Czy obejrzeliśmy stare zdjęcia krakowa?

Kraków na starej fotografii raduje się sporym powodzeniem. O tym jak niesamowicie przemieniają się miasta mamy możliwość się przekonać dopiero wówczas, gdy porównamy nowe zdjęcia, z tymi zrobionymi w różnych dekadach. Wtenczas będziemy mogli zobaczyć co się pojawiło, co zniknęło z panoramy miasta, a to pozwoli nam powiedzieć, który wizerunek miasta mocniej nam się spodobał, ten obecny czy dawny.

Wawel

Autor: http://www.sxc.hu/
Źródło: http://www.sxc.hu/
Dlatego również kraków na starej fotografii cieszy się sporym powodzeniem, ponieważ znacznie więcej ludzi pragnie zobaczyć, czy atmosfera tego miasta mocno się zmieniła, a być może mimo przemieniającej się infrastruktury cała atmosfera nic nie straciła na swojej wyjątkowości? Na szczęście zjawia się coraz więcej albumów, na których mamy szansę oglądać to miasto w innych wcieleniach.

Galeria: fotografie z dawnych czasów

Stare zdjęcia Krakowa wciąż są poszukiwane

Pragnąc oddać atmosferę jakiegoś miasta oraz tego jak się zmieniało, musimy zbierać jak najwięcej zdjęć, na których będzie ono udokumentowane, a jeśli jeszcze pochodzą one z przeróżnych dekad, to będziemy mieli szansę wykonać niepowtarzalną kronikę jego działalności. Dlatego cały czas przez przeróżne instytucje poszukiwane okazują się być dawne zdjecia Krakowa, gdyż jedynie przez nie możemy mieć dawny obraz tego miasta, a zachowując te zdjęcia od zepsucia, możemy być pewni, że kolejne pokolenia będą miały szansę się zachwycać poprzednią oraz obecną niesamowitością tego miasta. Co więcej takie zdjęcia mogą nas przenieść w niesamowity świat, w którym wiele rzeczy prezentowało się inaczej niż dzisiaj.

Rynek w Krakowie
Trzeba oglądać takie stare fotografie

Gdy będziemy oglądać stare zdjęcia (ciąg dalszy tego materiału > dalej) miast i ludzi, którzy w nich żyli, to możemy dokładniej zapoznać się z ich atmosferą i historią. Przez to właśnie warto oglądać takie fotografie, szukać tego co było piękne i było utracone, aby móc na nowo to odtworzyć, lecz również zobaczyć co zmieniło się na lepsze i w jakim kierunku powinny iść dalsze przemiany.

Piękne inspiracje:

, ,

Related posts

Wypoczynek na Mazurach 2016

Mazury to świetne miejsce, aby odpocząć, złapać kontakt z naturą i spędzić wakacje. Dzięki pięknu naturalnego otoczenia, czystemu powietrzu oraz wielości zabytków i atrakcji, które czekają na turystów, Mazury co roku przyciągają tłumy, które niezwykle chętnie przyjeżdżają do tego uroczego zakątka naszego kraju.

Przetestowane obuwie do misji specjalnych. Czym się kierować przy ich zakupie?

Niemal każda kobieta w swej garderobie piękne buty na co dzień, luksusowe szpilki na duże wyjścia, baletki, czasem także parę par butów sportowych. Jednakże nie każda ma obuwie specjalistyczne, przydatne przy uprawianiu sportów (wspinaczka, jazda konna) lub zimowe buty traperki na ekstremalnie niskie temperatury. Jakimi zasadami się kierować przy zakupie takich butów?

Malediwy – stosunkowo droga, ale jaka piękna egzotyka!

Należy się streszczać, bo niestety jest całkiem możliwe, że za kilkadziesiąt lat Malediwy po prostu znikną z powierzchni naszej planety. Być może nie będzie tak beznadziejnie, w końcu to byłaby katastrofa, ale to w sumie rewelacyjna "wymówka" dla osób, które pragną ujrzeć ten malutki kraj, lecz z różnego rodzaju przyczyn wybierają Włochy, Międzyzdroje albo Tunezję.

Czy w Polsce istnieje możliwość znalezienia niedrogich, a jednocześnie dobrych noclegów?

Noclegi w naszym kraju

W Polsce mamy wiele miejsc, w których można zatrzymać na nocleg. Poczynając od schronisk młodzieżowych a kończąc na hotelach o światowym standardzie. Dlatego jeśli chodzi o miejsca do spania w naszym kraju, to turyści mogą śmiało przyjeżdżać do Polski. Co istotne opłaty w hotelach są przystępne. Wiadomo, że są apartamenty, na które nie wszystkich będzie stać, ale są też ładne pokoiki na kieszeń każdego turysty. Tak, więc gnając w Polskę nie trzeba obawiać się, że nie będzie nas stać na nocleg. Poza tym bardzo dużo atrakcji, które warto zobaczyć jest darmowa. A w innych koszty są symboliczne.

Latest posts

Reklama w internecie to obecnie najlepsza możliwość dotarcia ze swoją ofertą do szerokiej grupy konsumentów. Właściwie zaprojektowana strona jest najważniejszym zadaniem dla wszystkich producentów

Właściwe zaprezentowanie własnych towarów i następnie uporządkowanie łatwości w zakupie to teraz niemały wyznacznik powodzenia na rynku. Internet jest tak ogólnym narzędziem komunikacji, iż dochodzi do najbardziej licznej grupy odbiorców i żaden inny sposób nie może się z nim równać. Wyjątkową rzeczą, na którą należałoby zwrócić uwagę jest to, aby nasza zestaw była widoczna w sieci w droga jak najbardziej przejrzysty i zachęcający.

Regały designerskie – a więc, jak upiększyć swoją ścianę, gdy się jest molem książkowym

Kochasz oraz kolekcjonujesz książki? Pragniesz je wyeksponować, aby przyciągały wzrok i były równocześnie ozdobą ścianek? Nie ma nic prostszego! Na rynku meblowym wewnątrz obecnych czasach istnieje pełno rodzajów regałów o własnym, unikalnym designie, który to zadowoli każdego, nawet najmocniej wybrednego mola od książek, miłującego porządek wewnątrz własnym księgozbiorze!
Ludzie od wieków dbali o mądrość zawartą w różnych księgozbiorach.