Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Skąd biorą się towary w naszym kraju, czyli Chiny i współpraca sprzedażowa z nimi

4 stycznia 2020
Produkty, które znaleźć można na półkach polskich sklepów, nie zawsze robione są w Polsce. Większość z nich pochodzi z innych państw. I nie dotyczy to tylko egzotycznych owoców, które z racji klimatu nie mają szans być hodowane u nas. Spoza granic naszego kraju importujemy odzież, sprzęt RTV i AGD, a nawet wybrane artykuły spożywcze, które robione są w naszym kraju. Znaczna część importu to w naszym przypadku produkty z Chin.

przewóz towarów

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Importerzy z Chin w Polsce mają się naprawdę świetnie. Od wielu już lat handel z Chin bowiem w naszym kraju naprawdę kwitnie (dowiedz się więcej o importerach z Chin). Importerzy z Chin dostarczają do Polski zwłaszcza zabawki oraz ubrania. Produkty w zdecydowanej większości przypadków nie zachwycają swoją jakością. Nieraz zdarza się też, że zawierają szkodliwe środki chemiczne. Odnosi się to zwłaszcza do zabawek, których całe transporty były już wycofywane ze sprzedaży.

Nie oznacza to jednak, że cały handel z Chin nie ma w ogóle sensu. Nieraz importerzy z Chin importują do Polski naprawdę dobre jakościowo artykuły, które w niczym nie ustępują tym wytwarzanym przez nasze czy na przykład działające a terenie Niemiec firmy. Ich ogromnym atutem jest natomiast dużo niższa cena, która sprawia, że mieszkańcy naszego kraju z większym entuzjazmem sięgają po przywiezione z Chin produkty. Każdy bowiem troszczy o stan swojego konta, a w wielu sytuacjach wydawanie większej sumy pieniędzy nie ma małego nawet sensu. Ci, którzy decydują się na import do Polski chińskich produktów muszą pamiętać, że w kontaktach z pochodzącymi z Chin kontrahentami powinno się być nieraz bardzo nieufnym.

Chcesz dodać do swoich zakładek o jeszcze jedną nietuzinkową stronę? Jeżeli tak, to szczerze zalecamy tę witrynę (https://malafabryczka.pl/kategoria/swiece-recznie-robione/1310) – kliknij a się nie rozczarujesz.

Nieraz zdarzają się bowiem przypadki oszustw wobec firm zagranicznych, które zamierzają importować chińskie produkty. Zanim pieniądze za towar trafią na działające d Chinach konto, firmę, która jest ich adresatem trzeba bardzo dokładnie sprawdzić. Przyjrzeć powinno się przede wszystkim podanemu numerowi konta w banku. Często zdarza się tak, że nieuczciwi biznesmeni podają numer konta prywatnego, a nie założonego na firmę. W konsekwencji pieniądze za towar wpadają w ręce prywatnych osób, a zamówionychproduktów nie widzi się nigdy. Ostrożność to główna zasada, której powinni przestrzegać wszyscy podejmujący decyzję o współpracy z firmami prowadzącymi swoją działalność w Chinach. W innym razie można bowiem wpaść w naprawdę poważne kłopoty finansowe, których rozwiązanie nie będzie wcale takie łatwe.

You Might Also Like