Czy obejrzeliśmy stare zdjęcia krakowa?

Kraków na starej fotografii raduje się sporym powodzeniem. O tym jak niesamowicie przemieniają się miasta mamy możliwość się przekonać dopiero wówczas, gdy porównamy nowe zdjęcia, z tymi zrobionymi w różnych dekadach. Wtenczas będziemy mogli zobaczyć co się pojawiło, co zniknęło z panoramy miasta, a to pozwoli nam powiedzieć, który wizerunek miasta mocniej nam się spodobał, ten obecny czy dawny.

Wawel

Autor: http://www.sxc.hu/
Źródło: http://www.sxc.hu/
Dlatego również kraków na starej fotografii cieszy się sporym powodzeniem, ponieważ znacznie więcej ludzi pragnie zobaczyć, czy atmosfera tego miasta mocno się zmieniła, a być może mimo przemieniającej się infrastruktury cała atmosfera nic nie straciła na swojej wyjątkowości? Na szczęście zjawia się coraz więcej albumów, na których mamy szansę oglądać to miasto w innych wcieleniach.

Galeria: fotografie z dawnych czasów

Stare zdjęcia Krakowa wciąż są poszukiwane

Pragnąc oddać atmosferę jakiegoś miasta oraz tego jak się zmieniało, musimy zbierać jak najwięcej zdjęć, na których będzie ono udokumentowane, a jeśli jeszcze pochodzą one z przeróżnych dekad, to będziemy mieli szansę wykonać niepowtarzalną kronikę jego działalności. Dlatego cały czas przez przeróżne instytucje poszukiwane okazują się być dawne zdjecia Krakowa, gdyż jedynie przez nie możemy mieć dawny obraz tego miasta, a zachowując te zdjęcia od zepsucia, możemy być pewni, że kolejne pokolenia będą miały szansę się zachwycać poprzednią oraz obecną niesamowitością tego miasta. Co więcej takie zdjęcia mogą nas przenieść w niesamowity świat, w którym wiele rzeczy prezentowało się inaczej niż dzisiaj.

Rynek w Krakowie
Trzeba oglądać takie stare fotografie

Gdy będziemy oglądać stare zdjęcia (ciąg dalszy tego materiału > dalej) miast i ludzi, którzy w nich żyli, to możemy dokładniej zapoznać się z ich atmosferą i historią. Przez to właśnie warto oglądać takie fotografie, szukać tego co było piękne i było utracone, aby móc na nowo to odtworzyć, lecz również zobaczyć co zmieniło się na lepsze i w jakim kierunku powinny iść dalsze przemiany.

Piękne inspiracje:

, ,

Related posts

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, historyczne miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, jakie z pewnością powinno się zwiedzić.
Mimo przeróżnych przeciwności w Legnicy zachowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Podróż do ziemi ważnej dla wszystkich chrześcijan

Są osoby, które powinny odbyć przynajmniej jedną pielgrzymkę do świętego miejsca. Jest to związane z religią, którą wyznają. Dla osób z naszego kraju bardzo istotnym miejscem jest Ziemia Święta. Nigdzie nie jest zapisane, że każdy chrześcijanin musi tam się wybrać, ale sporo ludzi wierzących w Chrystusa Pana wykupuje wycieczka do ziemi świętej.

Czy warto wybrać się na wypoczynek do stolicy Tatr?

Każdy pracownik, który ciężko pracuje, zasługuje na wczasy. Jest to normalna kolej rzeczy, że po dużym trudzie trzeba wypocząć w odpowiednim miejscu. Jedni wybierają morskie plaże, inni wolą upajać się pięknem widoku gór. Entuzjaści morza dowodzą, że na plaży człowiek lepiej zregeneruje siły, ponieważ może wylegiwać się na plaży.

Hotele w niewielkich i większych miejscowościach

Gdy szukamy miejsca na nocleg to możemy posiadać duży dylemat. Dlaczego? Otóż baza noclegowa w w naszym kraju jest naprawdę dobrze rozwinięta, przez, co jest, z czego wybierać. Dobrze, więc z pewnym wyprzedzeniem przysiąść i przed wyjazdem poszukać właściwego hotelu w miejscu, gdzie się wybieramy.

Latest posts

W jaki sposób powinniśmy zadbać o komin?

Dbałość o komin nie może się kończyć wraz z zakończeniem zadań budowlanych. Cykliczna inspekcja, w szczególności kanałów dymowych, będzie niebezcelowa dla dostrzeżenia przypuszczalnych odchyleń oraz zapobiegania poważnym zagrożeniom.
Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż przeświadczenie o tym, iż odchylenia w działaniu spalinowego kanału (zaistniałe dla przykładu w skutek działalności ptaszków) będą zawsze sygnalizowane przez zainstalowany do niego piec, nie jest niestety do końca prawdziwe.

Do kogo możesz pójść, kiedy chciałbyś odsprzedać szybko swój samochód?

Nawet jeżeli nasz pojazd nie porusza się o własnych siłach, moglibyśmy w dzisiejszych czasach sprzedać go za gotówkę. Spółka skupuje wszelkie samochody osobowe czy też terenowe.
Spółka, która skupuje auta kupi również od nas auto, jakie nie posiada ważnych badań technicznych albo ubezpieczenia.

Odpady azbestowe – odpowiednie gospodarowanie niebezpiecznymi odpadami oraz złymi substancjami

Azbest z pewnością jest jedną z bardziej szkodliwych oraz niebezpiecznych substancji, która ma ogromnie zły wpływ zarówno na zdrowie człowieka jak również na środowisko. Mimo tego, że azbest jest substancją, która ma wielkie zastosowanie przydatne w dzisiejszych czasach, to naturalnie nie można zapomnieć o jego sporej szkodliwości i zagrożeniach, które za sobą niesie. Wdychanie azbestu może nieść za sobą sporo niezmiernie sporych konsekwencji, między innymi zdoła przyczynić się do takich poważnych chorób, jak rak płuc, zmiany opłucnowej lub też pylicy azbestowej.

Polecane marki a komentarze klientów

W opinii klientów autoklaw klasy b sprawdza się świetnie nie od teraz. Sporo przemyślanych rozwiązań przypadł do gustu już dużej liczbie klientów, którzy chcą stawiaćgłównie na wypróbowane możliwości. Cenią oni sobie znakomitą ofertę oraz jej rewelacyjne dopracowanie, ponieważ dzięki jej elastyczności mogą bezproblemowo znaleźć dla siebie opcję doskonałą. Rozwiązań na rynku nie brak, wręcz przeciwnie – nieprzerwanie pojawiają się nowe. Specjaliści służą wskazówkami w każdym przypadku.