Ogłoszenia marketingowe w sieci internetowej nie zdołają zastąpić druku! Przynajmniej jeszcze nie w tym momencie

W dobie kompresowania wszelkiego typu treści nieustannie zadajemy sobie pytanie, czy zapis ich w wersji papierowej jest nam jeszcze potrzebny? W podróż, zamiast dwóch tomów, bierzemy tablet z obszerną biblioteką. Czytanie gazet częstokrotnie zastępujemy przeglądaniem witryn informacyjnych. Niektórzy są lojalni wobec wydrukowanych pozycji. Czy jest szansa, by przestano korzystać z druku reklamowego?

Bilboard

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Wydaje się, że nie ma takiej opcji. Nie chodzi tu tylko o literaturę, ale również o druk (zobacz http://www.studioprinter.pl/druk-wielkoformatowy/) praktyczny, np. na potrzeby reklamy. Branża ta intensyfikuje się i coraz częściej jesteśmy w stanie spotkać reklamowe na ubraniach, kubkach czy też innych gadżetach. Baner reklamowy w sieci przyciąga oko o wiele gorzej, niż wydrukowany afisz powieszony przy ruchliwej ulicy – banery reklamowe dla Twojej firmy.

W teraźniejszej epoce zwiększonego dostępu do informacji, coraz silniej staramy się uniknąć reklam, a dotykalne ulotki są czymś fizycznym, co ciężej obejść od treści wyświetlanych na portalach internetowych. Wypromowanie produktu jest coraz bardziej trudne, bo rynek przesycony jest wielorodnymi konkurencyjnymi ofertami. Analiza (zobacz analiza swot pracownika) sytuacji druku na rynkach zachodnich wykazała, że producenci idą w kierunku druku artystycznego. Nawet wydruk na kartkach papieru będzie zmuszony zawierać angażujące potencjalnego kupca elementy, tj. krótka historyjka, barwny komiks czy też ciekawa krzyżówka na odwrocie informacji o firmie.

Miejski baner reklamowy też najpewniej przejdzie rewolucję i przekształci się w intrygujące dzieło sztuki. Nie zarzucimy kserowania na rzecz oryginalnego malarstwa, jednakże wiedza, że wirtualny świat zawsze będzie można odłączyć, na pewno zachęci działy marketingu do dalszego fizycznego unaoczniania idei promowanych produktów.

Druk się utrzyma, mimo że nie będzie już nigdy jedyną formą przekazywania medialnych wiadomości. Dawny schemat wypatrywania gazeciarza, który znamy ze starych amerykańskich filmów, nigdy już nie powróci. Druk użytkowy się przeistoczył od tamtego momentu i będzie nadal podlegał rozwojowi. Możliwe, że coraz częściej stosowane drukarki 3D zmienią płaskie billboardy w obiekty przestrzenne. To coraz częściej stosowana praktyka.

, , , , ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.