Klasyczne cechy Polaków, czyli jacy jesteśmy

Hurraoptymizm nie jest mile widziany, jego objawy to skrzywiona w uśmiechu twarz, błyszczące oczy i niepohamowana radość. Hurraoptymizm nie jest chwalony w narodzie, gdyż pośród smutasów to dziwnie tak się wszystkim radować i optymistycznie patrzeć w przyszłość. Według badań, Polacy kochają narzekać, cokolwiek by się działo zawsze odnajdą coś złego. Z czego to wynika, czy w rzeczywistości jesteśmy takimi smutasami? Przecież jest tyle drobnych radości, jakich na co dzień nie zauważamy.

człowiek w depresji

Autor: ryan melaugh
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy zwalają to na klimat.

Jeżeli chcesz zdobyć nie mniej ciekawe informacje na opisywany temat, to przenieś się do tekstu (https://www.eccoholiday.com/p/grecja-kreta), który posiada cenne wiadomości w odniesieniu do prezentowanego problemu.

Tak, przez ponad pół roku pogoda nie jest zbyt obiecująca, pada śnieg, pada deszcz, jest pochmurno czyli jest niezbyt przyjemnie. Co z tego jednakże, gdy przez kolejną część roku cudnie praży słońce i jest gorąco. Ponadto, nie żyjemy w ekstremalnych warunkach, gdzie wartości temperatury w zimę są bardzo niskie, a w latem niezwykle wysokie. Analizując nasz klimat należy przyznać, że nie jest wcale taki beznadziejny.

>>> Szukasz wyjazdów do egzotycznych krajów? Zobacz wycieczki jak Meksyk z Niemiec.

Pytanie pozostaje jednak otwarte: co powoduje, że jesteśmy pesymistami? Nie jesteśmy zdolni cieszyć się drobnymi zwycięstwami, jak gdyby to były zbyt małe triumfy do świętowania. Przykładowo odnaleźliśmy tani bilet lotniczy do Meksyku z Niemiec, czyli w skrócie czeka nas tania egzotyka z Niemiec. Jest to drobny, bo drobny, ale sukces, bo każdy zdaje sobie sprawę, jak dużo kosztuje normalna wycieczka w tamte rejony. Zamiast cieszyć się tą zdobyczą my raczej jesteśmy zachowawczy.

Nie lubimy przyznawać przed kimś, że to jest mały triumf, gdyż taki ktoś może to skwitować westchnieniem: tylko na tyle Cię stać… Oczywiście, prawdopodobnie tak nie zrobi, ale mamy to zakodowane gdzieś głęboko w psychice i to nas blokuje. Z drugiej strony, nie jesteśmy jak południowcy, którzy są zawsze zadowoleni. U nas lepiej mieć surową minę, bo jak będziemy za dużo się uśmiechaćcieszyć to wezmą nas za wariatów.

Za to jesteśmy mistrzami w narzekaniu. Jak jest dobrze to okej, może być lepiej, lecz jak jest niedobrze, to już pożoga, gorzej być nie może. Coś się stanie: nasza wina! Nasz rząd niedobry, sąsiad także, a co dopiero Ci „kopacze”, co to nie potrafią strzelić bramki jakimś amatorom. O tak, wtedy podnosimy głos i jesteśmy słyszalni, przekrzykujemy się nawzajem, porażki pamiętamy długimi latami.

Mimo negatywnego wydźwięku tego artykułu trzeba odnotować, że się zmieniamy. Po prostu. Może to kwestia zmiany pokoleniowej, lub czegoś zupełnie innego, lecz widać pozytywy, które dobrze rokują na przyszłość.

Related posts

Busem do Niemiec – można podróżować małym kosztem, błyskawicznie, bezproblemowo i komfortowo

Busy do Niemiec to jeden z najszybszych i najbardziej rozpowszechnionych sposobów przewozu, za pomocą których mamy możliwość podróżować za naszą zachodnią granicę. W czasie nie więcej niż kilkunastu godzin łatwo dojedziemy z praktycznie dowolnego dużego miasta w Polsce do dowolnego miejsca w Niemczech.Podróż odbywa się busami dziesięcioosobowymi. Pojazdy mają wygodne wnętrze, ogrzewanie oraz klimatyzację. Transport busem odbywa się w wygodnych warunkach, ekspresowo i bezpiecznie.

