Czy wielkopowierzchniowe ogłoszenia reklamowe znikną z większych miejscowości? Alternatywne sposoby reklamy.

Od pewnego czasu mówi się o pomyśle podjęcia kroków w celu uchwalenia ustawy zabraniającej umieszczania dużych reklam w centrach miast. Argumenty brzmią na naprawdę kluczowe – szpecą obraz miast, przesłaniają ładne budynki, stare miasto, są podświetlane neonowymi światłami, które nie pozwalają zasnąć mieszkańcom. Każdy płot, balustrada czy nawet przystanek zamieniają się w słupy ogłoszeniowe. Idąc po chodnikach omijamy potykacze z ogłoszeniami lokalnych przedsiębiorców. Ale przedmieścia również nie wyglądają lepiej – jadąc obwodnicami miast na poboczu zauważymy to samo – wolnostojące banery o różnej wielkości. Jakie inne formy reklamy zaistnieją i wyjdą na pierwszy plan kiedy zupełnie usuniemy banery?

Jeśli miasta rzeczywiście przyjmą ustawę, to pewne, że firmy sięgną po inne spektrum środków i znajdą inne drogi dotarcia do przyszłych klientów. Wiele wskazuje na to, że zwiększy się ilość materiałów drukowanych, jednak w dużo mniejszym wydaniu niż banery reklamowe.

Jeżeli uważasz, że chcesz znaleźć zbliżone materiały, to zobacz wskazówki z witryny (http://www.key-ces.com/software-development/) – to trochę inny punkt widzenia, ale też jest godny uwagi.

Warszawa jest tego dobrym przykładem, bo jako pierwsze miasto wprowadziła wachlarz różnych technik reklamy, których uczą się od niej inne duże i mniejsze miasta. Przykładów na to jest wiele – firmy, na przykład Banery-druk, aby być zauważone, wprowadzają nietypowy, ale świetnie widoczny sposób ulokowania – np. przez szczudlarza lub wielką maskotkę firmy. Niestety, we znaki daje się też natrętne ulokowanie (do skrzynek pocztowych, za wycieraczki aut). Pewne firmy decydują się na rozdawanie małych, ale pięknie wydrukowanych kalendarzyków przed rozpoczęciem kolejnego roku, a przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego – planów lekcji z logotypami np. miejscowych szkół językowych, prywatnych przedszkoli albo instytucji oferujących zajęcia dodatkowe dla najmłodszych.

billboard reklamowy

Autor: David Howard
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze przygotowana szata graficzna i ładnie wydrukowane ulotki będą cieszyć oko, ale wszystkie druki mają to do siebie, że są ulotne i niewiele trzeba, aby je wyrzucić. Nie ma żadnej pewności, że nawet wyraźne, rzucające się w oczy ulotki, spójne wizualnie z logotypem i kreacją firmy, zostaną w naszej ręce na dłużej. Nadejdzie teżzalew innej reklamy zewnętrznej – blokujących miejsca parkingowe aut z rodzajem przyczepki z dużą reklamą lub reklamą na dachu samochodu czy potykaczy. Możliwe, że zwiększy się też reklama w mediach papierowych, chociaż uważa się, że nie przynosi ona pożądanych rezultatów.

Reklamodawcy uważają, że podstawową zaletą banerów jest to, że wszyscy poruszający się po ulicach miast – czy to piechotą, czy autem, czy transportem publicznym, je zauważają. Oczywiście sporo osób twierdzi, że siłą rzeczy na nie patrzy, ale nie widzi, o czym jest i że nie zapamiętuje tego, co reklamują banery reklamowe. Warszawa ma taką ilość mieszkańców, a reklam ciągle przybywa, więc na pewno działają na wybory konsumentów i działa tu raczej podświadomość i rejestrowanie obrazów nawet, jeśli patrzymy na nie tylko przez chwilę. Reklama to bardzo rozwojowa branża, jeżeli ustawa naprawdę zaistnieje w miastach, inne reklamy pojawią się zanim zdążymy się zorientować.

, , , , ,

Related posts

Jak dobrze zadbać psa

Posiadanie własnego zwierzątka jest jedną z najfajniejszych spraw w życiu. Ma to aspekt też edukacyjny, jeżeli mamy własne dziecko. Wówczas kształci się ono troski nad inną osobą rzecz jasna poprzez opiekę nad zwierzątkiem. Oczywiście kupując takie zwierzątko bądź biorąc je ze schroniska musimy sobie uzmysłowić jak niezmiernie istotne jest stosowne o niego doglądanie. Zwierzę analogicznie jak człowiek wymaga pokarmu, tak aby móc standardowo żyć, potrzebuje także, by za każdym razem w misce było właściwie dużo wody.

Czy warto korzystać z plastikowych opakowań? Jeżeli tak, to do jakich rzeczy? W jaki sposób zmniejszyć wykorzystywanie plastikowych torebek?

Należy przyznać, że całą masę produktów dziś kupuje się w plastikowych opakowaniach. Takie rozwiązanie jest całkiem wygodne i popularne, na tyle, iż niewiele ludzi pamięta jeszcze czasy, kiedy jakiś artykuł sprzedawany był w innego typu opakowaniach. Trzeba w związku z tym przyznać, iż się przyzwyczailiśmy do tego sposobu, aż trudno byłoby nam z takiej możliwości zrezygnować.

Czy już mamy zakupiony jesienny sweter?

Zawsze powinniśmy być właściwie ubrani do aury, gdyż jedynie wówczas będziemy mieli świadomość, że będzie nam ciepło i że z ochotą będziemy angażowali się w przeróżne zdarzenia.

Dlaczego warto dbać o swoje dłonie?

Dłonie to w opinii wielu jeden z najbardziej zaniedbanych obszarów ciała. Nasze dłonie zasługują na znacznie godniejsze traktowanie.
Właśnie dłońmi dokonujemy wiele podstawowych czynności każdego dnia.

Latest posts

Jaki sylwester Jelenia Gora może nam zaoferować?

Jeśli pragniemy otrzymać pewność, że ta najważniejsza noc w roku, będzie niesamowitym przeżyciem, to powinniśmy otrzymać gwarancję, że pragniemy sylwester spędzić w miejscu, w którym powiedzą, jak to wszystko przyszykować.

Jak dobrze zadbać psa

Posiadanie własnego zwierzątka jest jedną z najfajniejszych spraw w życiu. Ma to aspekt też edukacyjny, jeżeli mamy własne dziecko. Wówczas kształci się ono troski nad inną osobą rzecz jasna poprzez opiekę nad zwierzątkiem. Oczywiście kupując takie zwierzątko bądź biorąc je ze schroniska musimy sobie uzmysłowić jak niezmiernie istotne jest stosowne o niego doglądanie. Zwierzę analogicznie jak człowiek wymaga pokarmu, tak aby móc standardowo żyć, potrzebuje także, by za każdym razem w misce było właściwie dużo wody.

Masz w planach urlop? Czekają na ciebie noclegi w Zakopanem

Słońce, relaks, wylegiwanie w łóżku do późna i przebywanie na świeżym powietrzu – któż nie myśli o takich chwilach? Przydarzają się niestety wyłącznie w trakcie weekendu bądź urlopu, jakiego niestety nie mamy zbyt dużo i musimy nim rozumnie gospodarować, aby starczyło na wszystko, co sobie zamierzyliśmy. Jeśli i ty potrzebujesz już wypoczynku, wybierz Zakopane.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*