Jak wygląda odlewanie ciśnieniowe? W którym przemyśle jest najczęściej używane?

Wytwarzanie odlewów metalowych w postaci figurek albo też przedmiotów użytkowych jest kwestią bardzo interesującą. Nie każdy ma pojęcie jak taka proces wygląda oraz na czym polega. O co zatem chodzi w odlewaniu ciśnieniowym oraz jakiego rodzaju metale są w czasie tego typu zabiegu używane?

odlewnia

Autor: OKFoundryCompany
Źródło: http://www.flickr.com

Odlewanie ciśnieniowe (dalej), jak jak mówi nazwa jest procesem wykorzystującym wysokie ciśnienie. Podczas tego typu czynności metal, jaki znajduje się pod postacią płynną przemienia się w finalny produkt. Technologię tą na pewno cechuje świetna dokładność jak również kształt uzyskany jest niemal dokładnym odwzorowaniem formy. Do tego powierzchnia tego typu gotowego produktu charakteryzuje się doskonałą jakością, jak również wyroby tej samej serii mają dokładnie takie same wymiary. To na pewno najbardziej istotne plusy takiej technologii. W czasie takiej pracy robione są głównie odlewy z mosiądzu (marka Alwro), cynku, magnezu albo też z glinu.

Z czym wiąże się tego typu odlewanie? Chodzi o to, iż metal, którym wypełniamy formę na skutek dużego ciśnienia, podlega ruchowi. W ten sposób otrzymuje się dobrą jakość produktów.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły artykuł zamieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej brama wjazdowa elektryczna w tym miejscu, znajdziesz tam dodatkowe informacje.

Gdy chodzi o odlewy, z pewnością odznaczają się doskonałymi właściwościami chemicznymi jak – patrz szczegóły – również mechanicznymi. Ciśnienie, o którym mowa w czasie takich czynności to aż sto pięćdziesiąt megapaskali.

Jak chodzi o ograniczenia, jakim taka technologia podlega. To na pewno jest to spory koszt, jak chodzi o inwestycję w maszyny, różne pomocnicze akcesoria czy zrobienie dobrych form. Kolejną kwestią, jaka może wpłynąć na to, że zrobiony produkt nie może być wykorzystywany wszędzie jest na pewno jego szczelność. Chodzi o to, iż podczas użycia tak silnego ciśnienia, w ciekłym materiale dochodzi do gwałtownych ruchów, wtrąceń tlenkowych czy tworzenia się porów gazowych. W taki sposób struktura jest mocno naruszona. Co do powierzchni, to jest ona zwarta, jednolita i drobnoziarnista. Natomiast, kiedy zdarzy się jej uszkodzenie lub miejscowe usunięcie, na skutek obróbki przedmiotu, to szczególnie można mówić o niewystarczającej szczelności.

odlewnia żeliwa

Warto jednak wiedzieć, że mimo takich wad albo ograniczeń, technologię tą stosuje się często w naszym kraju. Największą ilość takich stopów używa się w przemyśle samochodowym. To w taki sposób wytwarza się całą masę przedmiotów wchodzących w skład konstrukcyjnych elementów samochodu, jak i wyposażenia wnętrza. Dlatego odlewnictwo ciśnieniowe pełni tutaj sporą rolę.

, , ,

Related posts

Oferta promocyjna, która przyciągnie dużo ludzi

Akcje promocyjne wielu sklepów są związane m.in. z tym, że klienci otrzymują kupony rabatowe. Kupony te otrzymuje się po zrobieniu zakupów lub, jeśli podaliśmy kiedyś swój adres mailowy firmie otrzymujemy kupon rabatowy na skrzynkę mailową. Każdy, kto choć raz wykorzystał kupon rabatowy doskonale wie, że to uzależnia. Kiedy płacimy dwadzieścia procent mniej za świetny ciuch, lub mamy pięćdziesiąt złotych mniej zapłacić za sprzęt AGD to naprawdę można się uśmiechnąć.

Jakie produkty dla dzieci wyróżniają się współcześnie największą popularnością

Oferta wyrobów dla dzieci jest dziś naprawdę bogata, tym samym rodzice nie powinni mieć większych problemów z odszukaniem artykułów odpowiadających ich wymaganiom. Dużą popularnością charakteryzują się zabawki dla dzieci w Warszawie. Rekordy popularnością biją przede wszystkim zabawki edukacyjne, których celem jest zachęcanie maluchów do myślenia, ćwiczenie ich umiejętności i kreatywności.

Latest posts

Po odpoczynek do ciepłych krajów – wycieczki na Majorkę

Przewidujesz urlop z kąpielą w ciepłym morzu, odpoczynkiem i imprezami na miejscu? Zapewne analizujesz więc południe Europy, od małego skrawku gibraltarskiej skały po Anatolię i Ziemię Świętą. Może rejsujesz? Lecisz samolotem? A może dojazd organizujesz we własnym zakresie?

Jakie artykuły znajdziemy w gazetkach promocyjnych, które teraz trafiają tak do konwencjonalnych skrzynek, jak i tych mailowych

Gazetki promocyjne stały się dzisiaj na tyle popularne, że właściwie każdy dostaje barwne biuletyny. I nawet małe sieci sklepów redagują własne gazetki, podążając w ślady ogromnych supermarketów lub centrów handlowych. Na klientach niesamowite wrażenie robią ceny, które kończą się czarodziejską liczbą 90 lub 99. Pomimo tego że to jedynie chwyt marketingowców, to znaczna część społeczeństwa zupełnie nie skupia na tym swojej uwagi, szczególnie jeżeli oferowane produkty są towarami, które w danym sezonie okazują się bardzo przydatne.

Globusy dekoracyjne to nieprawdopodobny plan na uzupełnienie stylizacji

Aranżowanie pomieszczeń jest bardzo ważne, z tego powodu dokładnie musimy się zastanowić nad tym, co chcemy do tego użyć. Istnieją na szczęście produkty, które niesamowicie sprawdzą się w każdym wnętrzu, a co więcej powodują, że będzie ono się przedstawiało rzeczywiście niesamowicie.

Najlepsze kołdry w bardzo przystępnej cenie

Sen jest praktycznie najważniejszym elementem naszego całego dnia, gdyż to w ciągu nocy cały umysł odpoczywa a poszczególne komórki się odnawiają. Jeśli pragniesz żeby twój sen przebiegał bezproblemowo, powinieneś zadbać o odpowiednią oprawę - wygodne łóżko czy solidny materac.