Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Jakie kubki termiczne byłyby najlepsze oraz z jakiego materiału mogą być one zrobione?

19 listopada 2020
Bardzo znanym składnikiem wyposażenia pośród podróżników jest specjalistyczny kubek termiczny, który może utrzymać ustaloną temperaturę napoju przez dosyć znaczny okres czasu.

Obecnie w sprzedaży dostępnych jest niezwykle dużo wersji, które znacznie różnią się m.in. jakością wykonania.
modele

Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com

Reklama

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje parę typów kubków termicznych, które różnią się od siebie konstruowaniem obudowy czy mechanizmem zamykającym. Istnieją typy posiadające ustnik albo takie, które mają odkręcaną górną część kubka. Modele posiadające ustnik są idealne dla osób lubiących uprawiać przeróżne konkurencje sportowe. Nawet jeśli będzie on otwarty, to nie ma to dużego wpływu na prędkość utraty ciepła. Niezwykle znany jest w sklepach kubek próżniowy, który ma podwójne ścianki, pomiędzy którymi jest próżnia. Takie rozwiązanie powoduje, że w czasie wlewania ciepłego płynu, nagrzewa się jedynie ścianka znajdująca się wewnątrz pojemnika. Ponadto charakteryzują się one dużą szczelnością.
scyzoryki

Autor: Schweiz-Russland
Źródło: http://www.flickr.com
Kubki termiczne mogą być wyprodukowane z plastiku albo ceramiki. Naturalnie najbardziej polecanym surowcem na tego typu surowiec jest stal nierdzewna, która zapewnia najwyższą odporność na oddziaływanie czynników np. atmosferycznych. Interesującym rozwiązaniem mogą być również kubki próżniowe dla małych dzieci, czyli tzw. kubki-niekapki. Wykorzystany w nich system spowoduje, że używający taki kubek dzieciak, nie rozleje płynu, a więc nie pobrudzi ani siebie, ani też np. ubrania.

Najważniejsze jednak, że uniknie sparzenia. Doskonałe kubki próżniowe powinny utrzymywać temperaturę nawet przez bardzo długi czas. Pojemność tego typu kubków może wynosić najczęściej ok. 500 mililitrów.

You Might Also Like