Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Różne obszary naszego kraju – gdzie tym razem udać się na wypoczynek?

4 stycznia 2021
Jednym z największych kompleksów leśnych na terenie naszego kraju są Bory Tucholskie. Ten wielki obszar ma zaskakująco urozmaiconą rzeźbę terenu, występują tu jeziora, torfowiska, niespotykane w żadnym innym regionie kraju gatunki ptaków – to atrakcje przyciągające ogromne rzesze turystów.

Bory Tucholskie każdego roku bardzo chętnie odwiedzają turyści przyjeżdżający tu nie tylko z Polski, ale także spoza niej. Rzeki i jeziora przepływające przez obszar borów od bardzo dawna są miejscem naprawdę popularnym wśród kajakarzy. Czarne bociany, cietrzewie, wędrowne sokoły oraz głuszce przyciągają z kolei wielu ornitologów. Tak wielkie natężenie ruchu turystycznego sprawia, że w okresie wakacyjnym turyści wybierający Bory Tucholskie noclegi rezerwować muszą odpowiednio wcześnie.

las

Autor: Björn S…
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dużą popularnością cieszą się Bory Tucholskie noclegi tutaj zaś to głównie kwatery agroturystyczne oraz pensjonaty. Najcenniejsza część obszaru została objęta nadzorem w ramach Parku Narodowego Bory Tucholskie. Wśród znajdujących się tutaj licznie jezior jednym z wzbudzających największy zachwyt jest Jezioro Charzykowskie. Już w okresie międzywojennym jezioro (Polski producent pomostów pływających) to przyciągało bardzo wielu turystów, również teraz jest jedno z liczniej odwiedzanych miejsc.

Jednym z najmniej zanieczyszczonych obszaróww naszym kraju jest Podlasie. Wyjątkowo czyste powietrze, niezwykłe krajobrazy zachęcają do wypoczynku właśnie w tym miejscu. To właśnie na terenie Podlasia położona jest Puszcza Białowieska. Ta część kraju przyciąga także wielu fanów kajakarstwa i żeglarstwa. Przyciąga ich tutaj między innymi Kanał Augustowski. Nawał turystów sprawił, że od pewnego czasu naprawdę mocno rozwija się agroturystyka Podlasie natomiast cieszy się rosnącą popularnością.

Dla wielu mieszkańców tego pięknego obszaru głównym źródłem utrzymania stała się agroturystyka Podlasie zaś zaczyna przyciągać coraz więcej turystów. Spędzający urlop w gospodarstwach agroturystycznych turyści mają okazję skosztować pyszności regionalnych. Wśród nich wyjątkowo smacznej babki i kiszki ziemniaczanej. Wielkim zainteresowaniem cieszy się odbywające się w Supraślu Święto Babki Ziemniaczanej. Do innych tradycyjnych potraw, których koniecznie należy spróbować należy pierekaczewnik podawany w wersji na słodko lub na ostro. Skosztujemy go w Kruszynianach.

You Might Also Like