Czy obejrzeliśmy stare zdjęcia krakowa?

Kraków na starej fotografii raduje się sporym powodzeniem. O tym jak niesamowicie przemieniają się miasta mamy możliwość się przekonać dopiero wówczas, gdy porównamy nowe zdjęcia, z tymi zrobionymi w różnych dekadach. Wtenczas będziemy mogli zobaczyć co się pojawiło, co zniknęło z panoramy miasta, a to pozwoli nam powiedzieć, który wizerunek miasta mocniej nam się spodobał, ten obecny czy dawny.

Wawel

Autor: http://www.sxc.hu/
Źródło: http://www.sxc.hu/
Dlatego również kraków na starej fotografii cieszy się sporym powodzeniem, ponieważ znacznie więcej ludzi pragnie zobaczyć, czy atmosfera tego miasta mocno się zmieniła, a być może mimo przemieniającej się infrastruktury cała atmosfera nic nie straciła na swojej wyjątkowości? Na szczęście zjawia się coraz więcej albumów, na których mamy szansę oglądać to miasto w innych wcieleniach.

Galeria: fotografie z dawnych czasów

Stare zdjęcia Krakowa wciąż są poszukiwane

Pragnąc oddać atmosferę jakiegoś miasta oraz tego jak się zmieniało, musimy zbierać jak najwięcej zdjęć, na których będzie ono udokumentowane, a jeśli jeszcze pochodzą one z przeróżnych dekad, to będziemy mieli szansę wykonać niepowtarzalną kronikę jego działalności. Dlatego cały czas przez przeróżne instytucje poszukiwane okazują się być dawne zdjecia Krakowa, gdyż jedynie przez nie możemy mieć dawny obraz tego miasta, a zachowując te zdjęcia od zepsucia, możemy być pewni, że kolejne pokolenia będą miały szansę się zachwycać poprzednią oraz obecną niesamowitością tego miasta. Co więcej takie zdjęcia mogą nas przenieść w niesamowity świat, w którym wiele rzeczy prezentowało się inaczej niż dzisiaj.

Rynek w Krakowie
Trzeba oglądać takie stare fotografie

Gdy będziemy oglądać stare zdjęcia (ciąg dalszy tego materiału > dalej) miast i ludzi, którzy w nich żyli, to możemy dokładniej zapoznać się z ich atmosferą i historią. Przez to właśnie warto oglądać takie fotografie, szukać tego co było piękne i było utracone, aby móc na nowo to odtworzyć, lecz również zobaczyć co zmieniło się na lepsze i w jakim kierunku powinny iść dalsze przemiany.

Piękne inspiracje:

, ,

Related posts

Ciekawe oraz komfortowe noclegi w Szklarskiej Porębie – wybierz się na odpoczynek w Sudety

Szklarska Poręba cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów, ponieważ jest to bardzo romantyczne miejsce, które zachwyca pięknem fauny i flory. Szklarska Poręba mieści się w województwie dolnośląskim, przy rzece Kamiennej wraz z jej dopływami. Szklarska Poręba graniczy z Karkonoszami, a na północy znajdują się Góry Izerskie. Szklarska Poręba posiada perfekcyjne warunki klimatyczne, wobec tego jest to miasto uzdrowiskowe, w jakim znajduje się wiele sanatoriów. Miasto to posiada naprawdę multum do zaoferowania.

Polanica Zdrój – cudowna perła Dolnego Śląska, którą trzeba zobaczyć

Polska jest bogata w ogromną liczbę zachwycających oraz pięknych zakątków, jakie idealnie nadają się do spędzenia wolnego czasu wraz przyjaciółmi czy też najbliższą rodziną. Od Bałtyku, po góry, przez mazurskie jeziora i przepiękne zakątki Dolnego Śląska mamy do wyboru niezwykle bogatą ofertę noclegów i rozrywek. Rozwijająca się siatka dróg w naszym kraju i coraz bardziej atrakcyjne połączenia pociągowe czy też taniejące krajowe połączenia lotnicze sprzyjają scenariuszom spędzenie wolnego czasu właśnie w Polsce.

Doskonałe miejsce na weekend na Pomorzu

Co roku tysiące wczasowiczów jadą nad polskie morze. Z reguły ogromne oblężenie przeżywają wszelkie większe nadmorskie kurorty, na plażach jest tłoczno, w pensjonatach pełno.

Po odpoczynek do ciepłych krajów – wycieczki na Majorkę

Planujesz urlop z pluskaniem się w wodzie, odpoczynkiem i imprezami na miejscu? Prawdopodobnie bierzesz pod uwagę okolice śródziemnomorskie, od małego fragmentu gibraltarskiej wyspy po Anatolię i Ziemię Świętą. Może rejsujesz? Preferujesz samolot? A może dojazd organizujesz we własnym zakresie?

Latest posts

Z jakiego powodu warto na dachu swojego domu zainstalować piorunochron?

O tym czy go zamontować, należy zastanowić się przy budowie budynku. W miejscu, w jakie uderzy piorun, napięcie mogłoby niezwykle wzrosnąć oraz sięgnąć nawet kilkuset milionów woltów. Moc tego wyładowania może szybko wywołać pożar domu.
Należałoby na dachu zainstalować instalację odgromową czyli piorunochron.

Jak skutecznie zbywać kosmetyki?

Obecnie na naszym rynku jest coraz trudniej cokolwiek sprzedać. Producenci dostarczają coraz bardziej zróżnicowane produkty. W każdym sklepie można kupić to, na co ma się ochotę. Użytkownicy nie mają nieskomplikowanego wyboru, jednakże zarówno sprzedawcy zmagają się z ogromną konkurencją.

Czy warto korzystać z plastikowych opakowań? Jeżeli tak, to do jakich rzeczy? W jaki sposób zmniejszyć wykorzystywanie plastikowych torebek?

Należy przyznać, iż całą masę produktów dzisiaj kupuje się w plastikowych opakowaniach. To rozwiązanie jest całkiem wygodne i popularne, na tyle, że niewiele osób pamięta jeszcze przeszłość, kiedy jakiś artykuł sprzedawany był w innego typu opakowaniach. Trzeba w związku z tym przyznać, że się przyzwyczailiśmy do takiego sposobu, aż ciężko byłoby nam z takiej możliwości zrezygnować.