Bpgew
Tajemnice wschodu.

Zakatarzenie – które medykamenty wziąć, by szybko zapomnieć o chorobie?

11 października 2018
Okres jesieni i zimy to pora, gdy łatwo jest zachorować. Wychodzimy z ciepłego domu, a na zewnątrz czekają na nas deszcz, wiatr, śnieg i mróz. Nic przyjemnego, zwłaszcza gdy nasze ubranie jest za cienkie i nieustannie przechodzą nas zimne dreszcze.

Lekarstwo

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli z pośpiechu nie wrócimy się, by zmienić ciuchy na grubsze, błyskawicznie możemy nabawić się kataru lub bólu gardła, co zmusi nas do zakupu leków, gdyż nie na każdego działają naturalne sposoby. Co wobec tego może pomóc nam pokonać chorobę?

Z pewnością są to lekarstwa, które obniżają gorączkę. Gorączka niesłychanie często jest z nami w pierwszym etapie przeziębienia, rozbijając nasz organizm. Pod żadnym pozorem nie wolno brać paru dawek lekarstw, albowiem przez takie działania prowadzimy jedynie do ryzykowanych uszkodzeń przewodu pokarmowego. Należy poczekać czas zalecony na ulotce, a dopiero później przyjąć kolejną dawkę. W międzyczasie warto jest iść do łóżka, aby pomóc sobie stosując chłodne okłady. Jeżeli nie mamy gorączki, lecz męczy nas katar, przydadzą się tabletki albo krople odblokowujące nos. Można ich używać maksymalnie przez tydzień, aby nie naruszyć delikatnej śluzówki nosa. W nieznośnym kaszlu natomiast

Tabletki

Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com

pomogą nam syropy. Są 2 rodzaje kaszlu – kaszel suchy oraz kaszel mokry. W aptece można znaleźć syropy, które powstrzymują kasłanie, albo ułatwiają pozbywanie się wydzieliny. Nie można doprowadzać do tego, by zalegała w oskrzelach, gdyż jest to idealne środowisko do rozwoju bakterii. Nie można też zapomnieć o lekarstwach przeciwbólowych, albowiem wielu ludzi w czasie przeziębienia odczuwa bóle mięśni i stawów.

Jeżeli czosnek, miód i ciepłe mleko nie pozwalają ci wyjść z przeziębienia, udaj się do apteki bądź do lekarza, który przepisze ci odpowiednie leki. Im szybciej zaczniesz leczenie, tym szybciej powrócisz do pełni sił. Warto też wziąć coś na odporność, by ponownie nie martwić się chorymi zatokami albo chrypką, jakie mogą znacząco uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie i sprawić, że jedyne, na co mamy chęć, to zostać w domu pod ciepłą pierzyną. O wiele lepiej jest odpocząć z kieliszkiem wina w ręku, niż z termometrem w ustach, zatem zatroszczmy się o siebie, aby szerokim łukiem omijać wszelkie dolegliwości.

You Might Also Like