Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Realizowanie niektórych zamiłowań najlepiej zacząć przed 20-stką, bo potem nie trzeba marnować czasu np. na uzupełnienie potrzebnych kwalifikacji

13 marca 2020
Polacy mają różne pasje – jedni zbierają pocztówki, a inni każdego dnia jeżdżą na rowerze. Według specjalistów zainteresowania odgrywają w życiu ważną rolę, a i wpisanie w CV nietypowego zajęcia może w znacznym stopniu przyczynić się do znalezienia dobrej pracy.

Czasem wraz z upływem lat nasze zamiłowania się zmieniają, choć nie brakuje osób, które całe życie szyją albo pieką wyborne serniki. Pewne zainteresowania wymagają jednak o dużo więcej uwagi – który dwunastolatek zamierza za kilka lat żeglować po suwalskich jeziorach lub po Morzu Bałtyckim czy nawet oceanach, musi odpowiednio wcześnie zdobyć wszystkie potrzebne kwalifikacje.

jezioro, łódka

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Przygoda z żeglowaniem zasadniczo powinna zacząć się od zdobycia patentu żeglarza jachtowego. Takie uprawnienie otworzy przed paniami czy panami kompletnie nowe możliwości. Jeśli szkolenia żeglarskie ukończą się pozytywnie złożonym egzaminem- zapisy: , to dany absolwent będzie mógł zamówić jacht lub go wypożyczyć i w trakcie wakacji żeglować po jeziorach. Zasób wiedzy encyklopedycznej, a przede wszystkim praktyczne umiejętności bywają o tyle istotne, że od nich bywa uzależnione ludzkie życie. W trakcie kursu można dowiedzieć się, jak sterować jachtem, poznać najistotniejsze zasady żeglugi morskiej czy śródlądowej, a także zdobyć inne kompetencje, na przykład nauczyć się, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy. Teoria poparta doświadczeniem, a później rutyną w przyszłości zapewne zaprocentuje, a podczas rejsów po dalekich morzach będzie jak znalazł.

węzeł żeglarski

Autor: nie
Źródło: pixabay.com
Wszelkie szkolenia żeglarskie oferowane przez doświadczone placówki przydadzą się szczególnie tym szesnastolatkom, którzy po ukończeniu 18 lat zamierzają regularnie uczestniczyć w dwutygodniowych rejsach, np. po Pacyfiku. Doświadczony wilk morski potwierdzi, że tak wiedza, jak i konkretne kompetencje są niesamowicie przydatne w czasie każdej morskiej wycieczki. A na pasjonatów tego typu ekspedycji czeka wspaniała przygoda: rejsy Atlantyk, nawigowanie po Pacyfiku i zwiedzanie wód Arktyki – te i pozostałe atrakcje czekają również i na bohaterów, którzy z żeglowaniem nie mają zupełnie nic wspólnego. Tak czy inaczej, kto w młodości połknął bakcyla, ten w dorosłym życiu z pewnością nie zrezygnuje z realizowania takich zamiłowań.

You Might Also Like