Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Najprawdziwszy konflikt między miastem a wsią. Czy da się go rozwiązać?

12 października 2020
Identycznie, jak wyjeżdżamy na wieś, by pooddychać świeżym powietrzem, tak samo przybywamy do miasta, w celu załatwienia jakieś sprawy. Takie jest życie między miastem a wsią. Gdziekolwiek mieszkamy znajdujemy się po jednej albo po drugiej stronie, ale zawsze znajdzie się powód, by narzekać, bo mieszkając na odludziu chcielibyśmy być bliżej miasta, a gdy mieszkamy w mieście potrzebujemy spokoju. Jak to wszystko pogodzić?

To podobnie zachowanie jak w sytuacji pogody. Zimą, kiedy już mamy dość mówimy, żeby już się to skończyło, żeby . No i później przychodzi lato, cieszymy się aż do czasu, gdy zaczynamy narzekać na upały…Wydaje się, że jest to błędne koło, cokolwiek byśmy nie mówili i robili zawsze ktoś zacznie narzekać. Do końca nie wiadomo, czy to nasza cecha narodowa, czy po prostu taka jest natura człowieka. Przyrównując nasz umiarkowany klimat przykładowo do klimatu, gdzie występują dwie pory roku: sucha i mokra, to chyba mamy lepiej.

wieś

Autor: _TC Photography_
Źródło: http://www.flickr.com

U nas, chociaż zacierają się granice pomiędzy porami roku jest jednak duża różnorodność. Nasze lata są przecież upalne, mamy też, cieplutką wiosnę, mroźną i śnieżną zimę i albo magiczną, albo ponura jesień. Tam, gdzie jest tylko pora deszczowa i pora sucha przez jedną część roku pogoda każdego dnia danej pory jest identyczna, w drugiej części roku to samo, ale tym razem ciągle leje deszcz. Czy byśmy wtedy nie narzekali.

Interesują Cię opisane przez nas zagadnienia? Bardzo nam miło. Zapraszamy zatem na następny ciekawy wpis, który umieściliśmy pod wskazanym linkiem.

Identycznie jak ten cały konflikt między miastem i wsią. Ktoś mieszka niedaleko Rzeszowa i jest świadomy, że jest oferta hoteli w Rzeszowie , sklepy, urzędy, też ma i restauracje, kina… Ale poznaniak powie, że za to tam na wsi, znajdują się pola, jest cisza i spokój.

A przecież można to pogodzić. Co to za problem wyskoczyć w weekend w inne miejsce. Ze wsi do miasta lub na odwrót. Na przykład jak poszukujesz sali na konferencje, to raczej w dużym mieście. Mieszkasz na wsi i pragniesz wybrać się w weekend do kina. Nic bardziej trudnego Podobnie, jak mieszkasz w dużym mieście, to możesz wyjechać na weekend na łono natury. Może to i krótko taki weekend, no ale nie jest możliwe przeprowadzenie się w inne miejsce, więc trzeba się cieszyć z tego, co mamy.

You Might Also Like