W jaki sposób dostać zadośćuczynienie za odwołany lot?

Z uwagi na komfort oraz szybkość podróże samolotem są coraz bardziej powszechne. Chociaż, jak to we wszystkich sposobach lokomocji bywa, lot może zostać anulowany. Na szczęście w takiej sytuacji pasażerowi przysługują specjalne uprawnienia.

problemy techniczne

Autor: Anton Strogonoff
Źródło: http://www.flickr.com
Anulowanie przelotu może wzbudzić niekomfortową, stresującą atmosferę, szczególnie kiedy wybieramy się w istotną podróż firmową albo na upragnione wczasy. Boimy się nie tylko o zmarnowany czas, ale przede wszystkim o koszty. Dobrze być świadomym, że za odwołany lot odszkodowanie przysługuje, tylko trzeba się o nie upomnieć (rekompensata za problemy z lotem). Rozporządzenie Unii Europejskiej nr 261/2004/WE z dnia 11 lutego 2004 r.

Nie czekaj — sprawdź jakie interesujące informacje prezentuje nasza moja strona internetowa. Jej opis zapewne niezwykle Cię zaintryguje.

zawiera prawa pasażera, dzięki którym wyegzekwujemy nie tylko zwrot pieniędzy za bilet, ale też rekompensatę. Zgodnie z przytoczonym dokumentem w przypadku anulowania lotu przewoźnik (Przewozy do Niemiec ze Świdnicy – EDENBUS) powinien zagwarantować pasażerowi alternatywny środek transportu i oddać koszty biletu. Skargę trzeba dostarczyć prosto do przewoźnika, korzystając z gotowego unijnego formularza zażalenia. Zatrzymajmy jego ksero, żeby w przypadku niezadowalającej odpowiedzi szukać wsparcia u Komisji Ochrony Praw Pasażerów Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

lotnisko

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto pasażerowi przypada zadośćuczynienie w wysokości 250-600 euro. należne za odwołany lot odszkodowanie liczone jest w zależności od długości lotu. Jeśli podróż miała odbyć się w obrębie Unii Europejskiej, a odległość pomiędzy punktami wynosi do 1500 km pasażerowi przypada 250 euro. Jeśli dystans przewyższa 1500 km kwota wynosi 400 euro. W przypadku lotów między portami w Unii Europejskiej a tymi znajdującymi się poza nią, a dodatkowo w przypadku przelotu więcej niż 3500 km pasażer powinien uzyskać 600 euro zadośćuczynienia. Dobrze wiedzieć, że kwota rekompensaty może zostać zredukowana o 50%, w przypadku, gdy przewoźnik zaoferuje nam alternatywny przelot w podobnym czasie. Prawa pasażera (zobacz na stronie) znajdujące się w Rozporządzeniu nie dotyczą jednak warunków, gdy lot został anulowany z powodu wyjątkowych okoliczności lub wiadomość o modyfikacjach otrzymamy 2 tygodnie przed planowaną podróżą.

, , ,

Related posts

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, historyczne miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, jakie z pewnością powinno się zwiedzić.
Mimo przeróżnych przeciwności w Legnicy zachowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Podróż do ziemi ważnej dla wszystkich chrześcijan

Są osoby, które powinny odbyć przynajmniej jedną pielgrzymkę do świętego miejsca. Jest to związane z religią, którą wyznają. Dla osób z naszego kraju bardzo istotnym miejscem jest Ziemia Święta. Nigdzie nie jest zapisane, że każdy chrześcijanin musi tam się wybrać, ale sporo ludzi wierzących w Chrystusa Pana wykupuje wycieczka do ziemi świętej.

Czy warto wybrać się na wypoczynek do stolicy Tatr?

Każdy pracownik, który ciężko pracuje, zasługuje na wczasy. Jest to normalna kolej rzeczy, że po dużym trudzie trzeba wypocząć w odpowiednim miejscu. Jedni wybierają morskie plaże, inni wolą upajać się pięknem widoku gór. Entuzjaści morza dowodzą, że na plaży człowiek lepiej zregeneruje siły, ponieważ może wylegiwać się na plaży.

Hotele w niewielkich i większych miejscowościach

Gdy szukamy miejsca na nocleg to możemy posiadać duży dylemat. Dlaczego? Otóż baza noclegowa w w naszym kraju jest naprawdę dobrze rozwinięta, przez, co jest, z czego wybierać. Dobrze, więc z pewnym wyprzedzeniem przysiąść i przed wyjazdem poszukać właściwego hotelu w miejscu, gdzie się wybieramy.

Latest posts

W jaki sposób powinniśmy zadbać o komin?

Dbałość o komin nie może się kończyć wraz z zakończeniem zadań budowlanych. Cykliczna inspekcja, w szczególności kanałów dymowych, będzie niebezcelowa dla dostrzeżenia przypuszczalnych odchyleń oraz zapobiegania poważnym zagrożeniom.
Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż przeświadczenie o tym, iż odchylenia w działaniu spalinowego kanału (zaistniałe dla przykładu w skutek działalności ptaszków) będą zawsze sygnalizowane przez zainstalowany do niego piec, nie jest niestety do końca prawdziwe.

Do kogo możesz pójść, kiedy chciałbyś odsprzedać szybko swój samochód?

Nawet jeżeli nasz pojazd nie porusza się o własnych siłach, moglibyśmy w dzisiejszych czasach sprzedać go za gotówkę. Spółka skupuje wszelkie samochody osobowe czy też terenowe.
Spółka, która skupuje auta kupi również od nas auto, jakie nie posiada ważnych badań technicznych albo ubezpieczenia.

Odpady azbestowe – odpowiednie gospodarowanie niebezpiecznymi odpadami oraz złymi substancjami

Azbest z pewnością jest jedną z bardziej szkodliwych oraz niebezpiecznych substancji, która ma ogromnie zły wpływ zarówno na zdrowie człowieka jak również na środowisko. Mimo tego, że azbest jest substancją, która ma wielkie zastosowanie przydatne w dzisiejszych czasach, to naturalnie nie można zapomnieć o jego sporej szkodliwości i zagrożeniach, które za sobą niesie. Wdychanie azbestu może nieść za sobą sporo niezmiernie sporych konsekwencji, między innymi zdoła przyczynić się do takich poważnych chorób, jak rak płuc, zmiany opłucnowej lub też pylicy azbestowej.

Polecane marki a komentarze klientów

W opinii klientów autoklaw klasy b sprawdza się świetnie nie od teraz. Sporo przemyślanych rozwiązań przypadł do gustu już dużej liczbie klientów, którzy chcą stawiaćgłównie na wypróbowane możliwości. Cenią oni sobie znakomitą ofertę oraz jej rewelacyjne dopracowanie, ponieważ dzięki jej elastyczności mogą bezproblemowo znaleźć dla siebie opcję doskonałą. Rozwiązań na rynku nie brak, wręcz przeciwnie – nieprzerwanie pojawiają się nowe. Specjaliści służą wskazówkami w każdym przypadku.