Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Zakopane to najlepsze miejsce na wakacje przez cały rok. Przez cały czas coś się tu dzieje interesującego

3 października 2020
Dla wielu ludzi Zakopane to rzeczywiście idealny punkt wypadowy w Tatry oraz ważny ośrodek zimowych aktywności. Wczasy dla aktywnych to jedna z wielu ciekawych ofert spędzania tu wolnego czasu. Należy pamiętać, że Zakopane to również wiele interesujących imprez i istotnych wydarzeń kulturalnych, w których na pewno warto wziąć udział.

tatry

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Każda z nich może urozmaicić nasze wczasy i sprawić, iż przywieziemy z nich coś bardziej, niż tylko wspomnienia z wędrówek po Tatrach. Jakiego rodzaju imprezami może się więc pochwalić Zakopane? Coś ciekawego znajdą tu dla siebie i miłośnicy kultury, i ci, dla jakich najistotniejszy jest sport oraz aktywny wypoczynek. Dla przyjezdnych, jacy znaleźli noclegi w centrum Zakopanego czy tanie pokoje w Zakopanem (tani nocleg (Ośrodek wypoczynkowy Libra) w zakopanem), najlepszą propozycją spędzania tu okresu całorocznego są góralskie zabawy. Na świeżym powietrzu lub w góralskiej karczmie – bawić możemy się tu do samego rana, a miejscowe kapele oferują każdemu moc najlepszej zabawy.

Są jednak i tego rodzaju imprezy, jakie są ważnymi wydarzeniami nie tylko dla przyjezdnych, ale i dla mieszkańców Podhala. Dosyć popularne są te imprezy, które mają wydźwięk folklorystyczny. Są one wydarzeniami, jakie cenią sobie faktycznie miłośnicy muzyki oraz tańca. Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich to jedna z najistotniejszych imprez tego typu, choć nie tylko ona spopularyzowała Zakopane. Kto zaplanował tu wczasy po sezonie, ten może brać udział w słynnej „Jesieni Tatrzańskiej”. Ta impreza nastawiona jest na wypromowanie miejscowej kultury, a przyjezdni chętnie w niej uczestniczą. Dni Muzyki Karola Szymanowskiego to następna impreza, w przypadku której najważniejsza jest muzyka.

nocleg

Źródło: www.morguefile.com
Warto także w porę zarezerwować sobie noclegi w Zakopanem w marcu, to okres, kiedy stolica Podhala przyciąga Marcowymi Wieczorami Kameralnymi. Zakopane to istotny ośrodek sportów zimowych, tak więc wiele wydarzeń i imprez jest związanych z nartami. Memoriał im. Bronisława Czecha oraz Heleny Marusarzówny to najistotniejsze wydarzenie. Ten bieg narciarski jest doskonale znany, tak samo zresztą jak i pozostałe imprezy, które urządzanie są na Wielkiej Krokwi. W tym okresie jednakże w Zakopanem może być ciężko z wynajęciem pokoju. Nie martw się, korzystnie szukać poronin noclegi. To interesujące miejsce nieopodal Zakopanego, z pewnością tam ci się spodoba.

You Might Also Like