Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Czym są hydrofory?

12 stycznia 2021
Mają wszechstronne zastosowanie, lecz nie każdy z nas ma pojęcie, w jaki sposób działają. Hydrofory możesz odnaleźć nieomalże w każdym gospodarstwie domowym, między innymi służą do zasilania budynków w wodę, nawadniania deszczówką ogrodów bądź odpompowywania wody z przeróżnych przestrzeni.

Hydrofor jest przyrządem, jakiego zadaniem jest zapewnienie niezmiennego ciśnienia wody (wypatrz promocje) w wodociągowej sieci. Pozwala na dostęp do wody w przeróżnych celach. Wyposażony jest w pojemnik wodny do gromadzenia wody (https://zdrowie-dom.pl/jonizatory-wody/85-jonizator-wody-iontech-it-750.html) i w pompę hydroforową, jakiej zadaniem jest wyparcie wody pod ciśnieniem. Całość uzupełniają również zawory zwrotne, odcinające a także zawory bezpieczeństwa. Zbiornik hydroforu jest częściowo wypełniony wodą, zaś nad jej powierzchnią znajduje się powietrze. Kiedy uruchamia się pompę hydroforową, wówczas do zasobnika dopompowywana jest woda ze źródła, co sprawia, iż powierzchnia zajmowana w zasobniku przez powietrze zmniejsza się, a więc dochodzi do jego sprężenia. Gdy hydrofor osiągnie stosowne ciśnienie, wówczas presostat, a więc sensor różnicy ciśnień z przekaźnikiem wyłącza pompę. Gdy zostanie otwarty zawór, na przykład kran, wówczas powietrze dokonuje wyrzucenia wody ze zbiornika, która przez przewody i zawór wydostaje się z armatury. Po wypłynięciu wody z instalacji jej pułap w zbiorniku zmniejsza się, a tym samym zmniejsza się ciśnienie. Presostat uruchamia hydroforową pompę, ciśnienie idzie w górę i tym samym kolejność się powtarza.

Ażeby otrzymać odpowiednią wydajność, używane pompy hydroforowe powinny mieć większą wydajność aniżeli maksymalny pobór wody pożądany dla danego domu i instalacji. Pojemność zasobnika natomiast dobierana jest do ilości wody wyczerpywanej przez użytkowników.

You Might Also Like