Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Jakie znaczenie mają konie w życiu wielu ludzi, z jakiego powodu hipoterapia jest tak skuteczna w wielu chorobach.

23 sierpnia 2020
ludzie od wieków nierozerwalnie związani są z końmi. Te wspaniałe zwierzęta przez bardzo długo były głównym środkiem przemieszczania się, czy do dla rycerzy czy do ciągnięcia wozów i karet. Niebagatelną rolę miały w rolnictwie, gdy nie było maszyn i ciągników to konie właśnie ciągnęły pługi czy brony.

jazda konna

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Pojawienie się urządzeń mechanicznych sprawiło, że konie (zobacz co oferuje hodowla koni sportowych nadwigrami) przestały być używane w wyżej wymienionych zastosowaniach, co jednak nie oznaczało że odeszły w niepamięć. Jest wręcz przeciwnie, jazda konna cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem, mimo że nie należy do najtańszych sportów.

Jeśli omawiany wpis Cię zainteresował, to kliknij ten odnośnik, to niezwykle użyteczny artykuł, który opisuje analogiczne treści.

Co chwilę otwierają się nowe stadniny, a wielbicieli jeździectwa systematycznie przybywa. Są osoby, dla jakich obcowanie z końmi daje im wiele satysfakcji i zadowolenia, niejednokrotnie udzielają się oni także przy opiekowaniu się nimi, przez co mogą jeszcze lepiej poznać te wspaniałe zwierzęta. Lecz oprócz samej przyjemności konna jazda ma również wiele zalet zdrowotnych, nie tylko będzie wzmacniać i poprawiać kondycję u jeźdźców, lecz również wykorzystywana jest w leczeniu wielu chorób – .

Krakow

Autor: Pawel Loj
Źródło: http://www.flickr.com

– więcej na Patataj.

Leczenie przy pomocy konnej jazdy znane też jest jako hipoterapia. Jak pokazują liczne przypadki, jest ono w wielu schorzeniach niezwykle pomocne i daje świetne wyniki. Najczęściej taka terapia stanowi uzupełnienie klasycznych metod leczenia, lecz to, czego nie da się uzyskać za pomocą lekarstw, to sprawa psychiki. Dzięki obecności zwierzęcia chora osoba może zapomnieć chociaż na krótki czas o niekiedy niezwykle bolesnych zabiegach, jakie musi codziennie robić. Nierzadko pomiędzy nią a koniem pojawia się prawdziwa przyjaźń, jaka później może się przenosić na ogólny stan chorego. Także jazda na koniu ma bardzo dobre właściwości, bardzo pozytywnie będzie ona bowiem wpływać na rozluźnianie i napinanie mięśni, mobilizując je do pracy.

Aktualnie z hipoterapii korzysta z dobrymi rezultatami coraz więcej chorych. Są pośród nich dzieci z porażeniem mózgowym, wadami postawy czy zespołem downa, ale także w przypadku starszych, na przykład po udarze, daje doskonałe rezultaty.

You Might Also Like