W jaki sposób dostać zadośćuczynienie za odwołany lot?

Z uwagi na komfort oraz szybkość podróże samolotem są coraz bardziej powszechne. Chociaż, jak to we wszystkich sposobach lokomocji bywa, lot może zostać anulowany. Na szczęście w takiej sytuacji pasażerowi przysługują specjalne uprawnienia.

problemy techniczne

Autor: Anton Strogonoff
Źródło: http://www.flickr.com
Anulowanie przelotu może wzbudzić niekomfortową, stresującą atmosferę, szczególnie kiedy wybieramy się w istotną podróż firmową albo na upragnione wczasy. Boimy się nie tylko o zmarnowany czas, ale przede wszystkim o koszty. Dobrze być świadomym, że za odwołany lot odszkodowanie przysługuje, tylko trzeba się o nie upomnieć (rekompensata za problemy z lotem). Rozporządzenie Unii Europejskiej nr 261/2004/WE z dnia 11 lutego 2004 r.

Nie czekaj — sprawdź jakie interesujące informacje prezentuje nasza moja strona internetowa. Jej opis zapewne niezwykle Cię zaintryguje.

zawiera prawa pasażera, dzięki którym wyegzekwujemy nie tylko zwrot pieniędzy za bilet, ale też rekompensatę. Zgodnie z przytoczonym dokumentem w przypadku anulowania lotu przewoźnik (Przewozy do Niemiec ze Świdnicy – http://edenbus.com.pl/oferta/przewozy-do-niemiec-walbrzych-swidnica/) powinien zagwarantować pasażerowi alternatywny środek transportu i oddać koszty biletu. Skargę trzeba dostarczyć prosto do przewoźnika, korzystając z gotowego unijnego formularza zażalenia. Zatrzymajmy jego ksero, żeby w przypadku niezadowalającej odpowiedzi szukać wsparcia u Komisji Ochrony Praw Pasażerów Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

lotnisko

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto pasażerowi przypada zadośćuczynienie w wysokości 250-600 euro. należne za odwołany lot odszkodowanie liczone jest w zależności od długości lotu. Jeśli podróż miała odbyć się w obrębie Unii Europejskiej, a odległość pomiędzy punktami wynosi do 1500 km pasażerowi przypada 250 euro. Jeśli dystans przewyższa 1500 km kwota wynosi 400 euro. W przypadku lotów między portami w Unii Europejskiej a tymi znajdującymi się poza nią, a dodatkowo w przypadku przelotu więcej niż 3500 km pasażer powinien uzyskać 600 euro zadośćuczynienia. Dobrze wiedzieć, że kwota rekompensaty może zostać zredukowana o 50%, w przypadku, gdy przewoźnik zaoferuje nam alternatywny przelot w podobnym czasie. Prawa pasażera (zobacz na stronie) znajdujące się w Rozporządzeniu nie dotyczą jednak warunków, gdy lot został anulowany z powodu wyjątkowych okoliczności lub wiadomość o modyfikacjach otrzymamy 2 tygodnie przed planowaną podróżą.

, , ,

Related posts

Po odpoczynek do ciepłych krajów – wycieczki na Majorkę

Przewidujesz urlop z kąpielą w ciepłym morzu, odpoczynkiem i imprezami na miejscu? Zapewne analizujesz więc południe Europy, od małego skrawku gibraltarskiej skały po Anatolię i Ziemię Świętą. Może rejsujesz? Lecisz samolotem? A może dojazd organizujesz we własnym zakresie?

