Groźby, które wywołuje ze sobą działanie kopalni odkrywkowej.

Na terenie dwóch gmin, a więc Krobi oraz Miejskiej Górki odkryto pokłady węgla brunatnego Oczkowice, jakie zajmują powierzchnię prawie siedemdziesięciu dwóch kilometrów kwadratowych. Analizując to, że można z tego pozyskać około jednego miliarda ton węgla brunatnego – to pozostają to teraz jedne z większych pośród nieeksploatowanych pokładów węgla takiego typu w Polsce.

Firma PAK Górnictwo zainteresowana pozostaje ich wydobywaniem i już od 2010 roku zbiera wszystkie wiadomości techniczne na temat rozmiarów i dochodowości tego złoża. Przyszłościowo zaplanowano, że na takich terenach miałaby stanąć kopalnia oraz elektrownia. Przeciwnikami tego są lokalni rolnicy, jacy wytyczają jakie są niebezpieczeństwa, jakie wywołuje ze sobą funkcjonowanie kopalni odkrywkowej. Dodatkowo, martwią się również przedsiębiorcy prosperujący na obszarze miejscowości Krobia oraz Miejska Górka, bo boją się wysiedlenia ludzi, co związane pozostaje ze stratą stanowisk pracy. Spór pomiędzy inwestorami, a ludźmi mieszkającymi na terenie gmin trwa już od kilkunastu miesięcy, a rozpoczął się od wysyłania petycji. Dowiedz się więcej o sytuacji.

kopalnia odkrywkowa z samolotu

Autor: Ken Lund
Źródło: http://www.flickr.com

Kopalnia, jaka ma być zbudowana nie tylko bowiem może wpływać ujemnie na środowisko. Ludzie obawiają się utraty miejsc pracy. Jest to czymś naturalnym. Właściciele firmy inwestującej w powstanie kopalni wskazują na plusy takiego pomysłu, aczkolwiek póki co nic nie będzie w mocy zakończyć sporu. Przeciwnicy budowy kopalni pokazują na faktyczne zagrożenia. Tereny na których ma powstać kopalnia dotychczasowo miały stricte rolniczy klimat. Jednakowoż, w momencie, w jakim pojawi się na nich kopalnia (podziemny sprzęt górniczy) odkrywkowa – szkody produkcji roślinnej oraz zwierzęcej mogą sięgać i parunastu miliardów złotych. Dodatkowo, regionalny biznes związany z rolnictwem także mnóstwo może stracić. W sprawie wybudowania potencjalnej kopalni dużo już się stało. Zapoznaj się ze stronami miejscowego sporu –

Przedsiębiorcy inwestujący w kopalnię podkreślają jednak, że nie podjęli ostatecznej decyzji. Jak na razie wykonano odwierty i pozostałe wyliczenia, mające pokazać, czy na takich obszarach będzie opłacać się rozpoczynać taką inwestycję oraz czy faktycznie zagrożenia, jakie niesie ze sobą funkcjonowanie kopalni odkrywkowej będą tak duże.

Jeżeli żywo emocjonuje Cię nakreślana tutaj kwestia, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie omawiającym pokrewne tematy.

Jest to dosyć drażliwy i wzbudzający emocje w obu stronach wątek, lecz wszystko wskazuje na to, że już za niedługo ta wieloletnia walka się zakończy.

, , ,

Related posts

Do czego służą blachy o powiększonej wytrzymałości

Blacha - materiał który ma tyle zastosowań ilu jest użytkowników. Prostym, i chyba najbardziej popularnym użyciem są blaszane puszki. Wykorzystujemy je na co dzień, choćby kupując karmę dla psów, lub kiedy zabieramy konserwę do plecaka idąc na na górską wyprawę.

Różne rodzaje stopów stalowych – sprawdź materiały budowlane, z których warto skorzystać

Mamy różne typy stali. Sporo osób twierdzo, że stal po prostu jest bardzo odpornym materiałem i tyle. Gdy tymczasem i stal da się zakwalifikować na różne typy. Jednym z nich jest stal kwasoodporna. Jest to stal, odporna na wpływ kwasów. Jednak nie wszystkich, reaguje z kwasem siarkowym, więc nie można stwierdzić, że to stal idealna. Ale prawda jest taka, że nie ma materiałów doskonałych. Tak, więc trzeba się liczyć z tym, że nie w każdych warunkach będzie można zastosować stal kwasoodporną.

Do jakich celów używamy stal w Katowicach

Stal zaliczamy do jednych z bardziej wytrzymałych surowców których używamy w budownictwie oraz w przemyśle a nawet w chirurgii. Mimo odkrycia innych, nie mniej wytrzymałych surowców jej popularność nie słabnie. Prawdopodobnie jest to powodowane uniwersalnością użyć. Generalnie gdy myślimy o tym tworzywie, staje nam przed oczami prawdopodobnie budowa naszego domu, ponieważ stali w nim na pewno dużo. Pierwszy z brzegu producent konstrukcji stalowych proponuje na przykład stalowe ramy więźby dachowej.

Jakość gazetek promocyjnych a zainteresowanie klientów zakupem produktów.

Jest tego typu zależność jak: jakość materiałów reklamowych a zainteresowanie konsumentów kupnem towarów. O tym wiedzą świetnie specjaliści z dziedziny reklamy. Dlatego tak istotne będzie to, żeby właściciele sieci handlowych decydowali się na to, aby za każdym razem zamówić tego typu gazety u ekspertów, jacy obeznani są na własnej pracy jak żadna inna osoba. Tylko w końcu dzięki temu będą mieć możliwość osiągnąć imponujące wyniki sprzedażowe.

Biegłe biura rachunkowe oferujące fachowe i rzetelne usługi

Biurarachunkowe prowadzą obecnie swoją aktywność na naprawdę niezmiernie rozległą skalę, gdyż na fachowe usługi rachunkowe i księgowe jest dzisiaj niezwykle duży popyt. Z usług biur rachunkowych korzysta obecnie niesłychanie dużo ludzi, są to osoby, które prowadzą małe firmy czy też posiadają własną, jednoosobową działalność gospodarczą.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.