Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Wczasy kiedyś oraz dzisiaj

11 czerwca 2020
Każdy człowiek od zarania dziejów miał bardzo wiele zamiarów. Zmieniały się one jak odcienie w kalejdoskopie czy to ze względów subiektywnych, czy także obiektywnych. Jeden pozostawał jednak w egzystowaniu człowieka zawsze – wytwórczość. Zarówno kiedyś, jak i współcześnie, praca ma przeważnie finał zarobkowy, a finanse są ludziom potrzebne do godnego życia. Obywatele którzy pracują mają uprawnienie do urlopu. Ogromną grupę z nich stanowią Ci, jakich stać na o wiele droższe od krajowych, wyprawy zagraniczne. Metamorfoza systemu społeczno – gospodarczego, która miała miejsce w Polsce w roku 1989 miała istotny wpływ na ożywienie turystyki.

wakacje nad morzem

Autor: Jon Bunting
Źródło: http://www.flickr.com

Przed tą datą praktycznie niewykonalne były, na przykład wakacje na Wyspach Kanaryjskich lub także w Egipcie. Trudno było otrzymać sam paszport, ażeby zdołać przekroczyć granicę PRL, a co dopiero wyprawy do gorących państw. Po 1989 roku system wolnorynkowy poczynił, iż zaczęły powstawać biura podróży, oferujące swoim użytkownikom liczne wyprawy, różnego typu formy spędzenia wakacji oraz urlopów. W ofertach biur podróży odnaleźć wolno sugestie dla aktywnych, np. narty w Alpach, ale także coś dla ludzi preferujących pasywny odpoczynek, np. wczasy na Gran Canaria (szczegóły tu na ) oraz wylegiwanie się na piasku. Naturalnie nie można powiedzieć, że w okresie Polski Ludowej ludzie wcale nie podróżowali. Główne jednak kierunki dawnych wypraw kierowały do Rosji lub innych republik socjalistycznych.

Masz chęć pogłębić swą wiedzę na podobny temat? Namawiamy zatem do zaglądnięcia do nowej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis.

Podobnie jak wówczas tak i dzisiaj wyprawa cudzoziemska łączy się ze relatywnie wysokim kosztem. Koszt takich wypraw waha się przeważnie w okolicach 2500 złotych co przy obecnych przeciętnych dochodach polaków, cenach oraz poziomie gospodarki jest sporą kwotą. Bardziej bystry rezydent Polski zdoła sobie jednakże pozwolić na wycieczki zagraniczne, korzystając z usługi last minute. Wiele razy, kiedy przechodziliśmy blisko siedzib biur podróży mijamy zaklejone interesującymi ofertami tablice, które kolorowymi reklamami zachęcają nas do wyjazdu last minute na Teneryfę, itp.

Ewidentnym jest fakt, że każdy pragnąłby wyjechać na ciepłą wysepkę, zwłaszcza gdy za oknem rządzą iście spartańskie warunki.

Jeżeli masz chęć dowiedzieć się więcej szczegółów na przedstawiany w tym tekście temat, to zobacz w tym miejscu bez ociągania uzupełniające informacje.

To naturalnie wówczas, biura podróży bombardują klientów ofertami wyjazdów last minute. Na ogół w czasie zimowym udajemy się na wysepki, wchodzące w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich – Lanzarote last minute, czy też należąca do Hiszpanii – Fuerteventura last minute. Wypada zadać sobie pytanie – czy warto podróżować ? Jeżeli tak – to kiedy i gdzie ? Lepiej zimą czy latem?

You Might Also Like