Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Czy stroje do pierwszej komunii świętej to niezmiennie przesyt wyglądu nad treścią?

7 sierpnia 2019
W życiu rodzinnym jest niemało istotnych uroczystości, które jednoczą jej członków. Ważne poczucie bliskości tworzy się w czasie przyozdabiania pomieszczeń, zgodnego spożywania świątecznego jedzenia, zgodnej wymiany poglądów i wspólnego śpiewu. Polska rodzina czci wydarzenia najczęściej powiązane z praktykowaną religią.

pierwsza komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród zgodnych z tradycją i bardzo uroczystych wymienić można świętowane w grudniu Boże Narodzenie oraz święto przypadające najczęściej wiosną – Niedziela Wielkanocna. Są to święta duchowe, a jednocześnie rodzinne. Do najważniejszych świąt typowo rodzinnych, które są również mocno związane z religią należą – ceremonia ślubna, narodziny dziecka, jego chrzest i uroczystość komunijna.

Jeżeli interesuje Cię przedstawiany tekst, odszukaj witrynę (http://www.e-militaria.pl/spodenki-helikon-291), która opisuje zbliżone tematycznie wątki, również będą zapewne interesujące.

Interesująca oferta: .

Święto pierwszej komunii świętej, jest bardzo znaczącym dniem w życiu dziecka i członków rodziny. Końcowe dni maja lub początek czerwca, to miesiąc niemal zarezerwowany na tę uroczystość. Czas wiosenny jest odpowiedni do urządzania uroczystości komunijnej z uwagi na towarzyszący tym miesiącom urok budzącej się do życia natury. Na tę wyjątkową uroczystość dorośli nie oszczędzają na stroje komunijne. Dzieci ubrane są w odświętne stroje, dziewczynki ubrane są zazwyczaj w śnieżnobiałe ozdobne sukieneczki, chłopcy zaś ubrani są w garnitury.

Sukienka z materiału w kolorze bieli, podkreśla niewinność a zarazem niezwykle ważny urok wydarzenia. Ubranie dla chłopców, to zspodniom (polecamy więcej na ten temat tutaj)y powszechnie stosowany mały garnitur w kolorze czarnym, granatowym lub ciemnoszarym, spotyka się także chłopców ubranych w jasne garnitury.

pierwsza komunia święta

Źródło: flickr.com

Tym, co rodzi kontrowersje jest czasem bardzo wymyślna forma dziewczęcych sukienek, nieraz porównywanych do sukien ślubnych. Kokardy, wianki, koronki oraz wszelkie ozdoby dla niektórych wydają się nie odpowiadać do uroczystości jaką jest pierwsze przyjęcie komunii. Dlatego też coraz częściej widzi się mimo wszystko uniwersalne koloru białego stroje dla dziewcząt i chłopców, tzw. alby.

You Might Also Like