Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Co warto zobaczyć w Polsce

7 lutego 2019
Wakacje muszą być czasem przygody oraz odpoczynku, w praktyce jednak bywa z tym różnie. Wakacje, bez względu na miejsce do jakiego dana osoba chce się udać, należy zaplanować z określonym wyprzedzeniem, aby uniknąć potem problemów ze znalezieniem najlepszych ofert. Takie zdobyte doświadczenie może być mocno pomocne w podjęciu najrozsądniejszych postanowień co do ofert wczasów. Jednak przede wszystkim warto się zastanowić, co najlepiej zwiedzać w kraju.

dworzec

Autor: Pau
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim zależy to od prywatnych zainteresowań i celów podróży. Osoba szczególnie zainteresowana sportem zdecydowanie powinna wybrać się do Zakopanego, który oferuje mnóstwo możliwości pod względem narciarstwa i innych sportów zimowych. Tam wyciągi i stoki narciarskie są wykonane na doskonałym poziomie i są znakomite zarówno dla amatorów, jak i ludzi już od dawna jeżdżących na nartach. Poza wielkimi stokami narciarskimi można tam podziwiać przepiękne widoki, które na bardzo długo zapadną każdemu podróżnikowi w pamięć. Zakopane to jednak nie tylko narty – pod względem kulturalnym także stanowi ciekawe miejsce chociażby ze względu na silne wpływy twórców młodopolskich. Zakopanem fascynował się między innymi Kazimierz Przerwa-Tetmajer czy Ignacy Witkiewicz – do dziś istnieje tam Teatr im. S. Witkiewicza.

Jeżeli chcesz zdobyć większą ilość informacji na omawiany temat, to notka spod linku (http://bajdarka.pl/splywy-kajakowe-kanoe/polska/jednodniowy-splyw-po-narwii) również takie dane zawiera, zatem kliknij tu, żeby je przeczytać.

Poza tym Zakopane posiada Muzeum Tatrzańskie, zdumiewającą unikalną architekturę, oraz Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Wielbicielom muzyki romantycznej bezdyskusyjnie się także spodoba obfite w eksponaty Muzeum Karola Szymanowskiego.

Entuzjaści letniej opalenizny i nadmorskiego piasku podobnie mają w czym wybierać – najczęściej wybierane miejscowości wypoczynkowe to Kołobrzeg i Trójmiasto. Szczególnie Gdańsk ma niesłychanie wiele atrakcji turystycznych oraz niesamowity mikroklimat. Z atrakcji kulturalnych i zabytków stanowczo godne uwagi i polecenia jest Pałac Opatów – aktualnie Oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Można tam podziwiać obrazy Matejki i Jacka Malczewskiego, a także Olgi Boznańskiej. Interesująca jest także Izba Mikołaja Kopernika – można tam ujrzeć limitowaną wersję kopii „O obrotach sfer niebieskich”, fragmenty listów, autoportret sławnego uczonego i inne wyjątkowe pamiątki.

Pod względem kulturalnym także Kraków ma niezwykle mnóstwo atrakcji. Można tam nie tylko stanąć oko w oko ze Smokiem Wawelskim (a przynajmniej jego podobizną), ale też obejrzeć Wawel, słynny Kościół Mariacki z bardzo dobrze zachowanym Ołtarzem Wita Stwosza, a dodatkowo Kazimierz – starą dzielnicę żydowską z zabytkowym cmentarzem i świątyniami. W Krakowie można odnaleźć wiele śladów historii – nieodzownym punktem jest Collegium Maius o imponującym dziedzińcu i przecudownych krużgankach. W Krakowie można także ujrzeć jedyne osiągalne w kraju dzieło Leonarda da Vinci – „Damę z gronostajem” można ujrzeć w Muzeum Czartoryskich, razem z dziełami Rembrandta i Petera Breughla Młodszego. Te wszystkie zabytki, skwery pełne platanów oraz widok zaczarowanych dorożek bezsprzecznie nie rozczaruje żadnego podróżnika.

You Might Also Like