Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Tektura falista -czyli świetny materiał wielofunkcyjny o różnych zastosowaniach

7 listopada 2019
Sporo person, które korzystają całkiem często z sieci online i sporządzają tam zakupy, z pewnością czasami także osobiście coś wystawiają na aukcjach internetowych. Inni ludzie nadzorują zaawansowaną dystrybucje różnego rodzaju produktów ta drogą, zarabiając w ten sposób całkiem przyzwoite sumy.

tektura
Sieć online pozwala nam bowiem na prostsze pozbywanie się artykułów i wymianę ich na kolejne, mocniej nam niezbędne. Lecz żeby zadbać o właściwą oprawę wysyłki, zwłaszcza delikatniejszych przedmiotów, konieczne jest odpowiednie jej spakowanie. W tym niezwykle przydatna może się okazać tektura falista.

Material ten stanowi perfekcyjna odskocznie od folii bąbelkowej, która pomimo, że może nam dostarczyć masę rozrywki, jest niezwykle nieekologicznym rozwiązaniem. W dobie obecnego zaśmiecenia ziemi, każdy świadomy mieszkaniec naszej planety ma obowiązek zadbać o to, aby produkować jak najmniej śmieci. Z tego powodu tektura falista jest doskonałym rozwiązaniem- przenieś się tu.

Wykonana jest z materiału z parokrotnego recyklingu, poza tym, sama się nadaje do ponownego zastosowania we wszelakim wymiarze. Można wynieść ją na makulaturę, lub dalej stosować jako pakunek, nie niszczy się prędko, jest gruba i trwała, a wyłącznym jej wrogiem jest wilgoć. Poza tym, jest to materiał niezwykle tani i ogólnodostępny – nabędziemy ją w każdym salonie papierniczym lub na poczcie – sprzedawana jest na metry. Tektura falista występuje w kilku rodzajach, różniących się między sobą grubością oraz zastosowaniem. Tak jak podstawowa wersja jest dobrym materiałem pakunkowym, to grubsze rodzaje wykorzystywane są także w budownictwie.

tektura

Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com
Często używane są jako ekologiczne zamienniki syntetycznych tworzyw, czy to do wypełniania przestrzeni miedzy podłogą a panelami – (zapewniona odpowiednia amortyzacja) czy w przypadku ociepleń i wyciszeń budynków – zastosowana w piwnicy skutecznie wygłuszy pomieszczenie, umożliwiając nam przeprowadzanie prób z naszym amatorskim zespołem muzycznym.

Jeżeli jesteśmy świadomymi personami, które pragną żyć ekologicznie, tektura falista powinna nas zaciekawić. W zależności od wymaganego efektu, możemy użyć różnych jej rodzajów. Najcieńsza do pakowania delikatnych przesyłek, nieco grubsza jako forma ogrzania i uszczelnienia ścian, czy też najgrubsza, siedmio -warstwowa, jako element amortyzacyjny przy montowaniu paneli podłogowych.

You Might Also Like