Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Innowacyjny sposób na budowanie na sucho – Porotherm

15 stycznia 2019
Murowanie na sucho to jedna z ostatnich nowości w naszym kraju, która bez wątpienia podbija branżę budowlaną. Jest wykorzystywane przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym. Wykorzystanie odpowiednich pustaków, które są montowane na suchą zaprawę pozwala na skuteczne skrócenie czasu murowania aż o połowę. Poza tym jest to ogromne ułatwienie w całym procesie budowania ścian.

murowanie

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS
Porotherm to bez wątpienia znaczna oszczędność wody – system poroterm. Ogólne zużycie wody na budowie jest zazwyczaj duże.

Zajmujący materiał? Jeśli tak sądzisz, to kliknij tutaj, w serwisie lokalizator kabli, który w tamtym miejscu odnajdziesz, też jest coś wartościowego!

W przypadku murowania zgodnie ze wspomnianą technologią, ten kłopot przestanie już zaprzątać naszą głowę.Murowanie na sucho może nas także skutecznie zabezpieczyć przed rozmaitego rodzaju nierównościami w konstrukcji, a równocześnie osiągniemy o wiele lepsze właściwości termiczne. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniu będziemy mieć pewność, iż w naszych budynkach nie pojawi się wilgoć ani ogień.

Suche murowanie umożliwia bardzo szybkie tynkowanie. Niezwykle istotny jest także fakt, iż proces wznoszenia ścian w tym systemie wygląda identycznie jak w przypadku murowania na zaprawę, w związku z tym nie są wymagane żadne inne dodatkowe specjalistyczne umiejętności (wienerberger dryfix ).

Jeśli zaciekawił Cię omawiany artykuł, bez wahania przeczytaj dodatkowo inne warte zerknięcia (https://www.smakprostoty.pl/) materiały – na pewno również Cię zaabsorbują!

Oprócz tego w przypadku murowania na sucho mamy zdecydowanie dłuższy czas na ukończenie wszelkich prac. W przypadku tego rozwiązania możemy wykonywać prace murarskie nawet w temperaturze -5°C, co w przypadku tradycyjnych zapraw byłoby raczej niemożliwe.

Dla większości z nas z całą pewnością istotny będzie fakt, że w przypadku murowania na sucho plac budowy będzie zdecydowanie czystszy niż przy tradycyjnych rozwiązaniach. Efekt ostateczny to

murowanie

Autor: ATLAS
Źródło: ATLAS

rzecz jasna czysty i jednolity mur bez zbędnych widocznych spoin. Nie jesteśmy zmuszeni do tego, żeby rozrabiać zaprawę, w ten sposób na budowie nie będzie zbędnego bałaganu. Nie są potrzebne także wszelkiego typu akcesoria i sprzęty, takie jak np. łopaty lub betoniarki. Suchą zaprawę rozprowadza się bezpośrednio na pustaki ceramiczne zgodnie z zaleceniami producenta zamieszczanymi na opakowaniu.

Jak więc się możemy się przekonać, jest to jedno z najnowocześniejszych, a jednocześnie komfortowych rozwiązań w przypadku murowania wszelkiego typu obiektów. Jeśli zależy nam na czystości podczas budowy, szybkim oraz łatwym zrealizowaniu wszystkich prac, będzie to dla nas najlepsze rozwiązanie.

You Might Also Like