Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Estetyka mebli i sprawna chłodnia gwarancją wysokiej sprzedaży sklepu

25 marca 2020
Rozpoczynając działanie niewielkiego sklepiku na osiedlu, jak i ogromnego hipermarketu, właściciel powinien przygotować właściwe zaplecze. Zorganizowana i zdyscyplinowana drabina pracowników to pierwszy czynnik, drugim jest konieczny sprzęt taki jak regały, zamrażarki i chłodnie na wyładowywanie produktów.

Wśród regałów sklepowych wyróżnia się przynajmniej parę rodzajów. Dostosowuje się je do różnych działów, o zupełnie innej charakterystyce. W ten sposób regały na alkohol (polecamy globus barek) odróżniają się od innych tworząc bardziej zwarty, ekskluzywny kąt. Zdarza się, że ciemne kolory regałów posiadają podświetlenia – bywa tak przy zagranicznych drogich trunkach. Mówimy tutaj raczej o specyficznych jak na sklep gablotkach aniżeli regałach sklepowych. Regały piekarnicze to z kolei zwarte konstrukcje współgrające z piekarnią w markecie, ewentualnie magazynem.

Twórcy półek na chleb i bułki wybierają drewno, najczęściej spotykany materiał z którego tworzone są te regały.

Przeczytaj ten artykuł, ponieważ on na pewno także Cię niezwykle zainteresuje. Omawia on zbliżoną problematykę, zatem nie wahaj się i kliknij ten link!

Zachowując świeżość pieczywa pakuje się w torebki papierowe (chleb) lub chroni przed wietrzeniem przezroczystym zakryciem (bagietki). Dużą rolę odgrywa też ustawienie półek i współgranie ich z cenami na paskach.

chłodnictwo

Źródło: http://izolacje.gda.pl/
Łatwa w odczycie konfiguracja półek na pieczywo, gdy jest ono naprawdę wysokiej klasy, jeszcze bardziej przekonuje do zaopatrywania się w chleby i bułki. Przyciąganie ekspozycji działają na ludzi nie mniej jak promocje i wyprzedaże, na co nie mogą nie zwracać uwagi kierownicy zmian i marketingowcy danego sklepu.
Zaplecza magazynów to przede wszystkim chłodnie. Gdzież indziej obsługa żywności trzymałaby produkty dopiero mające iść na sklep lub przetrzymywane przez niespecjalną popularność? Skuteczna chłodnia to w pierwszym rzędzie niska temperatura i izolacja tej strefy przez mocne i piekielnie ciężkie drzwi chłodnicze. Takie drzwi to sporo kilogramów powlekanej blachy stalowej, ościeżnica – także z blachy – a do tego szereg gwarancji czasowych i zgodności z przepisami bhp-owskimi.

Na mniejszej przestrzeni wystarczą natomiast urządzenia chłodnicze, z regulacją temperatur i ciśnień. Jak widać, każdy element zaplecza ma swoje znaczenie w sklepie. Niedopatrzenia w stanie chłodziarek czy regałów automatycznie odbije na wynikach sprzedaży.

You Might Also Like