Jak zorganizować sobie udany urlop

Lato to taki czas, kiedy ludzie chcą się zrelaksować, chodzi tu głównie o odzyskanie sił przed kolejnym rokiem obowiązków zawodowych czy nauki. Dzieci w szkołach oraz studenci mają najdłuższe wakacje trwające ponad miesiąc. Dorośli ludzie, którzy pracują etatowo, zwykle upoważnieni są do brania urlopu trwającego do paru tygodni. Z uwagi na niezbyt dużą ilość tego wolnego czasu powinno się przemyśleć je jak dokładniej, by móc spędzić wolne chwile jak najintensywniej. Dotyczy to zwłaszcza ludzi, którzy przez cały rok mają pracę siedzącą, na przykład przed komputerem. W zasadzie większość osób potrzebuje w wolnych chwilach odmiany od codzienności, co najczęściej znajduje odzwierciedlenie w wycieczkach za granicę. Rzecz jasna pod tym względem bardzo dużo zależy od finansów, którymi się dysponuje. Jest jednak dużo miejsc także na terenie kraju, w które można się udać niskim kosztem i tam dobrze odpocząć. Jest to na przykład polskie morze a także góry; przykładowo jeżeli ktoś poszukuje spokoju, świetnym pomysłem będzie udanie się w Bieszczady.

Dobrze jest wyruszyć z domu bez celu

Nieplanowane wycieczki mogą być szczególnie inspirujące. Są nam niezbędne do tego, by do swej codziennej rutyny wprowadzić swoisty powiew świeżości. Rewelacyjne rozwiązania, które pojawiają się wśród ofert spędzania wolnego czasu, są strzałem w dziesiątkę. Nie jest dobrze wyruszać w podróż czy trenować w pojedynkę, dlatego rozpoczynają się szukania idealnego partnera. Osoba, która może nas wspierać czy stanąć z nami w szranki, musi odpowiadać nam charakterem i dzielić z nami nasze największe pasje.

Modne destynacje na lato w 2014

Ludzi da się podzielić na liczne grupy: podróżników i domatorów. Tychże pierwszych nie trzeba najczęściej przekonywać o ogromnie atrakcyjnych możliwościach wyjazdów za granicę, ci drudzy jednak mogą wcale nie chcieć opuścić swego wygodnego domu lub również telewizora.

Latest posts

Po odpoczynek do ciepłych krajów – wycieczki na Majorkę

Przewidujesz urlop z kąpielą w ciepłym morzu, odpoczynkiem i imprezami na miejscu? Zapewne analizujesz więc południe Europy, od małego skrawku gibraltarskiej skały po Anatolię i Ziemię Świętą. Może rejsujesz? Lecisz samolotem? A może dojazd organizujesz we własnym zakresie?

Jakie artykuły znajdziemy w gazetkach promocyjnych, które teraz trafiają tak do konwencjonalnych skrzynek, jak i tych mailowych

Gazetki promocyjne stały się dzisiaj na tyle popularne, że właściwie każdy dostaje barwne biuletyny. I nawet małe sieci sklepów redagują własne gazetki, podążając w ślady ogromnych supermarketów lub centrów handlowych. Na klientach niesamowite wrażenie robią ceny, które kończą się czarodziejską liczbą 90 lub 99. Pomimo tego że to jedynie chwyt marketingowców, to znaczna część społeczeństwa zupełnie nie skupia na tym swojej uwagi, szczególnie jeżeli oferowane produkty są towarami, które w danym sezonie okazują się bardzo przydatne.

Globusy dekoracyjne to nieprawdopodobny plan na uzupełnienie stylizacji

Aranżowanie pomieszczeń jest bardzo ważne, z tego powodu dokładnie musimy się zastanowić nad tym, co chcemy do tego użyć. Istnieją na szczęście produkty, które niesamowicie sprawdzą się w każdym wnętrzu, a co więcej powodują, że będzie ono się przedstawiało rzeczywiście niesamowicie.

Najlepsze kołdry w bardzo przystępnej cenie

Sen jest praktycznie najważniejszym elementem naszego całego dnia, gdyż to w ciągu nocy cały umysł odpoczywa a poszczególne komórki się odnawiają. Jeśli pragniesz żeby twój sen przebiegał bezproblemowo, powinieneś zadbać o odpowiednią oprawę - wygodne łóżko czy solidny materac.