Klasyczne cechy Polaków, czyli jacy jesteśmy

Hurraoptymizm nie jest mile widziany, jego objawy to skrzywiona w uśmiechu twarz, błyszczące oczy i niepohamowana radość. Hurraoptymizm nie jest chwalony w narodzie, gdyż pośród smutasów to dziwnie tak się wszystkim radować i optymistycznie patrzeć w przyszłość. Według badań, Polacy kochają narzekać, cokolwiek by się działo zawsze odnajdą coś złego. Z czego to wynika, czy w rzeczywistości jesteśmy takimi smutasami? Przecież jest tyle drobnych radości, jakich na co dzień nie zauważamy.

człowiek w depresji

Autor: ryan melaugh
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy zwalają to na klimat.

Jeżeli chcesz zdobyć nie mniej ciekawe informacje na opisywany temat, to przenieś się do tekstu (https://www.eccoholiday.com/p/grecja-kreta), który posiada cenne wiadomości w odniesieniu do prezentowanego problemu.

Tak, przez ponad pół roku pogoda nie jest zbyt obiecująca, pada śnieg, pada deszcz, jest pochmurno czyli jest niezbyt przyjemnie. Co z tego jednakże, gdy przez kolejną część roku cudnie praży słońce i jest gorąco. Ponadto, nie żyjemy w ekstremalnych warunkach, gdzie wartości temperatury w zimę są bardzo niskie, a w latem niezwykle wysokie. Analizując nasz klimat należy przyznać, że nie jest wcale taki beznadziejny.

>>> Szukasz wyjazdów do egzotycznych krajów? Zobacz wycieczki jak Meksyk z Niemiec.

Pytanie pozostaje jednak otwarte: co powoduje, że jesteśmy pesymistami? Nie jesteśmy zdolni cieszyć się drobnymi zwycięstwami, jak gdyby to były zbyt małe triumfy do świętowania. Przykładowo odnaleźliśmy tani bilet lotniczy do Meksyku z Niemiec, czyli w skrócie czeka nas tania egzotyka z Niemiec. Jest to drobny, bo drobny, ale sukces, bo każdy zdaje sobie sprawę, jak dużo kosztuje normalna wycieczka w tamte rejony. Zamiast cieszyć się tą zdobyczą my raczej jesteśmy zachowawczy.

Nie lubimy przyznawać przed kimś, że to jest mały triumf, gdyż taki ktoś może to skwitować westchnieniem: tylko na tyle Cię stać… Oczywiście, prawdopodobnie tak nie zrobi, ale mamy to zakodowane gdzieś głęboko w psychice i to nas blokuje. Z drugiej strony, nie jesteśmy jak południowcy, którzy są zawsze zadowoleni. U nas lepiej mieć surową minę, bo jak będziemy za dużo się uśmiechaćcieszyć to wezmą nas za wariatów.

Za to jesteśmy mistrzami w narzekaniu. Jak jest dobrze to okej, może być lepiej, lecz jak jest niedobrze, to już pożoga, gorzej być nie może. Coś się stanie: nasza wina! Nasz rząd niedobry, sąsiad także, a co dopiero Ci „kopacze”, co to nie potrafią strzelić bramki jakimś amatorom. O tak, wtedy podnosimy głos i jesteśmy słyszalni, przekrzykujemy się nawzajem, porażki pamiętamy długimi latami.

Mimo negatywnego wydźwięku tego artykułu trzeba odnotować, że się zmieniamy. Po prostu. Może to kwestia zmiany pokoleniowej, lub czegoś zupełnie innego, lecz widać pozytywy, które dobrze rokują na przyszłość.

Related posts

Wyjeżdżamy na majówkę!

Po przedłużającej się zimie przyszła nareszcie słoneczna wiosna. Fachowcy oceniają, że w obecnym roku dni majówkowe będą wyjątkowo ciepłe. Polacy masowo wyjadą na urlop, by radować się gorącem. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, gdzie pojadą na dni wolne, przeznaczamy ten oto artykuł. Opisujemy w nim 3 fajne możliwości, które należy wziąć pod uwagę.

