Groźby, które wywołuje ze sobą działanie kopalni odkrywkowej.

Na terenie dwóch gmin, a więc Krobi oraz Miejskiej Górki odkryto pokłady węgla brunatnego Oczkowice, jakie zajmują powierzchnię prawie siedemdziesięciu dwóch kilometrów kwadratowych. Analizując to, że można z tego pozyskać około jednego miliarda ton węgla brunatnego – to pozostają to teraz jedne z większych pośród nieeksploatowanych pokładów węgla takiego typu w Polsce.

Firma PAK Górnictwo zainteresowana pozostaje ich wydobywaniem i już od 2010 roku zbiera wszystkie wiadomości techniczne na temat rozmiarów i dochodowości tego złoża. Przyszłościowo zaplanowano, że na takich terenach miałaby stanąć kopalnia oraz elektrownia. Przeciwnikami tego są lokalni rolnicy, jacy wytyczają jakie są niebezpieczeństwa, jakie wywołuje ze sobą funkcjonowanie kopalni odkrywkowej. Dodatkowo, martwią się również przedsiębiorcy prosperujący na obszarze miejscowości Krobia oraz Miejska Górka, bo boją się wysiedlenia ludzi, co związane pozostaje ze stratą stanowisk pracy. Spór pomiędzy inwestorami, a ludźmi mieszkającymi na terenie gmin trwa już od kilkunastu miesięcy, a rozpoczął się od wysyłania petycji. Dowiedz się więcej o sytuacji.

kopalnia odkrywkowa z samolotu

Autor: Ken Lund
Źródło: http://www.flickr.com

Kopalnia, jaka ma być zbudowana nie tylko bowiem może wpływać ujemnie na środowisko. Ludzie obawiają się utraty miejsc pracy. Jest to czymś naturalnym. Właściciele firmy inwestującej w powstanie kopalni wskazują na plusy takiego pomysłu, aczkolwiek póki co nic nie będzie w mocy zakończyć sporu. Przeciwnicy budowy kopalni pokazują na faktyczne zagrożenia. Tereny na których ma powstać kopalnia dotychczasowo miały stricte rolniczy klimat. Jednakowoż, w momencie, w jakim pojawi się na nich kopalnia (podziemny sprzęt górniczy) odkrywkowa – szkody produkcji roślinnej oraz zwierzęcej mogą sięgać i parunastu miliardów złotych. Dodatkowo, regionalny biznes związany z rolnictwem także mnóstwo może stracić. W sprawie wybudowania potencjalnej kopalni dużo już się stało. Zapoznaj się ze stronami miejscowego sporu –

Przedsiębiorcy inwestujący w kopalnię podkreślają jednak, że nie podjęli ostatecznej decyzji. Jak na razie wykonano odwierty i pozostałe wyliczenia, mające pokazać, czy na takich obszarach będzie opłacać się rozpoczynać taką inwestycję oraz czy faktycznie zagrożenia, jakie niesie ze sobą funkcjonowanie kopalni odkrywkowej będą tak duże.

Jeżeli żywo emocjonuje Cię nakreślana tutaj kwestia, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie omawiającym pokrewne tematy.

Jest to dosyć drażliwy i wzbudzający emocje w obu stronach wątek, lecz wszystko wskazuje na to, że już za niedługo ta wieloletnia walka się zakończy.

, , ,

Related posts

Jakie są modele aut dostawczych i do jakich zadań są przeznaczone? Jak je możemy podzielić ze względu na wykorzystanie?

Auto dostawcze to najzwyczajniej odmiana samochodu osobowego lub lekkiego ciężarowego, a jak sama nazwa wskazuje używany jest do przewozu niezbyt znaczących ładunków. Można ocenić, że samochód tego rodzaju ma dopuszczalną całkowitą masę do 3,5 tony, tak więc przekłada się to na 1500-1800 kg. jego max. ładowności. To również powoduje (chociaż może dziwić), iż do kierowania autem dostawczym w naszym kraju jest wystarczające prawo jazdy kategorii B.

