Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Sposób na niepłodność

6 czerwca 2019
In vitro – częstokroć jedyna szansa na swoje potomstwo – jest dosyć długim, a przez to stresującym procesem. Jednak pary, które zostały szczęśliwymi rodzicielami dzięki metodzie in vitro, mawiają jednogłośnie, że warto przeżyć ten etap, by w końcu cieszyć się upragnioną ciążą.

wody

Autor: julianomarp
Źródło: http://www.flickr.com
Zapłodnienie in vitro jest to zapłodnienie komórek jajowych kobiety poza jej ciałem. Wskazaniem do in vitro Białystok są obniżone parametry spermy bez względu od przyczyny, niemożność wywołania owulacji, niedrożność jajowodów, fiaska przy wykorzystaniu pozostałych metod wspomaganego rozrodu, nieznany powód niepłodności. Przed zaczęciem cyklu zapłodnienia pozaustrojowego kobieta realizuje komplet badań laboratoryjnych. W każdej klinice pary przystępujące do zabiegu wyrażają pisemną zgodę na przeprowadzenie pełnej procedury in vitro. Cykl in vitro rozpoczyna przeważnie stymulacja hormonalna. W pojedynczych sytuacjach może być in vitro w naturalnym cyklu. Monitorowana hiperstymulacja jajników ma na celu pobudzenie do przyrostu oraz równoczesnego dojrzewania mnogich pęcherzyków jajnikowych, a przez to podniesienie ilości potencjalnie dojrzałych komórek jajowych. W cyklu naturalnym dojrzewa w większości wypadków jedna komórka jajowa. W czasie stymulacji rekomenduje się abstynencję seksualną do momentu oddania przez Partnera nasienia do zapłodnienia. Jednak kobiety mogą prowadzić zwyczajną aktywność zawodową. Pobranie komórek jajowych ma miejsce 34-36 godzin po podaniu ostatniego zastrzyku kończącego stymulację.
Po zrealizowanym zabiegu wskazany będzie wypoczynek na podlasiu.

Spermę, po kilkudniowej wstrzemięźliwości płciowej, partner oddaje tuż przed punkcją lub może je donieść z domu. Czasami może powstać niezbędność uzyskania plemników poprzez zabieg z najądrza.

You Might Also Like