Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Jaki mamy wybór bram garażowych? Jakie są ich zalety? Dla jakiego rodzaju podjazdów są odpowiednie?

28 stycznia 2021
Kiedy stawiamy dom, to dobrze jest pomyśleć o miejscu, w którym będzie można parkować nasze auto. Pod tym kątem bowiem trzeba wybrać konkretną bramę garażową. Jakie rodzaje bram są do wyboru?

Bramy skrzydłowe, czyli rozwieralne to rozwiązanie, jakie przypomina zwykłe drzwi. Mogą być jedno lub dwuskrzydłowe, natomiast częściej spotyka się tą drugą wersję. By ją otworzyć potrzebujemy bowiem mniej miejsca, które można zostawić na podjazd. Tego typu bramy robi się często z drzewa, przy tym otwiera się je ręcznie. Mogą stanowić utrudnienie zimą, gdy to przed ich otworzeniem musimy zebrać śnieg z podjazdu. Na pewno ich plusem jest przystępna cena oraz łatwość montażu.

brama garażowa, garaż

Autor: tachyondecay
Źródło: http://www.flickr.com/photos/tachyondecay/2068146974/

Bramy uchylne są odpowiednie do garażu z jednym pojazdem. Producent bram garażowych tego rodzaju często posiada w ofercie modele najwyżej do 3m szerokości. Rozróżnia się dwa rodzaje konstrukcji takich bram. Pierwsza zwana płytową, gdzie drzwi bramy usztywnia się blachą z płaskownikami ze stali. Kolejna natomiast jest konstrukcją ramową, w jakiej najmocniejszą częścią jest jak sama nazwa wskazuje rama. Jest ona wypełniona lżejszym materiałem. Takie bramy są proste w obsłudze i dość ciche. Zamknięcie na klucz uruchamia system ryglowania.

Bramy segmentowe charakteryzują się tym, iż otwierają się bez wysuwania się na ulicę. Zatem cały podjazd może zostać użyty do parkowania auta. Taka brama jest złożona z pojedynczych segmentów, jakie łączą się zawiasami. Kiedy używamy tego typu (więcejo tym: rkstyl.com.pl) bramy, to każde przesuwające się wzdłuż prowadnicy segmenty chowane są wewnątrz pomieszczenia. W zależności od tego czy będzie to brama boczna, czy górna, dokładnie w taki sposób rozsuwają się segmenty. Zastosowanie rolek ze sztucznego tworzywa zapewnia cichą oraz niezawodną pracę.

dom, garaż

Autor: JDH Rosewater
Źródło: http://www.flickr.com
Bramy rolowane są dosyć masywne. Rozwija się je ze skrzynki, która znajduje się zaraz nad wjazdem do garażu. Należy brać pod uwagę ten detal, kiedy wyliczamy miejsce, które należy przeznaczyć na zamontowanie bramy. W tym wypadku dostępny jest jedynie napęd elektryczny, jaki uruchamiany jest przyciskiem na skrzynce. Są bardzo dobrą ochroną przed włamaniem, gdyż są masywne oraz posiadają blokadę, jaka uniemożliwia podważenie bramy od spodu.

Ciekawisz się tym tematem? Przeczytaj zatem dalej skład materiałów budowlanych o tym punkcie w kolejnym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Wybór typów profili jest bardzo duży. Można osobiście zadecydować o kształcie czy sposobie wykończenia. Kolor również można dobrać indywidualnie, tak samo jak tłoczenia.

Jak widać jest w czym wybierać. Dlatego zanim podejmiemy decyzję dobrze jest przeanalizować dostępne opcje.

You Might Also Like