Na jaką pomoc mogą mieć nadzieję centra badawcze i czy też pieniądze są duże?

Aktualnie w materialnej przyszłości duży akcent kładzie się na badania i na wdrożenie ich w fabrykach. Wsparciem na ten cel jest program Inteligentny Rozwój. Przedsiębiorcy zamierzający skorzystać z tego wsparcia powinni wziąć udział w konkursie.
Można by starać się o dotacje unijne na badania w ogłoszonym konkursie w ramach programu branżowego.

bieżnik

Autor: Ian Barbour
Źródło: http://www.flickr.com
Badania muszą tyczyć się innowacyjnych rozwiązań, jakie byłyby używane do przewozów pasażerskich oraz towarowych. warunkiem otrzymania pomocy finansowej jest wprowadzenie efektów obserwacji w swojej działalności lub udzielenie licencji na wykorzystywanie takich rozwiązań przez odmienne firmy. Jeszcze odmiennym rozwiązaniem jest sprzedaż tych rozwiązań na rynku. Jest ponadto konkurs, w którym o środki mogłyby ubiegać się przedsiębiorstwa z sektora chemicznego. W konkursie tym nie mogą brać udziału wielkie podmioty, zatem środki do uzyskania są mniejsze. Lecz można otrzymać 30 mln złotych.

Należałoby zainteresować się faktem, że jest prawdopodobne uzyskanie wsparcia finansowego większego niż standardowe. Dla małych firm mogłaby to być premia wynosząca 15 punktów procentowych. Jest to premia, której okoliczności udzielania są przeróżne. W konkursie związanym z badaniami nad rozwiązaniem szynowego taboru jest jak największe rozpropagowanie efektów badań. W przypadku spółek działających w dziedzinie chemicznej warunkiem jest jak najlepsza współpraca w konsorcjum. W konkursach mogłyby wziąć udział przeważnie najmniejsze firmy, ponieważ z tworzonych centrów badawczo-rozwojowych będą korzystały głównie one same.

Dofinansowanie mogłoby być przeznaczone na zakup aparatury oraz tworzenie samych centrów z zakupem działki oraz pracami budowlanymi włącznie.

Jeśli masz ochotę poznać więcej informacji na ten temat – odsyłam tam, gdyż odnajdziesz na niej dokładne dane, które wyjątkowo Cię zafascynują.

Do uzyskania jest kwota 41,36 milionów złotych, a maksymalnie to 55% kosztów.

, , ,

Related posts

W jaki sposób ozdobić ściany w naszym domu?

Ściany to niczym nie ograniczone pole do popisu. Można je zaprojektować na sporo metod, pięknie upiększyć, zawiesić na nich takie rzeczy, które nadadzą stylu całemu wnętrzu. Istnieje pełno opcji do wyboru. Można z nimi szaleć, bądź dekorować je w subtelny i ostrożny sposób. To na co postawimy zależy wyłącznie od naszej wyobraźni jak też klimatu jaki pragniemy uzyskać.

O czym należy pamiętać przy wyborze wyposażenia do sklepu

Czynników, które determinują funkcjonalność i wygląd sklepu jest wiele. W pierwszej kolejności musimy wymierzyć przeznaczone na ten cel pomieszczenia i zastanowić się nad rozmieszczeniem poszczególnych elementów. Wówczas bierzemy pod uwagę działalność jaką prowadzimy oraz charakter sklepu.

Dokonaj zmian w mieszkaniu w kilka chwil

Przeprowadzenie całościowego remont jakiegokolwiek pokoju w naszym mieszkaniu wiąże się z niemałymi wydatkami. Są jednak sposoby, które pozwalają na uzyskanie interesujących rezultatów przy niedużych nakładach gotówki.

Akcesoria do biura, czyli to, czego wymagają przedsiębiorstwa.

Możliwość takich miejsc jak hurtownie papiernicze Śląsk jest niezwykle duża. Nie można ukryć, iż w takim punkcie handlu pojawić się może znacznie dużo artykułów, ponieważ pod frazą artykuły biurowe Zabrze, da się odszukać praktycznie wszystko co posiada zaledwie niewielki związek z materiałami papierniczymi. Hurtownia papiernicza oferuje niezwykle szeroką rezerwę produktów, nierzadko doręczaną wprost z firmy, dzięki czemu oferuje niezwykle korzystne zapłaty za towar, dostosowuje się również do potrzeb oraz życzeń kontrahentów.

Każda hurtownia artykułów biurowych poleca nabywcom materiały biurowe Śląsk – oferujące obszerną gamę artykułów

Jeśli prowadzisz swoją firmę, wówczas niewątpliwie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że zawsze dobrze szukać okazji do zaoszczędzenia nawet niedużej sumy pieniędzy. Oczywiście życzymy Ci, żeby zawsze szło Ci na tyle świetnie żebyś nie musiał zastanawiać się na przykład nad tym, skąd wziąć pieniądze na wypłaty dla pracowników, jednakże zawsze dobrze pomyśleć o tym zawczasu i mieć pewien zapas pieniędzy.

Latest posts