Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Wyposażenie na wycieczki po górach czyli co powinno się mieć przy sobie, żeby wędrowanie było bezpieczne i przyjemne.

6 grudnia 2019
Jedną z popularniejszych form aktywnego wypoczynku są wędrówki po górach. O ich popularności najlepiej będą świadczyć szlaki, na których w czasie ładnej pogody można zobaczyć naprawdę sporo miłośników tej aktywności. Lecz wychodząc nawet na prosty szlak przy pięknej pogodzie pamiętać należy, że idzie się w góry, które często mogą być mało przewidywalne. A tymczasem dużo bardziej nieprzewidywalni będą niektórzy turyści, bo to co czasem się widzi na szlakach niekiedy naprawdę przeraża.

Turysta na skale

Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com
Wybieranie się na pół dnia wędrówek po Tatrach w sandałach to już nie będzie nawet nierozwaga, zachowania tego typu trzeba nazywać znacznie dobitniej. I niestety często może się to skończyć jakimś nieszczęściem, przykładowo złamaną nogą czy potłuczeniem. Z tego też powodu trzeba pamiętać o tym, żeby na każdą wycieczkę wychodzić z pewnym wyposażeniem. Nie tylko zagwarantuje to odpowiedni komfort wędrówki, lecz również uchroni przez różnymi zagrożeniami, które na każdym szlaku będą czekały na nieostrożnych, nieprzygotowanych turystów.

Podstawą górskich wędrówek są porządne buty, wygodne, z mocną podeszwą. Powinny one mieć taką wysokość, aby ochraniały kostki przed skręceniami, jeżeli pogoda będzie mniej pewna, to dobrze żeby były też odporne na deszcz. Bez dobrych butów nie można nawet myśleć o górskich wędrówkach, a co gorsza realizować tych pomysłów. Istotna jest również reszta garderoby, jaką się ma ze sobą. Warto pamiętać o wzięciu czegoś cieplejszego, na przykład polara, a także przeciwdeszczowej kurtki. W wyższych górach pogoda zmienić się może bardzo szybko, więc nawet jeśli na początku będzie słonecznie, to należy o tym pamiętać. Aby te ubrania nie musiały przeszkadzać w czasie wycieczki, to przyda się również jakiś pojemny plecak adidas, do którego warto jeszcze zapakować latarkę, naładowany telefon i zapas wody i jedzenia. I na koniec pamiętać jeszcze trzeba o jeszcze jednej niezwykle ważnej sprawie, którą jest rozsądek, nie kupi się go w żadnym sklepie, ale każdy sam powinien nad nim popracować.

You Might Also Like