Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Co ciekawego będą proponowały Indie biznesmenom, którzy chcą importować różne produkty z tego państwa.

4 września 2020
Azjatyckie kraje od lat się cieszą ogromną popularnością pośród naszych biznesmenów. Niepodzielnie panują na tym polu Chiny, będąc światowym producentem chyba wszystkich towarów. Po piętach depczą im pozostałe państwa tamtego rejonu, to znaczy Wietnam czy Korea, oferujące przede wszystkim tanią siłę roboczą, ale również zaawansowane technologie. Lecz wśród rozmów biznesowych dość rzadko pojawia się nazwa Indie, a przecież jest to kraj mający olbrzymi potencjał.

produkty z indii

Autor: bluelotus92
Źródło: http://www.flickr.com

Co prawda nie ma zbyt licznych fabryk należących do zachodnich firm, lecz w zamian Indie oferują wiele produktów, których kupić się nie da w wielkich Chinach. Na przykład są to produkty żywnościowe, w tym sporo przypraw rosnących w tym właśnie kraju, ale także nowoczesne maszyny i technologie przemysłowe.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, to do zobaczenia (https://www.banery-druk.net/) mamy nowe wątki na stronie, którą umieściliśmy pod poniższym linkiem.

Wiele osób może zapewne zdziwić fakt, że Indie bardzo umacniają swoją pozycję na rynku nowoczesnych technologii. Informatyka w coraz większym stopniu opanowana jest przez indyjskich inżynierów, coraz mocniejszą pozycję Indie mają także w sektorze outsourcingowych usług – zobacz więcej w tym temacie. Jak pokazują statystyki, firmy z naszego kraju kupują w Indiach głównie produkty chemiczne, obuwie, odzież, oraz przyprawy i herbatę. Na przykład cztery lata temu obrót handlowy był w okolicy niecałych dwóch miliardów dolarów, z czego trzy czwarte stanowił import najróżniejszych produktów.

indyjska herbata

Źródło: pixabay

Największy udział w całości handlowej wymiany miała i ma w dalszym ciągu herbata.

Jeżeli opublikowane w tym artykule materiały dają Ci do myślenia, to oprócz tego zerknij na omówienie (https://fotoporcelana.net/11-tabliczki-adresowe), które zobaczysz, kiedy klikniesz ten odnośnik!

Indie to największy producent herbaty na świecie, oferując ją w ogromnej ilości gatunków i odmian. Zdecydowana większość herbat dostępnych w naszych sklepach pochodzi właśnie z plantacji w Indiach, analogicznie jest zresztą ze znanymi przyprawami. Stosowana chyba w każdej kuchni curry pochodzi także z Indii, a go jej wytworzenia używa się lokalnie rosnące przyprawy i zioła. Jak twierdzą osoby znające temat, import towarów z Indii może bardzo się opłacać, ale trzeba się za to odpowiednio zabrać. Więcej tutaj: serwis Kraj ten znacznie różni się kulturowo od naszego, dlatego też robiąc interesy z indyjskimi firmami należy pamiętać o tym wszystkim.

You Might Also Like