Różne obszary naszego kraju – gdzie tym razem udać się na wypoczynek?

Jednym z największych kompleksów leśnych na terenie naszego kraju są Bory Tucholskie. Ten wielki obszar ma zaskakująco urozmaiconą rzeźbę terenu, występują tu jeziora, torfowiska, niespotykane w żadnym innym regionie kraju gatunki ptaków – to atrakcje przyciągające ogromne rzesze turystów.

Bory Tucholskie każdego roku bardzo chętnie odwiedzają turyści przyjeżdżający tu nie tylko z Polski, ale także spoza niej. Rzeki i jeziora przepływające przez obszar borów od bardzo dawna są miejscem naprawdę popularnym wśród kajakarzy. Czarne bociany, cietrzewie, wędrowne sokoły oraz głuszce przyciągają z kolei wielu ornitologów. Tak wielkie natężenie ruchu turystycznego sprawia, że w okresie wakacyjnym turyści wybierający Bory Tucholskie noclegi rezerwować muszą odpowiednio wcześnie.

las

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dużą popularnością cieszą się Bory Tucholskie noclegi tutaj zaś to głównie kwatery agroturystyczne oraz pensjonaty. Najcenniejsza część obszaru została objęta nadzorem w ramach Parku Narodowego Bory Tucholskie. Wśród znajdujących się tutaj licznie jezior jednym z wzbudzających największy zachwyt jest Jezioro Charzykowskie. Już w okresie międzywojennym jezioro (Polski producent pomostów pływających) to przyciągało bardzo wielu turystów, również teraz jest jedno z liczniej odwiedzanych miejsc.

Jednym z najmniej zanieczyszczonych obszaróww naszym kraju jest Podlasie. Wyjątkowo czyste powietrze, niezwykłe krajobrazy zachęcają do wypoczynku właśnie w tym miejscu. To właśnie na terenie Podlasia położona jest Puszcza Białowieska. Ta część kraju przyciąga także wielu fanów kajakarstwa i żeglarstwa. Przyciąga ich tutaj między innymi Kanał Augustowski. Nawał turystów sprawił, że od pewnego czasu naprawdę mocno rozwija się agroturystyka Podlasie natomiast cieszy się rosnącą popularnością.

Dla wielu mieszkańców tego pięknego obszaru głównym źródłem utrzymania stała się agroturystyka Podlasie agroturystyka na podlasiu zaś zaczyna przyciągać coraz więcej turystów. Spędzający urlop w gospodarstwach agroturystycznych turyści mają okazję skosztować pyszności regionalnych. Wśród nich wyjątkowo smacznej babki i kiszki ziemniaczanej. Wielkim zainteresowaniem cieszy się odbywające się w Supraślu Święto Babki Ziemniaczanej. Do innych tradycyjnych potraw, których koniecznie należy spróbować należy pierekaczewnik podawany w wersji na słodko lub na ostro. Skosztujemy go w Kruszynianach.

, ,

Related posts

Przetestowane obuwie do misji specjalnych. Czym się kierować przy ich zakupie?

Niemal każda kobieta w swej garderobie piękne buty na co dzień, luksusowe szpilki na duże wyjścia, baletki, czasem także parę par butów sportowych. Jednakże nie każda ma obuwie specjalistyczne, przydatne przy uprawianiu sportów (wspinaczka, jazda konna) lub zimowe buty traperki na ekstremalnie niskie temperatury. Jakimi zasadami się kierować przy zakupie takich butów?

Malediwy – stosunkowo droga, ale jaka piękna egzotyka!

Należy się streszczać, bo niestety jest całkiem możliwe, że za kilkadziesiąt lat Malediwy po prostu znikną z powierzchni naszej planety. Być może nie będzie tak beznadziejnie, w końcu to byłaby katastrofa, ale to w sumie rewelacyjna "wymówka" dla osób, które pragną ujrzeć ten malutki kraj, lecz z różnego rodzaju przyczyn wybierają Włochy, Międzyzdroje albo Tunezję.

Czy w Polsce istnieje możliwość znalezienia niedrogich, a jednocześnie dobrych noclegów?

Noclegi w naszym kraju

W Polsce mamy wiele miejsc, w których można zatrzymać na nocleg. Poczynając od schronisk młodzieżowych a kończąc na hotelach o światowym standardzie. Dlatego jeśli chodzi o miejsca do spania w naszym kraju, to turyści mogą śmiało przyjeżdżać do Polski. Co istotne opłaty w hotelach są przystępne. Wiadomo, że są apartamenty, na które nie wszystkich będzie stać, ale są też ładne pokoiki na kieszeń każdego turysty. Tak, więc gnając w Polskę nie trzeba obawiać się, że nie będzie nas stać na nocleg. Poza tym bardzo dużo atrakcji, które warto zobaczyć jest darmowa. A w innych koszty są symboliczne.

Bardo: spływ, czyli interesujący sposób na spędzanie czasu z bliskimi

Często podczas wakacji zastanawiamy się, jak w ciekawy sposób spędzić wolny czas. Oczywiście świetnie sprawdzi się każda aktywność na powietrzu, idealna będzie również taka rozrywka, która okaże się angażująca. Naprzeciw wszelkim temu podobnym oczekiwaniom wychodzi spływ pontonowy w Bardzie.

Latest posts

Z jakich powodów dbanie o stan techniczny samochodu ma takie znaczenie, jak znaleźć dobrego mechanika.

O tym, jak ważne jest systematyczne serwisowanie samochodu, wie większość kierowców. A ci, którzy jeszcze takiej wiedzy nie posiedli przeważnie kończą z poważniejszymi awariami i koniecznością wydania sporych pieniędzy. Dlatego też w interesie każdego właściciela samochodu powinno leżeć, aby systematycznie jeździć na badania techniczne, a jeżeli znajdzie się jakieś usterki, to naprawiać je od razu. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru znalezienia warsztatu.

Które są współczesne sztućce turystyczne i w jakiej sprawie nie przypominają swych poprzedników?

Gdy nadchodzi okres wakacyjny, z jeszcze zwiększonym niż zwykle zainteresowaniem zaczynamy zwracać uwagę na oferty różnorodnych biur turystycznych. A może by tak pojechać na Jamajkę? Wyspy Wielkanocne lub chociaż Kanaryjskie? A może by tak spróbować czegoś innego? Czegoś, co realizowali jeszcze nie tak dawno nasi opiekunowie lub dziadkowie?
Przecież nawet teraz jednymi z najdroższych samochodów rodzinnych są tak zwane campery, zatem samochody turystyczne.