Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Czy obejrzeliśmy stare zdjęcia krakowa?

12 lutego 2019
Kraków na starej fotografii raduje się sporym powodzeniem. O tym jak niesamowicie przemieniają się miasta mamy możliwość się przekonać dopiero wówczas, gdy porównamy nowe zdjęcia, z tymi zrobionymi w różnych dekadach. Wtenczas będziemy mogli zobaczyć co się pojawiło, co zniknęło z panoramy miasta, a to pozwoli nam powiedzieć, który wizerunek miasta mocniej nam się spodobał, ten obecny czy dawny.

Wawel

Autor: http://www.sxc.hu/
Źródło: http://www.sxc.hu/
Dlatego również kraków na starej fotografii cieszy się sporym powodzeniem, ponieważ znacznie więcej ludzi pragnie zobaczyć, czy atmosfera tego miasta mocno się zmieniła, a być może mimo przemieniającej się infrastruktury cała atmosfera nic nie straciła na swojej wyjątkowości? Na szczęście zjawia się coraz więcej albumów, na których mamy szansę oglądać to miasto w innych wcieleniach.

Galeria: fotografie z dawnych czasów

Stare zdjęcia Krakowa wciąż są poszukiwane

Pragnąc oddać atmosferę jakiegoś miasta oraz tego jak się zmieniało, musimy zbierać jak najwięcej zdjęć, na których będzie ono udokumentowane, a jeśli jeszcze pochodzą one z przeróżnych dekad, to będziemy mieli szansę wykonać niepowtarzalną kronikę jego działalności.

Jeśli podoba Ci się wpis, który w tym momencie przeglądasz, to z pewnością zafascynuje Cię także ten tekst (http://www.legalnomads.pl/kontakt/). On również przedstawia podobny temat.

Dlatego cały czas przez przeróżne instytucje poszukiwane okazują się być dawne zdjecia Krakowa, gdyż jedynie przez nie możemy mieć dawny obraz tego miasta, a zachowując te zdjęcia od zepsucia, możemy być pewni, że kolejne pokolenia będą miały szansę się zachwycać poprzednią oraz obecną niesamowitością tego miasta. Co więcej takie zdjęcia mogą nas przenieść w niesamowity świat, w którym wiele rzeczy prezentowało się inaczej niż dzisiaj.

Rynek w Krakowie
Trzeba oglądać takie stare fotografie

Gdy będziemy oglądać stare zdjęcia (ciąg dalszy tego materiału > dalej) miast i ludzi, którzy w nich żyli, to możemy dokładniej zapoznać się z ich atmosferą i historią. Przez to właśnie warto oglądać takie fotografie, szukać tego co było piękne i było utracone, aby móc na nowo to odtworzyć, lecz również zobaczyć co zmieniło się na lepsze i w jakim kierunku powinny iść dalsze przemiany.

Piękne inspiracje:

You Might Also Like