Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Butelki z filtrem – niezrównane w czasie wszelkiej wyprawy

11 października 2018
Jeżeli przynależysz do ludzi, które kochają długie wyprawy górskie, rowerowe, wędrówki po lesie czy też biwakowanie to na pewno musisz zaopatrzyć się w parę niezbędnych rzeczy i akcesoriów, które na takich eskapadach są konieczne. Niewątpliwie musisz posiadać stosowny ubiór, prowiant, przyda się także kompas, lornetka czy mapa.

rowery

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse
Nieodzowny jest też właściwy zapas wody, szczególnie jeżeli eskapada ma być długa i dotkliwa. Niemniej nikt z nas nie jest w stanie wziąć ze sobą kilkulitrowych butelek wody, bo jest to za duży ciężar na wyprawę. Co więc uczynić, żeby stale mieć zapas świeżej oraz czystej wody i zarazem nie dźwigać w plecaku kilku litrów? Odpowiedź jest nadzwyczaj bezproblemowa, starczy zaopatrzyć się butelki z filtrem.

Bezspornie butelki z filtrem muszą być nieodłącznym elementem wszelkiej wyprawy. Dzięki takiej butelce możesz na bieżąco uzupełniać wodę oraz nie musisz dręczyć się tym, z którego źródła ją czerpiesz. Dzisiejsze butelki z filtrem od renomowanych fabrykantów są bardzo pieczołowicie skonstruowane i dzięki wbudowanego filtrowi dezynfekują wodę, wskutek tego możesz ją czerpać z jeziora lub nawet z kałuży nie obawiając się żadnych zarazków albo bakterii. Zawsze gdy Twój zapas wody się skończy zdołasz szybko go uzupełnić oraz nadal cieszyć się czystą i świeżą wodą, niczym z najczystszego źródełka.

wycieczka rowerowa

Autor: MoBikeFed
Źródło: http://www.flickr.com
W brudnej wodzie znajduje się wiele bakterii, które zdołają okazać się faktycznie niezmiernie straszne dla naszego zdrowia, albowiem w wielu przypadkach wytwarzają one poważne choroby, częstokroć niosące nawet śmierć. Nigdy nie można więc pić takiej wody bezpośrednio z jeziora czy innego źródła. Posiadanie butelki z filtrem jest więc idealnym rozwiązaniem, gdyż picie wody z takiej butelki jest bezapelacyjnie bezpieczne. Butelka z filtrem niewątpliwie jest więc nieodzownym wyposażeniem w trakcie wszelkiej wyprawy, bezsprzecznie więc powinno się wiecznie zabierać ją na wszelką dłuższą wycieczkę.

You Might Also Like