Różne obszary naszego kraju – gdzie tym razem udać się na wypoczynek?

Jednym z największych kompleksów leśnych na terenie naszego kraju są Bory Tucholskie. Ten wielki obszar ma zaskakująco urozmaiconą rzeźbę terenu, występują tu jeziora, torfowiska, niespotykane w żadnym innym regionie kraju gatunki ptaków – to atrakcje przyciągające ogromne rzesze turystów.

Bory Tucholskie każdego roku bardzo chętnie odwiedzają turyści przyjeżdżający tu nie tylko z Polski, ale także spoza niej. Rzeki i jeziora przepływające przez obszar borów od bardzo dawna są miejscem naprawdę popularnym wśród kajakarzy. Czarne bociany, cietrzewie, wędrowne sokoły oraz głuszce przyciągają z kolei wielu ornitologów. Tak wielkie natężenie ruchu turystycznego sprawia, że w okresie wakacyjnym turyści wybierający Bory Tucholskie noclegi rezerwować muszą odpowiednio wcześnie.

las

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dużą popularnością cieszą się Bory Tucholskie noclegi tutaj zaś to głównie kwatery agroturystyczne oraz pensjonaty. Najcenniejsza część obszaru została objęta nadzorem w ramach Parku Narodowego Bory Tucholskie. Wśród znajdujących się tutaj licznie jezior jednym z wzbudzających największy zachwyt jest Jezioro Charzykowskie. Już w okresie międzywojennym jezioro (Polski producent pomostów pływających) to przyciągało bardzo wielu turystów, również teraz jest jedno z liczniej odwiedzanych miejsc.

Jednym z najmniej zanieczyszczonych obszaróww naszym kraju jest Podlasie. Wyjątkowo czyste powietrze, niezwykłe krajobrazy zachęcają do wypoczynku właśnie w tym miejscu. To właśnie na terenie Podlasia położona jest Puszcza Białowieska. Ta część kraju przyciąga także wielu fanów kajakarstwa i żeglarstwa. Przyciąga ich tutaj między innymi Kanał Augustowski. Nawał turystów sprawił, że od pewnego czasu naprawdę mocno rozwija się agroturystyka Podlasie natomiast cieszy się rosnącą popularnością.

Dla wielu mieszkańców tego pięknego obszaru głównym źródłem utrzymania stała się agroturystyka Podlasie agroturystyka na podlasiu zaś zaczyna przyciągać coraz więcej turystów. Spędzający urlop w gospodarstwach agroturystycznych turyści mają okazję skosztować pyszności regionalnych. Wśród nich wyjątkowo smacznej babki i kiszki ziemniaczanej. Wielkim zainteresowaniem cieszy się odbywające się w Supraślu Święto Babki Ziemniaczanej. Do innych tradycyjnych potraw, których koniecznie należy spróbować należy pierekaczewnik podawany w wersji na słodko lub na ostro. Skosztujemy go w Kruszynianach.

, ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.