Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Uczenie się a nauka. Co już wiemy o tych procesach? W jaki sposób przyczyniają się one do naszego funkcjonowania. W czym są pomocne?

25 czerwca 2020
Czym jest uczenie się, jak trzeba definiować ten proces? To proces poznawczy, który sprowadza się do modyfikacji działania osobnika pod wpływem doświadczeń, to sprawia, iż osobnik jest bardziej przypasowany do otoczenia. Umiejętność uczenia się, ale oczywiście w różnorodnym zakresie posiadają ludzie, zwierzęta, a również komputery.

książka

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto, uczenie się może być świadome i nieświadome. Tymi zagadnieniami zajmuje się tak naprawdę psychologia. Dość znaną gałęzią psychologii, w której jest podejmowane to zagadnienie, jest behawioryzm. Uczenie się można określać jako czynność krótkotrwałą, albo jako zbiór czynności podobnych, równoległych czy długotrwałych.

Jeżeli nie masz pewności, czy opublikowane na niniejszej witrynie informacje są wystarczająco dokładne, to zobacz źródło, które zostało wykorzystane do zredagowania tego artykułu.

O tym, czy konkretna czynność faktycznie ma miejsce możemy wywnioskować na podstawie zauważalnych zmian. Uczenie więc jest procesem nabywania doświadczeń, które charakteryzują się modyfikacją zachowania. W pedagogice uczenie rozpatruje się w odniesieniu do czynności uczenia.szczegóły w serwisie dysk dla psów

Efekty uczenia zależą między innymi od pamięci, koncentracji a także motywacji. Można wymienić też inne ważne wytyczne, jak uwaga, zainteresowania czy zdolności. Wszystko to przyczynia się do zdolności przyswajania wiedzy. Rezultatem uczenia się jest zyskanie pomocnej wiedzy albo umiejętności. Dzięki umiejętności uczenia się mogła powstać nauka, czyli autonomiczna część kultury, która służy objaśnianiu rzeczywistości, w którym żyje człowiek (zobacz szczegóły na Nauka jest budowana i rozwijana za pomocą metody naukowej, często określamy je jako paradygmaty.

Proces publikacji i powtarzanie badań w celu weryfikacji ich rezultatów umożliwia powstanie naukowej wiedzy i różnych wydawnictw naukowych, jakich misją jest popularyzowanie nauki. Na przeciwstawnym biegunie, w opozycji do świata nauki panuje tak zwana pseudonauka czy paranauka. Jej przedstawiciele bagatelizują naukowe podejście do badań. Naukowcy pokazują im jednakże, że korzystają oni z autorytetu nauki do promocji niesprawdzonych hipotez. Domysłów, jakich nie da się potwierdzić naukowo. Jednocześnie, niektórzy uważają, iż jest konflikt między realną nauką a pseudonauką. Tymczasem są to tak odmienne dziedziny odbierania realności, że o konflikcie nie ma co mówić, jest raczej nadawanie na całkowicie innych falach. W taki sposób mamy dwa bieguny, czyli pierwszy z nich, gdzie rządzą sprawdzone badania naukowe i drugi, w którym większy prym wiodą niesprawdzone wyobrażenia.

You Might Also Like