Podróżowanie po Europie samolotem

W zakątkach rozwiniętych, a szczególnie w Stanach Zjednoczonych, stworzył się taki zwyczaj, że po zakończeniu szkoły wyższej absolwent rusza w wycieczkę zagraniczną. To idealna szansa, by zwiedzić trochę świata. Można dojść do wniosku, że mieszkańcy USA powinni jeździć poza kraj, ponieważ ich wiedza o geografii jest naprawdę żenująca. Tak czy owak, obyczaj jest dobry.

Gdzie warto przenocować w Trójmieście?

Patrząc na apartamenty w Sopocie, rekomendowane jest brać pod uwagę znakomite opcje. Do dyspozycji przyjeżdżających do Sopotu turystów jest mnóstwo możliwości, a poszczególne z nich opisane są z największą starannością na stronie www. Warto zwracać uwagę głównie na komfort oraz atrakcyjne ceny. W Sopocie nie brakuje interesujących miejsc noclegowych, które cieszą się ogromną rekomendacją wśród przybywających tam turystów. W internecie znaleźć można rozmaite rankingi, które dokładnie naświetlają cechy danego miejsca.

Nowomodne, komfortowe i wykwintne apartamenty w Zakopanem

Zakopane to niezwykła miejscowość położona niedaleko Krakowa, którą bezsprzecznie należałoby odwiedzić. Jeżeli jesteś fanatykiem górskich krajobrazów i do tej pory nie miałeś jeszcze szansy zwiedzić Zakopanego to koniecznie musisz to nadrobić!

Latest posts

Odpowiednio jest zaznaczyć w co inwestować własne pieniądze

Dobrze obmyślona strategia inwestycyjna jest niesamowicie istotna

Każdy chce posiadać jak najwięcej oszczędności, gdyż to zapewnia nie tylko życie na właściwym poziomie, ale również spokój jaki się łączy, ze świadomością, że ma się finanse na nieprzewidziane zakupy.

Zatroszcz się o komfortowe grzejniki w łazienkach, by cieszyć się ciepłem oraz przytulnym nastrojem

Łazienka jest pomieszczeniem, gdzie często zadomawia się wilgoć oraz bardzo często pojawia się pleśń i inne niepożądane mankamenty. Przez to wielkiego znaczenia nabiera dobre ogrzewanie łazienki łączące się z należytym wietrzeniem. Dobre ogrzewanie łazienki posiada wielkie znaczenie także dla wygody korzystania z tego pomieszczenia, ponieważ nie ma nic nieprzyjemniejszego aniżeli wyjście z gorącej kąpieli do nieprzyjemnie chłodnej łazienki.

Z jakiego powodu nie powinniśmy zakładać młodym pieskom smyczy automatycznej?

Właściciele wielu spółek co jakiś czas szukają nowych sposobów na zdobywanie nowych nabywców. Z pomocą potrafią im przyjść przykładowo agencje marketingowe, posiadające do zaoferowania różne rodzaje nośników promocyjnych.
Bardzo popularnym ich przykładem są smycze reklamowe, jakie charakteryzuje to, że z jednej strony nie są kosztowne, z innej zaś odznacza je to, że są niezwykle użyteczne w codziennym życiu.

Stosowane w domach wodomierze są aktualnie ciekawie projektowane przez rozpoznawalnych fabrykantów

Różnorodność stosowanych w domach przyrządów jest niesamowicie duża i uwarunkowana wielością instalacji, dzięki którym wszystko efektywnie działa. Wszelakie liczniki, jakie są montowane mają działać sprawnie, by nie wynikały żadne sprzeczności w miarach wykorzystania danego surowca. Dlatego też fabrykanci dokładają dużych starań, żeby ich produkty były solidnej jakości i umożliwiały komfort korzystania. W przypadku armatury hydrologicznej znaczące są liczniki zarówno do ciepłej jak i do zimnej wody, według których później naliczane są opłaty.