Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Groźby, które wywołuje ze sobą działanie kopalni odkrywkowej.

2 czerwca 2020
Na terenie dwóch gmin, a więc Krobi oraz Miejskiej Górki odkryto pokłady węgla brunatnego Oczkowice, jakie zajmują powierzchnię prawie siedemdziesięciu dwóch kilometrów kwadratowych. Analizując to, że można z tego pozyskać około jednego miliarda ton węgla brunatnego – to pozostają to teraz jedne z większych pośród nieeksploatowanych pokładów węgla takiego typu w Polsce.

Firma PAK Górnictwo zainteresowana pozostaje ich wydobywaniem i już od 2010 roku zbiera wszystkie wiadomości techniczne na temat rozmiarów i dochodowości tego złoża. Przyszłościowo zaplanowano, że na takich terenach miałaby stanąć kopalnia oraz elektrownia. Przeciwnikami tego są lokalni rolnicy, jacy wytyczają jakie są niebezpieczeństwa, jakie wywołuje ze sobą funkcjonowanie kopalni odkrywkowej. Dodatkowo, martwią się również przedsiębiorcy prosperujący na obszarze miejscowości Krobia oraz Miejska Górka, bo boją się wysiedlenia ludzi, co związane pozostaje ze stratą stanowisk pracy. Spór pomiędzy inwestorami, a ludźmi mieszkającymi na terenie gmin trwa już od kilkunastu miesięcy, a rozpoczął się od wysyłania petycji.

Na pewno miałbyś chęć przejrzeć komentarz z strony (http://www.cksk.pl/oferta/ksiegowosc-online/)? Jeśli tak, to rewelacyjnie. Możliwe, że i Ty poczujesz chęć, by napisać nam swą ocenę.

Dowiedz się więcej o sytuacji.

kopalnia odkrywkowa z samolotu

Autor: Ken Lund
Źródło: http://www.flickr.com

Kopalnia, jaka ma być zbudowana nie tylko bowiem może wpływać ujemnie na środowisko. Ludzie obawiają się utraty miejsc pracy. Jest to czymś naturalnym. Właściciele firmy inwestującej w powstanie kopalni wskazują na plusy takiego pomysłu, aczkolwiek póki co nic nie będzie w mocy zakończyć sporu. Przeciwnicy budowy kopalni pokazują na faktyczne zagrożenia. Tereny na których ma powstać kopalnia dotychczasowo miały stricte rolniczy klimat. Jednakowoż, w momencie, w jakim pojawi się na nich kopalnia (podziemny sprzęt górniczy) odkrywkowa – szkody produkcji roślinnej oraz zwierzęcej mogą sięgać i parunastu miliardów złotych. Dodatkowo, regionalny biznes związany z rolnictwem także mnóstwo może stracić. W sprawie wybudowania potencjalnej kopalni dużo już się stało. Zapoznaj się ze stronami miejscowego sporu –

Przedsiębiorcy inwestujący w kopalnię podkreślają jednak, że nie podjęli ostatecznej decyzji. Jak na razie wykonano odwierty i pozostałe wyliczenia, mające pokazać, czy na takich obszarach będzie opłacać się rozpoczynać taką inwestycję oraz czy faktycznie zagrożenia, jakie niesie ze sobą funkcjonowanie kopalni odkrywkowej będą tak duże. Jest to dosyć drażliwy i wzbudzający emocje w obu stronach wątek, lecz wszystko wskazuje na to, że już za niedługo ta wieloletnia walka się zakończy.

You Might Also Like