Jakie znaczenie mają konie w życiu wielu ludzi, z jakiego powodu hipoterapia jest tak skuteczna w wielu chorobach.

ludzie od wieków nierozerwalnie związani są z końmi. Te wspaniałe zwierzęta przez bardzo długo były głównym środkiem przemieszczania się, czy do dla rycerzy czy do ciągnięcia wozów i karet. Niebagatelną rolę miały w rolnictwie, gdy nie było maszyn i ciągników to konie właśnie ciągnęły pługi czy brony.

jazda konna

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Pojawienie się urządzeń mechanicznych sprawiło, że konie (zobacz co oferuje hodowla koni sportowych nadwigrami) przestały być używane w wyżej wymienionych zastosowaniach, co jednak nie oznaczało że odeszły w niepamięć. Jest wręcz przeciwnie, jazda konna cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem, mimo że nie należy do najtańszych sportów. Co chwilę otwierają się nowe stadniny, a wielbicieli jeździectwa systematycznie przybywa. Są osoby, dla jakich obcowanie z końmi daje im wiele satysfakcji i zadowolenia, niejednokrotnie udzielają się oni także przy opiekowaniu się nimi, przez co mogą jeszcze lepiej poznać te wspaniałe zwierzęta. Lecz oprócz samej przyjemności konna jazda ma również wiele zalet zdrowotnych, nie tylko będzie wzmacniać i poprawiać kondycję u jeźdźców, lecz również wykorzystywana jest w leczeniu wielu chorób – .
Krakow

Autor: Pawel Loj
Źródło: http://www.flickr.com

– więcej na Patataj.

Leczenie przy pomocy konnej jazdy znane też jest jako hipoterapia. Jak pokazują liczne przypadki, jest ono w wielu schorzeniach niezwykle pomocne i daje świetne wyniki. Najczęściej taka terapia stanowi uzupełnienie klasycznych metod leczenia, lecz to, czego nie da się uzyskać za pomocą lekarstw, to sprawa psychiki. Dzięki obecności zwierzęcia chora osoba może zapomnieć chociaż na krótki czas o niekiedy niezwykle bolesnych zabiegach, jakie musi codziennie robić. Nierzadko pomiędzy nią a koniem pojawia się prawdziwa przyjaźń, jaka później może się przenosić na ogólny stan chorego. Także jazda na koniu ma bardzo dobre właściwości, bardzo pozytywnie będzie ona bowiem wpływać na rozluźnianie i napinanie mięśni, mobilizując je do pracy.

Aktualnie z hipoterapii korzysta z dobrymi rezultatami coraz więcej chorych.

Czy byłeś usatysfakcjonowany z tematu naszego wpisu? Jeśli tak, to podaję również mój link (koneser.eu/lokal/alembik/) do następnej witryny. Namawiam!

Są pośród nich dzieci z porażeniem mózgowym, wadami postawy czy zespołem downa, ale także w przypadku starszych, na przykład po udarze, daje doskonałe rezultaty.

, , , ,

Related posts

Doceń rodzinne wczasy w górskim krajobrazie

Boże Narodzenie to niezwykle istotny okres w ciągu roku, także dla ludzi niewierzących. Jest to w końcu moment, kiedy cała familia spotyka się razem na wspólnej kolacji, śpiewając kolędy.

Dokąd w Polsce warto udać się na odpoczynek?

W naszym kraju nie trzeba długo szukać, by trafić na prawdziwą perełkę, biorąc pod uwagę zwiedzanie ciekawych miejsc. Podróżujący mają do dyspozycji niemałą gamę rozwiązań wartych rekomendacji, co nie zostaje bez echa.

Dokąd na zasłużony odpoczynek?

Ostatnimi czasy widać prawdziwy turystyczny boom na Tajlandię, jaka właśnie o owej porze roku przeżywa najogromniejsze oblężenie. Przed wyjazdem do głośnego Bangkoku oraz na rajskie plaże sprawdźcie, w jaki sposób uplanować wczasy, by nie przepłacić.
W trakcie, gdy ogarnięta chłodem Europa zimuje, Tajlandia rozkwita w blasku słońca.

Latest posts

Świetne propozycje systemów do powierzchni magazynowych

Rozwój handlowej firmy często wiąże się z potrzebą rozbudowania powierzchni magazynowej. Jeśli będą możliwości, to można halę magazynową rozbudować, ale często jest konieczne wynajęcie albo kupienie nowego magazynu. Jeżeli firma rozważa wynajem to często otrzymuje magazyn po jakiejś innej firmie, która sobie wszystko zorganizowała.

Jak skutecznie zabezpieczyć nasze plony?

Każdy z nas niezmiernie dobrze, że rolnictwo jest wciąż znaczącą gałęzią naszej gospodarki. Jest to bowiem specjalna sfera, dzięki której możemy zdobywać pożywienie. Powinno się jednak jasno potwierdzić, że praca w tej specjalności w żadnym razie nie jest bezproblemowa. Wiedzą przede wszystkim o tym wszyscy rolnicy, którzy muszą włożyć niezmiernie wiele swojego wysiłku, aby odnieść widoczne wyniki.

Szukamy pomysłów na budowanie swojej działalności

Poszukując sposobów na rozwijanie własnej firmy niezwykle istotne jest zapewnienie jej właściwego poziomu płynności finansowej. Najlepszy nawet pomysł pozostanie tylko pomysłem, jeśli do jego realizacji nie będzie pieniędzy. Problem niedoboru pieniędzy dotyczy szczególnie początkujących przedsiębiorców, którzy zaczynają dopiero przygodę z biznesem. Czasami nie będą oni mieć środków na odpowiedni start, próbują więc rozwinąć firmę etapami, inwestując wszystkie zarobione pieniądze. Jednak często może to nie być wystarczające do właściwego rozwoju, a w pewnych przypadkach może go wręcz całkowicie zniweczyć, powodując upadek działalności. Jeśli firma na przykład będzie prowadzić działalność usługową i zatrudnieni nie dostaną odpowiedniego sprzętu, bo po prostu właściciela na to nie będzie stać, to swoją pracę będą wykonywać wolniej i mniej precyzyjnie. A to będzie się przekładać w bezpośredni sposób na zyski, których brak może w pewnym momencie spowodować utratę płynności finansowej, a w efekcie konieczność zamknięcia biznesu.