Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Granitowe pomniki i nagrobki. Jak o nie dbać?

19 marca 2020
Na krajowych cmentarzach wyraźnie dominują nagrobki i pomniki zrobione z granitu. Jak wyjaśniają fachowcy z kamieniarskiej branży, popularność owego kamienia bierze się m.in. z tego, że jest on bezproblemowy w utrzymaniu i znakomicie pasuje do krajowych warunków pogodowych.

nagrobki z granitu

Autor: Radisson Blu
Źródło: Radisson Blu
Młodzież, pokój młodzieżowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
parking samochodowy

Autor: Greg Gjerdingen
Źródło: http://www.flickr.com
Do należytej pielęgnacji granitu zazwyczaj starczy zwyczajna woda. Granit będzie kamieniem bardziej trwałym jak też równocześnie twardszym aniżeli dla przykładu marmur czy piaskowiec. Dzięki temu odpowiedniej sprawdza się w naszych warunkach klimatycznych, charakteryzujących się dotkliwymi mrozami w czasie zimowym i upałami w czasie letnim.

Jeśli pragniesz być na bieżąco w owym zagadnieniu, to przyda Ci się solidna treść. Znajdziesz ją pod wskazanym poniżej linkiem. A jeżeli będziesz posiadał wątpliwości, szybko na nie zareagujemy!

Dla porównania, marmury poddane oddziaływaniu ujemnej temperatury czy dużej ilości wody (np. podczas ulewy) z pewnością prędzej ulegają korozji.

W jaki sposób dbać o nagrobki z granitu? Konserwacja granitowych powierzchni nie należy do specjalnie trudnych czynności. Z reguły starczające okazuje się wytarcie z kurzu czy też umycie czystą wodą. Dozwolone są również detergenty do mycia, jednakże tylko te łagodnego typu. Inaczej wygląda kwestia troski o litery wykorzystywane do napisów nagrobkowych. Najczęściej tego rodzaju litery wykonane bywają z metalu.

Jeśli ten temat jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij tu – to polecana treść, która także zawiera absorbujące dane!

Najrozsądniej będzie już przy zakupie nagrobka zainwestować w lepszej jakości materiał, który będzie dobrze się prezentować także po upływie paręnastu lat.

Kiedy znaki ulegną zabrudzeniu albo zaśniedzeniu, rozwiązaniem problemu będzie użycie pasty do metali albo też specjalnych preparatów czyszczących, dedykowanych takowym symbolom. Jeżeli dojdzie do poważniejszego uszkodzenia granitowej płyty, powinniśmy skontaktować się z ekspertem, który należycie doszlifuje kamień.

You Might Also Like