Poszukujemy miejsca na nocleg w Rzeszowie

W Rzeszowie niezwykle często organizowane są różnego rodzaju eventy oraz konferencje, na które zjeżdżają przyjezdni z całego naszego kraju. Nierzadko zapraszane są również osoby z z towarzystw międzynarodowych. Trzeba przede wszystkim zadbać o odpowiednią oprawę całego przedsięwzięcia, jak i o tłumaczenie na rewelacyjnym poziomie.

Jeden z bardziej cudownych państw na terenie Europy.

Jeśli chodzi o Hiszpanię to z pewnością nie będzie niczym dziwnym to, że jest to jeden z cudowniejszych regionów, chociażby w Europie. Zachwycająca pogoda, cudowne punkty warte zobaczenia, urokliwe zakątki, nieco egzotyczna jak na tego typu rejony gastronomia. Plusów hiszpańskich można wymieniać w nieskończoność.

Pomysły na wakacje – gdzie warto polecieć oraz przeżyć historię życia?

W dzisiejszych czasach ludzie poszukują najróżniejszych biletów lotniczych i ciekawych rozwiązań jeśli chodzi o odpoczynek. Nie da się ukryć, że opcji jest nadzwyczaj dużo i coraz częściej możemy spotkać się z rzeczywiście fascynującymi promocjami. Da się więc bez skrępowania powiedzieć, że współcześnie każde miejsce jest na wyciągnięcie ręki.

Odpoczywaj aktywnie o każdej porze roku

Badania naukowe potwierdzają, iż aktywny wypoczynek sprzyja zdrowiu. Szczególnie poleca się go tym, którzy nie pracują w ruchu. Na krótszy oraz długi odpoczynek dobrze jest zorganizować sobie aktywne spędzanie urlopu.

Latest posts

Wybieranie usług zmotoryzowanych wróżek i ich specyfika

Praktycznie od najdawniejszych czasów istnieli ludzie, którzy wierzą chociażby we działanie układu gwiazd i planet na ludzkie życie. Od zawsze również żyły osoby, twierdzące, że mogą z tych właśnie ciał niebieskich wyczytać przyszłość człowieka. Współcześnie tego typu osób również jest sporo.

Tradycyjne golenie pozyskuje znowu na popularności

Tradycyjne golenie posiada mnóstwo wyznawców

Jeszcze parę lat temu działo się tak, że własny wzrost odczuwały elektryczne maszynki do golenia. Reklamowane były jako te, które pomagają ogolić się szybko, bez zadraśnięcia, w każdym miejscu i to niejednokrotnie bez wykorzystania lustra. Jednak obecnie znacznie częściej panowie przekonują się, że tradycyjne golenie także może być bardzo interesującym zajęciem.

Z jakich powodów dbanie o stan techniczny samochodu ma takie znaczenie, jak znaleźć dobrego mechanika.

O tym, jak istotne jest systematyczne serwisowanie samochodu, wiedzą prawie wszyscy kierowcy. A ci, jacy jeszcze takiej wiedzy nie posiedli często będą kończyć z poważnymi awariami i koniecznością wydania niemałych pieniędzy. Z tego też powodu w interesie każdego właściciela samochodu powinno leżeć, żeby regularnie jeździć na badania techniczne, a jeżeli znajdzie się jakieś usterki, to je od razu naprawiać. Zostaje jeszcze kwestia wyboru odpowiedniego warsztatu.

Wyjeżdżamy na majówkę!

Po przedłużającej się zimie przyszła nareszcie słoneczna wiosna. Fachowcy oceniają, że w obecnym roku dni majówkowe będą wyjątkowo ciepłe. Polacy masowo wyjadą na urlop, by radować się gorącem. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, gdzie pojadą na dni wolne, przeznaczamy ten oto artykuł. Opisujemy w nim 3 fajne możliwości, które należy wziąć pod uwagę.

Miałeś remont w mieszkaniu? Wynajmij firmę sprzątającą

Główne skojarzenia, jakie przychodzą nam do głowy, gdy myślimy o remoncie, to ekipa remontowa, ciągła generacja kosztów, zgiełk i niekończący się bałagan. Resztki klejów, pył i gruz, to koszmar każdego, kto renowuje swoje lokum. Wykończeni długim remontem, ostatnią rzecz, na jaką mamy ochotę, to sprzątanie poremontowe.