Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Gdańsk, to przepiękne charyzmatyczne miejsce z obszerną historią, wieloma zabytkami i rozrywkami, tak dla maluchów, jak i ich opiekunów

6 grudnia 2019
Gdańsk to jedno z ładniejszych polskich miast. Położony jest północnej części naszego kraju nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Gdańską na Pobrzeżu Gdańskim. Stanowi aktualnie swojego rodzaju rolę ośrodka kulturalnego, naukowego i gospodarczego północnej Polski.

mieszkanie w Gdańsku

Autor: kishjar?
Źródło: http://www.flickr.com
Jest on miastem z ponad tysiącletnią historią, która była utworzona na przestrzeni wieków dzięki wpływowi dużej ilości kultur i systemów. Zajmuje szóste miejsce w kraju pod względem liczby ludności, a siódme w kwestii powierzchni. Z pewnością także każdy słyszał o Trójmieście, w skład którego wchodzą właśnie Gdańsk, a do tego Gdynia i Sopot.

Zabytki w Gdańsku są jednym z najbardziej wartościowych zespołów zabytkowych w kraju. Co prawda prawie wszystkie zabudowy historyczne śródmieścia były odbudowywane po II wojnie, a większość zabytków uległa zniszczeniu, lecz nie stanęło na przeszkodzie to miastu dostać miano niespotykanie urokliwego i bogatego historycznie miejsca. Odmienną dosyć istotną kwestią jest dzierżony przez miasto port handlowy, który zapewnia mu status ośrodka gospodarki morskiej.
Jeśli planuje się zwiedzanie tego uroczego miasta z rodziną to naturalnie powinno się wiedzieć jakie atrakcje dla dzieci oferuje Gdańsk. Jedną z interaktywnych rozrywek jest widok na miasto z punktu widokowego zlokalizowanego obok Centrum Hewelianum.

Chcesz poznać inny punkt widzenia na rozważany w tym poście problem? Kliknij zatem tutaj i przeczytaj więcej szczegółów w witrynie.

Niesamowitą rozrywkę młodszym podróżnikom zapewni też PGE Arena, gdzie maluchy mogą pojeździć na gokartach lub na tyrolce.

stare miasto

Autor: Harald Groven
Źródło: http://www.flickr.com
Następna rzecz, która zapewni wiele frajdy waszym maluchom to wizyta na świetnym placu zabaw Loopys World Gdańsk, gdzie każdy malec ulegnie atmosferze swawoli. W propozycji Gdańska jest też jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc tego miasta – ZOO Gdańsk Oliwa. Jest to nie tylko atrakcje dla dzieci (MNG – czas wolny z dziećmi), ale także dla ich opiekunów.
Najbardziej jednak zauroczyć może cudowne Stare Miasto Gdańska i najczęściej wybierana przez zwiedzających ścieżka, która przebiega Drogą Królewską od Bramy Wyżynnej, aż do ulicy Długiej na Długi Targ. Jest tam zlokalizowana niezwykle słynna fontanna Neptuna. Istnieje także możliwość, by oglądać zabytki w Gdańsku od strony wody, z poziomu kajaka lub statku w czasie rejsy. Za przyczyną dużej ilości dróg dla rowerów można zwiedzać miasto w trakcie rowerowej wycieczki.

Opcji, by zwiedzić zabytki w Gdańsku i znaleźć atrakcje dla dzieci jest wiele.

Ciekawią Cię nowinki? Zatem bądź zorientowany (https://www.uannynowytarg.pl/)! Dlatego warto przejrzeć nowy tekst na interesujący nas temat, żeby dojść do bardziej skrupulatnych wiadomości.

Wszystko zależy od tego w jaki sposób chcemy spędzić czas wolny i czego wymagamy.

You Might Also Like