W jaki sposób dostać zadośćuczynienie za odwołany lot?

Z uwagi na komfort oraz szybkość podróże samolotem są coraz bardziej powszechne. Chociaż, jak to we wszystkich sposobach lokomocji bywa, lot może zostać anulowany. Na szczęście w takiej sytuacji pasażerowi przysługują specjalne uprawnienia.

problemy techniczne

Autor: Anton Strogonoff
Źródło: http://www.flickr.com
Anulowanie przelotu może wzbudzić niekomfortową, stresującą atmosferę, szczególnie kiedy wybieramy się w istotną podróż firmową albo na upragnione wczasy. Boimy się nie tylko o zmarnowany czas, ale przede wszystkim o koszty. Dobrze być świadomym, że za odwołany lot odszkodowanie przysługuje, tylko trzeba się o nie upomnieć (rekompensata za problemy z lotem). Rozporządzenie Unii Europejskiej nr 261/2004/WE z dnia 11 lutego 2004 r.

Nie czekaj — sprawdź jakie interesujące informacje prezentuje nasza moja strona internetowa. Jej opis zapewne niezwykle Cię zaintryguje.

zawiera prawa pasażera, dzięki którym wyegzekwujemy nie tylko zwrot pieniędzy za bilet, ale też rekompensatę. Zgodnie z przytoczonym dokumentem w przypadku anulowania lotu przewoźnik (Przewozy do Niemiec ze Świdnicy – EDENBUS) powinien zagwarantować pasażerowi alternatywny środek transportu i oddać koszty biletu. Skargę trzeba dostarczyć prosto do przewoźnika, korzystając z gotowego unijnego formularza zażalenia. Zatrzymajmy jego ksero, żeby w przypadku niezadowalającej odpowiedzi szukać wsparcia u Komisji Ochrony Praw Pasażerów Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

lotnisko

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto pasażerowi przypada zadośćuczynienie w wysokości 250-600 euro. należne za odwołany lot odszkodowanie liczone jest w zależności od długości lotu. Jeśli podróż miała odbyć się w obrębie Unii Europejskiej, a odległość pomiędzy punktami wynosi do 1500 km pasażerowi przypada 250 euro. Jeśli dystans przewyższa 1500 km kwota wynosi 400 euro. W przypadku lotów między portami w Unii Europejskiej a tymi znajdującymi się poza nią, a dodatkowo w przypadku przelotu więcej niż 3500 km pasażer powinien uzyskać 600 euro zadośćuczynienia. Dobrze wiedzieć, że kwota rekompensaty może zostać zredukowana o 50%, w przypadku, gdy przewoźnik zaoferuje nam alternatywny przelot w podobnym czasie. Prawa pasażera (zobacz na stronie) znajdujące się w Rozporządzeniu nie dotyczą jednak warunków, gdy lot został anulowany z powodu wyjątkowych okoliczności lub wiadomość o modyfikacjach otrzymamy 2 tygodnie przed planowaną podróżą.

, , ,

Related posts

Niesamowicie doceniany sposób relaksu – wyjazd agroturystykę

Nie tylko latem, lecz również zimą są przez naszych rodaków chętnie organizowane są wycieczki na wieś. Biorąc pod uwagę większe zimowe imprezy, takie jak sylwester agroturystyka stuprocentowo staje na wysokości zadania oraz proponuje znakomite warunki każdej zaciekawionej osobie. Świetne możliwości, które wiążą się głównie z poznaniem miejsca oraz zmianą klimatu, a nierzadko na ten czas naszych codziennych przyzwyczajeń, daje się odczuć już po jednym dniu!

Nauka jazdy konnej w Krakowie odbywana w przyjemnej atmosferze

Kraków będzie miastem przyjaznym dla pasjonatów jazdy konnej. Znajdują się w zanim bowiem różnej wielkości stadniny koni, w których wolno uczyć się jazdy konnej, a także cieszyć się wielogodzinną jazdą konną. Jednocześnie praktycznie każda stadnina koni kraków stwarza sposobność dostępu do wielu rodzajów koni, na których można jeździć z różną prędkością i wykonywać skoki przez przeszkody.

Pomysły na spędzanie wakacji z dziećmi nad morzem

Często wydaje nam się, że wypad z dziećmi na urlop to słaby pomysł. Boimy się, że trudno będzie znaleźć nam fajne atrakcje dla naszych maluchów. Jednak, jeżeli pojedziemy w odpowiednie miejsce, to takiego problemu nie będzie. Wystarczy spojrzeć atrakcje dla dzieci w Trójmieście to fantastyczna mieszanka zabaw dla maluchów, które są szalenie aktywne i dla tych, które lubią spokojniejsze spędzanie czasu.

Dobre metody na spędzenie większej ilości wolnego czasu

W obecnych czasach dużo osób będzie bardzo zapracowanych. Powiązane będzie to z wykonywaniem pracy zawodowej oraz koniecznością opieki nad dziećmi i zakończenia różnych kwestii urzędowych. Toteż każda wolna chwila jest niezwykle cenna i potrzebna ludziom, które na co dzień nie mogą w spokoju wypić gorącej kawy.

Bezpłodność – najnowsze strategie terapii

Niepłodność dotyka coraz to więcej małżeństw. Współcześnie, gdy tak głośno jest o podejściu in vitro, warto wiedzieć więcej o wszelkich najnowszych sposobach leczenia owej choroby cywilizacyjnej.
Niepokoić można się po roku regularnego współżycia.

Latest posts

Kwestie, na które zwracają uwagę entuzjastki biżuterii.

Są tego typu sprawy, na jakie skierują uwagę entuzjastki biżuterii i dlatego jubilerzy muszą zatroszczyć się o to, by w swoich punktach sprzedaży mieć do zaoferowania jedynie tę biżuterię, która podchodzi od najbardziej renomowanych firm. Wtedy nie ma niebezpieczeństwa, że coś komuś nie przypadnie do gustu i okazja będzie chwalić się imponującymi rezultatami sprzedażowymi.

Hurtownia jubilerska oraz biżuteryjna a dawane do dyspozycji obecnie rozwiązania

Opcje tanich oraz ekskluzywnych dodatków biżuteryjnych dla pań oraz często też mężczyzn stają się w wielu miejscach na rynku czymś standardowym. Wybierane wyjątkowo chętnie pierścionki, sygnety oraz korale są wysoce zróżnicowane. Wprowadzane następne w kolejności modele zazwyczaj bazują na obecnej opinii samych użytkowników, których wskazówki są bardzo istotne.

Akcesoria do herbaty są bardzo istotne

Czy uwielbiamy pić herbatę?

Dla wielu ludzi herbata jest jednym z najistotniejszych napoi w ciągu dnia, bo to właśnie nią okazują się być w stanie ugasić nawet największe pragnienie, zimą możemy się świetnie za jej pomocą rozgrzać, a latem schłodzić, jeżeli tylko odpowiednio ją przygotujemy. Nie mniej powinno się zastanowić, jakie mamy rodzaje herbat, które z nich uwielbiamy najbardziej pić oraz czy jest może jakaś, którą chcielibyśmy spróbować.