Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

W jaki sposób przygotować dziecko do Komunii? O czym najbardziej trzeba wiedzieć?

2 grudnia 2020
Pierwsza Komunia Święta wymaga dużej ilości przygotowań. Ważne jest przygotowanie dzieci, lecz także rodziców. Dorośli, bowiem czują bardzo duży stres który nierozerwalnie wiąże się z takim wydarzeniem.

dziewczynka przygotowana na I Komunię Świętą

Autor: Ron Malone
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną istotną kwestią, która za każdym razem pojawia się przed czasem Komunii jest kwestia dotycząca strojów. Często ma miejsce pomylenie kwestii duchowych i estetycznych. Przez to tworzy się konflikt, spór odnosi się do osób, które myślą wyłącznie o kwestii duchowej, oraz osób, dla których najważniejsza jest sprawa estetyki. Osoby, które popierają alby komunijne stawiają się za wzór jakości duchowego przyjmowania sakramentu Komunii, zabierają tym samym prawo do pełnego duchowego przeżywania osobom wybierającym strojne suknie. Przyjmuje się, że dzieci mające alby nie myślą o swoim stroju, lecz skupiają się na rzeczach ważniejszych – na samej ceremonii. Może faktycznie tak jest, ale z drugiej strony zmuszanie dziecka do ubrania, którego nie akceptuje, nie wróży najlepiej. Podczas gdy, wybór sukienki nie od razu oznacza wybieranie się jak na wybieg.szczegóły tu dekoracyjny beton dekoracyjny betonW tym sensie można się zastanawiać, dlaczego już z góry zakłada się, że pozostawienie rodzicom decyzji o kupnie ubioru skończy się ubraniem dziewczynki w sukienkę, a chłopca w dosyć ekscentryczny garnitur. A tak właściwie dużo rodziców dobry gust i wie, co jest dla dzieci najlepsze. Zamiast falbaniastej sukienki kupią skromny komunijny strój, dla chłopca zaś garnitury komunijne. Może być tak, że już niedługo taki wybór nie będzie już nas dotyczył, ponieważ często w parafiach trzeba ubierać dzieci w tylko i wyłącznie alby komunijne. Oddawane są z roku na rok młodszym dzieciom mającym w danym roku Komunie. W miejscach gdzie coś takiego jest praktykowane wszyscy nastawieni są na to, iż dzieci podchodzą do sakramentu Komunii w albach, natomiast kwestia ich wyboru nie nie zaprząta głowy rodziców. Wszystko jest od razu ustalone.

pierwsza komunia święta

Autor: kabeto jamaica
Źródło: http://www.flickr.com
Jednocześnie, dyskutując o strojach do Pierwszej Komunii nie możemy zapominać o temacie kosztów. Nie da się ukryć, alby komunijne są najtańsze. Tym bardziej w przypadku dziewczynek, w tej sytuacji koszt zakupu alby jest zdecydowanie niższy aniżeli kupno sukni. Natomiast z chłopcami jest troszkę inaczej, gdyż rodzice będą musieli zakupić do alby garnitur, więc alba jest tu dodatkowym kosztem (najlepsze garnitury komunijne).

You Might Also Like