Jakie znaczenie mają konie w życiu wielu ludzi, z jakiego powodu hipoterapia jest tak skuteczna w wielu chorobach.

ludzie od wieków nierozerwalnie związani są z końmi. Te wspaniałe zwierzęta przez bardzo długo były głównym środkiem przemieszczania się, czy do dla rycerzy czy do ciągnięcia wozów i karet. Niebagatelną rolę miały w rolnictwie, gdy nie było maszyn i ciągników to konie właśnie ciągnęły pługi czy brony.

jazda konna

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Pojawienie się urządzeń mechanicznych sprawiło, że konie (przekonaj się co ma do zaoferowania hodowla koni sportowych nadwigrami) przestały być używane w wyżej wymienionych zastosowaniach, co jednak nie oznaczało że odeszły w niepamięć. Jest wręcz przeciwnie, jazda konna cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem, mimo że nie należy do najtańszych sportów. Co chwilę otwierają się nowe stadniny, a wielbicieli jeździectwa systematycznie przybywa. Są osoby, dla jakich obcowanie z końmi daje im wiele satysfakcji i zadowolenia, niejednokrotnie udzielają się oni także przy opiekowaniu się nimi, przez co mogą jeszcze lepiej poznać te wspaniałe zwierzęta. Lecz oprócz samej przyjemności konna jazda ma również wiele zalet zdrowotnych, nie tylko będzie wzmacniać i poprawiać kondycję u jeźdźców, lecz również wykorzystywana jest w leczeniu wielu chorób – .
Krakow

Autor: Pawel Loj
Źródło: http://www.flickr.com

– więcej na Patataj.

Leczenie przy pomocy konnej jazdy znane też jest jako hipoterapia. Jak pokazują liczne przypadki, jest ono w wielu schorzeniach niezwykle pomocne i daje świetne wyniki. Najczęściej taka terapia stanowi uzupełnienie klasycznych metod leczenia, lecz to, czego nie da się uzyskać za pomocą lekarstw, to sprawa psychiki. Dzięki obecności zwierzęcia chora osoba może zapomnieć chociaż na krótki czas o niekiedy niezwykle bolesnych zabiegach, jakie musi codziennie robić. Nierzadko pomiędzy nią a koniem pojawia się prawdziwa przyjaźń, jaka później może się przenosić na ogólny stan chorego. Także jazda na koniu ma bardzo dobre właściwości, bardzo pozytywnie będzie ona bowiem wpływać na rozluźnianie i napinanie mięśni, mobilizując je do pracy.

Aktualnie z hipoterapii korzysta z dobrymi rezultatami coraz więcej chorych. Są pośród nich dzieci z porażeniem mózgowym, wadami postawy czy zespołem downa, ale także w przypadku starszych, na przykład po udarze, daje doskonałe rezultaty.

, , , ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.