Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Fundusze europejskie dla rodzimych firm – kto powinien się o nie starać?

18 lutego 2020
Współcześnie firmy mają wiele możliwości na otrzymanie dodatkowych środków na działalność. Zachowanie płynności finansowej, potrzeba zainwestowania w najnowsze technologie czy ulepszony sprzęt w firmie, to najważniejsze powody ubiegania się o finansowanie z zewnętrznych źródeł. Jednym ze sposobów są w tej sytuacji fundusze unijne, dzięki którym jak dotąd w naszym kraju wybudowano i ulepszono wiele przedsiębiorstw.

Oczywiście z wymienionych źródeł finansowania mogą korzystać różne firmy, zarówno wielkie korporacje, jak i małe, dopiero co powstające działalności.

Jeżeli wykorzystana w tym materiale narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tu przenośniki do załadunku inne tego typu wpisy – one odnoszą się do zbliżonej problematyki.

Aby otrzymać fundusze, należy jednakże nie tylko sporządzić konkretny projekt, ale w szczególności odpowiednio uzasadnić, z jakiego powodu środki są nam potrzebne oraz jak wiele możliwości przyniesie dofinansowanie naszej firmy. Liczy się oczywiście innowacyjność, stąd też zanim przystąpimy do całego procesu pozyskiwania funduszy właśnie w ten sposób, precyzyjnie przeanalizujmy nasz projekt.
Jeżeli sporządzimy potrzebną dokumentację i przejdziemy pomyślnie etap weryfikacji wniosków, pozostaje już co miesiąc wywiązywać się z warunków projektu. Musimy oczywiście założyć firmowe konto bankowe oraz dokonywać co miesiąc rozliczeń związanych z otrzymanymi dotacjami. Jednakże każda firma, która już miała okazję skorzystać z funduszy unijnych wie, że jest to do zrobienia, potrzeba tylko chęci i zaangażowania w nasz projekt. Fundusze te są przeznaczone właśnie na rozwój firm, dlatego nie należy się bać, tylko sięgać po możliwości, które przed nami stoją. Wsparcie UE, szczególnie jeżeli chodzi o małe firmy jest nie do przecenienia.

przedsięborca

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Fundusze europejskie dla małych firm to nierzadko jedyny sposób na zgromadzenie dodatkowych pieniędzy, których przedsiębiorstwo nie otrzyma nigdzie indziej. Dlatego warto zainteresować się tym tematem, jeśli mamy naprawdę niebanalny pomysł na biznes, jednak brakuje nam odpowiednich funduszy. W każdym wojewódzkim mieście istnieją zarówno placówki publiczne, jak i spółki prywatne, które oferują pomoc merytoryczną w tym zakresie. Prowadzone są także różne kursy i szkolenia z zarządzania tego rodzaju projektami, dlatego uzyskanie potrzebnych informacji nie będzie stanowić kłopotu.

You Might Also Like