Zbiorniki stalowe – ich budowa i typy

Jeżeli w twojej firmie konieczne są specjalne pojemniki do zmagazynowania cieczy nieagresywnych, można wykorzystać zbiorniki ze stali węglowej. Są pierwszorzędne do gromadzenia wody czy glikolu, a odszukasz je w ofercie wielu zakładów, mających w sprzedaży tego typu asortyment. Co należy o nich wiedzieć?

Sprawna metoda analizy i uzyskiwania danych

Do efektywnych i nadzwyczaj sprawnych metod analizy i pozyskiwania danych wypada big data. Big Data są to zbiory o pokaźnej rozmaitości, wartości oraz objętości. Celem big data jest skuteczne wspomaganie procesów decyzyjnych, co więcej istotna jest również optymalizacja procesów i odkrywanie nowiusieńkich zjawisk. Metodę tą można stosować w wielu przeróżnych branżach, między innymi w polityce albo także biznesie.

Wynajem żurawi Wrocław ma szansę nam zaproponować – czytaj na ten temat więcej

Niektóre urządzenia mamy możliwość wynająć

Czasem dzieje się tak, że w czasie jakichś prac, przeważnie budowlanych, potrzebujemy jakichś masywnych maszyn. Mimo wszystko są one nam potrzebne tak rzadko, że szkoda nam marnować na nie wielkie pieniądze, bo wiemy, że nie zwrócą nam się one podczas tych paru momentów używania z tego rodzaju maszyn. Czy jest zatem jakieś inne rozwiązanie z którego mamy okazję korzystać?

Jak możemy efektywnie pozyskać nasze zaległości finansowe?

Każda zawodowa jednostka, która funkcjonuje współcześnie w wolnej gospodarki niejednokrotnie zawiera liczne transakcje ze swoimi konsumentami. Na nieszczęście wielu z nich nie jest wiarygodnych, o czym dowiadujemy się nie wcześniej niż po zaistnieniu pewnych niedomówień w czasie naszych transakcji. W tych chwilach w wielu przypadkach zostajemy bezradni.

Z jakiej przyczyny należałoby rozliczać PIT przez Net?

Rozliczanie PIT przez Internet ma ogromnie dużo zalet, wskutek tego sporo osób entuzjastycznie korzysta właśnie z tej postaci rozliczenia. Jeżeli do tej pory nie miałeś ewentualności rozliczyć PIT za pomocą Internetu, to czas abyś skorzystał z tej metody.

Latest posts

Kiedy przeprowadza się USG kolana?

USG kolana to powszechnie stosowane badanie, które pozwala na prawidłową diagnozę dolegliwości zwyrodnieniowych, urazów mających miejsce w obrębie kolana czy dolegliwości reumatoidalnych.

Wybór tylko godnych zaufania opcji

Wśród szczególnie korzystnych możliwości nocowania w ciekawych rejonach Polski wyszukać można te w stu procentach odpowiednie dla nas. Wypróbowane rozwiązania trafiają idealnie w dzisiejsze wymogi klientów, natomiast oferta noclegowa ciągle się poszerza.

Reklama w internecie to obecnie najlepsza możliwość dotarcia ze swoją ofertą do szerokiej grupy konsumentów. Właściwie zaprojektowana strona jest najważniejszym zadaniem dla wszystkich producentów

Właściwe zaprezentowanie własnych towarów i następnie uporządkowanie łatwości w zakupie to teraz niemały wyznacznik powodzenia na rynku. Internet jest tak ogólnym narzędziem komunikacji, iż dochodzi do najbardziej licznej grupy odbiorców i żaden inny sposób nie może się z nim równać. Wyjątkową rzeczą, na którą należałoby zwrócić uwagę jest to, aby nasza zestaw była widoczna w sieci w droga jak najbardziej przejrzysty i zachęcający.