniejsza noc w roku, będzie niesamowitym przeżyciem, to powinniśmy otrzymać gwarancję, że pragniemy sylwester spędzić w miejscu, w którym powiedzą, jak to wszystko przyszykować.

Jak dobrze zadbać psa

Posiadanie własnego zwierzątka jest jedną z najfajniejszych spraw w życiu. Ma to aspekt też edukacyjny, jeżeli mamy własne dziecko. Wówczas kształci się ono troski nad inną osobą rzecz jasna poprzez opiekę nad zwierzątkiem. Oczywiście kupując takie zwierzątko bądź biorąc je ze schroniska musimy sobie uzmysłowić jak niezmiernie istotne jest stosowne o niego doglądanie. Zwierzę analogicznie jak człowiek wymaga pokarmu, tak aby móc standardowo żyć, potrzebuje także, by za każdym razem w misce było właściwie dużo wody.

Masz w planach urlop? Czekają na ciebie noclegi w Zakopanem

Słońce, relaks, wylegiwanie w łóżku do późna i przebywanie na świeżym powietrzu – któż nie myśli o takich chwilach? Przydarzają się niestety wyłącznie w trakcie weekendu bądź urlopu, jakiego niestety nie mamy zbyt dużo i musimy nim rozumnie gospodarować, aby starczyło na wszystko, co sobie zamierzyliśmy. Jeśli i ty potrzebujesz już wypoczynku, wybierz Zakopane.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*