Groźby, które wywołuje ze sobą działanie kopalni odkrywkowej.

Na terenie dwóch gmin, a więc Krobi oraz Miejskiej Górki odkryto pokłady węgla brunatnego Oczkowice, jakie zajmują powierzchnię prawie siedemdziesięciu dwóch kilometrów kwadratowych. Analizując to, że można z tego pozyskać około jednego miliarda ton węgla brunatnego – to pozostają to teraz jedne z większych pośród nieeksploatowanych pokładów węgla takiego typu w Polsce.

Firma PAK Górnictwo zainteresowana pozostaje ich wydobywaniem i już od 2010 roku zbiera wszystkie wiadomości techniczne na temat rozmiarów i dochodowości tego złoża. Przyszłościowo zaplanowano, że na takich terenach miałaby stanąć kopalnia oraz elektrownia. Przeciwnikami tego są lokalni rolnicy, jacy wytyczają jakie są niebezpieczeństwa, jakie wywołuje ze sobą funkcjonowanie kopalni odkrywkowej. Dodatkowo, martwią się również przedsiębiorcy prosperujący na obszarze miejscowości Krobia oraz Miejska Górka, bo boją się wysiedlenia ludzi, co związane pozostaje ze stratą stanowisk pracy. Spór pomiędzy inwestorami, a ludźmi mieszkającymi na terenie gmin trwa już od kilkunastu miesięcy, a rozpoczął się od wysyłania petycji. Dowiedz się więcej o sytuacji.

kopalnia odkrywkowa z samolotu

Autor: Ken Lund
Źródło: http://www.flickr.com

Kopalnia, jaka ma być zbudowana nie tylko bowiem może wpływać ujemnie na środowisko. Ludzie obawiają się utraty miejsc pracy. Jest to czymś naturalnym. Właściciele firmy inwestującej w powstanie kopalni wskazują na plusy takiego pomysłu, aczkolwiek póki co nic nie będzie w mocy zakończyć sporu. Przeciwnicy budowy kopalni pokazują na faktyczne zagrożenia. Tereny na których ma powstać kopalnia dotychczasowo miały stricte rolniczy klimat. Jednakowoż, w momencie, w jakim pojawi się na nich kopalnia (podziemny sprzęt górniczy) odkrywkowa – szkody produkcji roślinnej oraz zwierzęcej mogą sięgać i parunastu miliardów złotych. Dodatkowo, regionalny biznes związany z rolnictwem także mnóstwo może stracić. W sprawie wybudowania potencjalnej kopalni dużo już się stało. Zapoznaj się ze stronami miejscowego sporu –

Przedsiębiorcy inwestujący w kopalnię podkreślają jednak, że nie podjęli ostatecznej decyzji. Jak na razie wykonano odwierty i pozostałe wyliczenia, mające pokazać, czy na takich obszarach będzie opłacać się rozpoczynać taką inwestycję oraz czy faktycznie zagrożenia, jakie niesie ze sobą funkcjonowanie kopalni odkrywkowej będą tak duże.

Jeżeli żywo emocjonuje Cię nakreślana tutaj kwestia, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie omawiającym pokrewne tematy.

Jest to dosyć drażliwy i wzbudzający emocje w obu stronach wątek, lecz wszystko wskazuje na to, że już za niedługo ta wieloletnia walka się zakończy.

, , ,

Related posts

Rozliczenia on-line coraz bardziej popularne pośród petentów

Z każdym rokiem liczba osób robiących rozliczenia podatkowe za pomocą portali online wzrasta. Jest to znacznie wygodniejszy sposób składania deklaracji podatkowej, który gwarantuje szybkie poprawianie błędów oraz najzwyczajniej zaoszczędza czas.

Rozliczenie oświadczenia podatkowego przez Internet

Ogólny dostęp do Internetu pozwala na sporo wygód, do których zalicza się szansę załatwiania wielu spraw w formie elektronicznej na odległość. W wirtualnej rzeczywistości można wykonywać zakupy, obsługiwać konto bankowe, płacić rachunki, a dzięki przygotowanej przez nas aplikacji niewykluczone jest także rozliczenie PIT przez internet. Taka możliwość pozwoli Państwu na zaoszczędzenie drogocennego czasu i nerwów, które są powiązane z manualnym uzupełnianiem deklaracji podatkowych bądź potrzebą wyczekiwania w kolejkach na poczcie, czy w urzędzie.

Cloud computing przyszłością każdej nowoczesnej i rozrastającej się korporacji

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt z nas nie pomyślałby nawet o tym, iż będzie posiadał swój osobisty telefon komórkowy, laptop i tablet. Były to tak odległe pragnienia jak te, które możemy obecnie oglądać w różnorodnych filmach science fiction. Internet był zagadką dla mnóstwa ludzi, nikt nie przypuszczał, że już niedługo będzie miał dostęp do tego wirtualnego świata przez całą dobę.

Nie ufasz w pełni własnym podwładnym? Być może to odpowiedni czas na to, żeby pomyśleć o zamontowaniu monitoringu w magazynie

W współczesnych czasach właściciele firm niestety czasami przekonują się, że nie każdemu pracownikowi można w stu procentach zaufać. Niejednokrotnie słyszy się o pracownikach, którzy okradają własnego pracodawcę - nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy chcą się przed tym bronić i decydują się coraz częściej na instalację w swoim zakładzie monitoringu.

Latest posts

W jaki sposób dobierać bieliznę wyszczuplającą? Na co zwracać uwagę? Jaki model będzie dla nas najlepszy?

Kiedy kobiety decydują się na bieliznę , która modeluje sylwetkę? Z pewnością jest kilka takich powodów. Robią to, gdyż chcą pomniejszyć obwód talii, zrzucić optycznie kilka kilogramów, a nawet zaznaczyć piersi oraz podnieść pośladki. Bielizna taka naprawdę może sprawiać cuda, a dzisiejsze panie już dawno się o tym przekonały, przez to też wybierają chętnie taki typ odzieży.

Dlaczego warto dbać o swoje dłonie?

Dłonie to w opinii wielu jeden z najmocniej zaniedbanych obszarów ciała. Nasze dłonie zasługują na znacznie lepsze traktowanie.
Właśnie dłońmi dokonujemy wiele zwykłych działań każdego dnia.

Czym trzeba się sugerować wybierając stosowne łóżko do sypialni.

Dla mnóstwa osób, sypialnia to azyl. Przychodząc do niej przestaje się myśleć o tematach, a jedynie wypoczywa. Żeby jednak odpoczynek ten przynosił korzyści, należy mieć dobrze dobrane do tego łóżko.
Jeżeli chodzi o aranżacje wnętrz, to miejsca meblowe oferują co rusz to nowsze rozwiązania.

Z jakiego powodu oznakowania BHP są tak istotne i z czego są one zrobione?

przepisy BHP mają za zadanie dbałość o bezpieczeństwo osób, które przebywają na terenie użyteczności publicznej albo przykładowo na placu budowy. Według przepisów tego typu miejsca muszą być w odpowiedni sposób oznakowane tak, aby można było np. łatwo znaleźć drogę ewakuacji podczas wybuchu pożaru.
Tego typu oznaczenia BHP, podobnie jak znaki drogowe, mogą dzielić się na różne kategorie, przykładowo znaki zakazu albo znaki ostrzegawcze.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*