Co powinniśmy zrobić ze zużytym wyposażeniem elektrycznym i elektronicznym?

Nierzadko zdarza się, iż nie wiemy co zrobić z zepsutą pralką, odkurzaczem, który odmówił posłuszeństwa czy zużytymi bateriami od pilota albo telefonu – z powodu braku odpowiedniej wiedzy bardzo często lądują na śmietniku, co nie jest najlepszym rozwiązaniem, szczególnie dla otaczającego nas środowiska naturalnego. Co zrobić, by nie tylko zadbać o przyrodę, ale także skutecznie i szybko pozbyć się niechcianych rzeczy?

zużyte sprzęty małego AGD

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Zużyty sprzęt elektryczny – www.afg.poznan.pl/oferta/napedy-elektryczne/41/napedy-lancuchowe-km35en-24vdc – i elektroniczny to prawdziwa zmora – w wielu przypadkach źle wpływa na środowisko i nie wiemy, gdzie go bezpiecznie oddać. Dobrze wiedzieć, że w niemal każdym mieście znajdują się punkty zbiórki tego typu sprzętu. W takim miejscu niebezpieczne odpady są poddawane procesowi recyklingu, który pozwala odzyskać materiał do produkcji nowego urządzenia – – gospodarka elektrośmieciami. Ponadto w wielu sklepach można zostawić zużyty sprzęt, przy okazji kupna nowego. Niekiedy punkty napraw tego rodzaju sprzętu także oferują możliwość bezpłatnego przyjęcia innego uszkodzonego urządzenia, w zamian za na przykład możliwość rozbiórki go na części. Punkty złomu – te wpisane do rejestru zbiórki sprzętu – także są doskonałym rozwiązaniem dla zepsutej pralki, zmywarki czy odkurzacza.

Sprzęt w kuchni

Autor: Mike Steinhoff
Źródło: http://www.flickr.com
Czemu to tak ważne? O szkodliwym wpływie tak zwanych elektrośmieci uczą się już dzieci w przedszkolu, przedstawiając na jak ogromne szkody możemy narazić przyrodę, postępując nieświadomie i niewłaściwie. Pokazuje to również jak wielki jest to problem. Odpady elektryczne i elektroniczne to takie, których głównym źródłem zasilania jest prąd bądź baterie. W wielu z takich urządzeń podstawką budulca jest rtęć, brom czy ołów.odwiedź stronę producent maszyn górniczych producent maszyn górniczychJuż same nazwy nie napawają optymizmem, nie warto zatem świadomie wprowadzać ich do środowiska – oferta. Nowoczesna technika daje możliwość ich bezpiecznego recyklingu, bez szkody dla otoczenia, ale pod warunkiem, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny trafi w odpowiednie miejsce. Nie warto utylizować takiego sprzętu na własną rękę, bo wiele zawartych w nim związków jest szkodliwych dla środowiska naturalnego jak i bezpośrednio dla człowieka. Przetwarzanie takich odpadów może skończyć się niemałym uszczerbkiem dla zdrowia. Warto pamiętać, że wszelkie opakowania zawierające sprzęt elektroniczny i elektryczny powinny zawierać adnotację od producenta, co zrobić po zakończeniu ich żywotności. Takie rozwiązanie ułatwia znalezienie najlepszego bezpieczne unieszkodliwienie elektroodpadów – bez szkody dla nas samych, jak i środowiska.

, ,

Related posts

W jaki sposób najlepiej inwestować? Co trzeba wiedzieć, by mieć z tego korzyści? Spróbuj poznać się z interesującym wydarzeniem

Opcje binarne - brzmi to na pierwszy rzut oka trudno ale praktycznie jest to bardzo banalne. Zanim zaczniemy inwestować dobrze zapoznać się z platformą i funkcjonowaniem opcji.

Ale zanim będziesz chchiał rozpocząć inwestowanie najlepiej testować konto demo dzięki, któremu bez kosztów i bez ryzyka naukę inwestowania w opcje binarne. Kiedy już wystartujesz by inwestować musimy wybrać rynek na, którym będziemy prowadzić transakcje. Częstym błędem popełnianym przez początkujących jest wkładanie pieniędzy na zbyt wielu aktywach. Warto również wspominać, że na platformie transakcyjnej do opcji binarnych oferuje tez wiele pozostałych aktywów: towary, kursy walut (forex), akcje i indeksy giełdowe.

Rozliczenia on-line coraz bardziej popularne pośród petentów

Z każdym rokiem liczba osób robiących rozliczenia podatkowe za pomocą portali online wzrasta. Jest to znacznie wygodniejszy sposób składania deklaracji podatkowej, który gwarantuje szybkie poprawianie błędów oraz najzwyczajniej zaoszczędza czas.

Cloud computing przyszłością każdej nowoczesnej i rozrastającej się korporacji

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt z nas nie pomyślałby nawet o tym, iż będzie posiadał swój osobisty telefon komórkowy, laptop i tablet. Były to tak odległe pragnienia jak te, które możemy obecnie oglądać w różnorodnych filmach science fiction. Internet był zagadką dla mnóstwa ludzi, nikt nie przypuszczał, że już niedługo będzie miał dostęp do tego wirtualnego świata przez całą dobę.

Nie ufasz w pełni własnym podwładnym? Być może to odpowiedni czas na to, żeby pomyśleć o zamontowaniu monitoringu w magazynie

W współczesnych czasach właściciele firm niestety czasami przekonują się, że nie każdemu pracownikowi można w stu procentach zaufać. Niejednokrotnie słyszy się o pracownikach, którzy okradają własnego pracodawcę - nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy chcą się przed tym bronić i decydują się coraz częściej na instalację w swoim zakładzie monitoringu.

Latest posts

Jaki sylwester Jelenia Gora może nam zaoferować?

Jeśli pragniemy otrzymać pewność, że ta najważniejsza noc w roku, będzie niesamowitym przeżyciem, to powinniśmy otrzymać gwarancję, że pragniemy sylwester spędzić w miejscu, w którym powiedzą, jak to wszystko przyszykować.

Jak dobrze zadbać psa

Posiadanie własnego zwierzątka jest jedną z najfajniejszych spraw w życiu. Ma to aspekt też edukacyjny, jeżeli mamy własne dziecko. Wówczas kształci się ono troski nad inną osobą rzecz jasna poprzez opiekę nad zwierzątkiem. Oczywiście kupując takie zwierzątko bądź biorąc je ze schroniska musimy sobie uzmysłowić jak niezmiernie istotne jest stosowne o niego doglądanie. Zwierzę analogicznie jak człowiek wymaga pokarmu, tak aby móc standardowo żyć, potrzebuje także, by za każdym razem w misce było właściwie dużo wody.

Masz w planach urlop? Czekają na ciebie noclegi w Zakopanem

Słońce, relaks, wylegiwanie w łóżku do późna i przebywanie na świeżym powietrzu – któż nie myśli o takich chwilach? Przydarzają się niestety wyłącznie w trakcie weekendu bądź urlopu, jakiego niestety nie mamy zbyt dużo i musimy nim rozumnie gospodarować, aby starczyło na wszystko, co sobie zamierzyliśmy. Jeśli i ty potrzebujesz już wypoczynku, wybierz Zakopane.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*