Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Wypad pod namiot to dla wielu jedna z najfajniejszych opcji na spędzenie urlopu, choć dziś już nieco zapomniana

11 października 2018
Ta opcja pozbawiona wszelkich luksusów, może być znakomitą zabawą. Obmyślając kilkudniowy lub dłuższy wypoczynek na łonie przyrody, wyjeżdżając na ryby albo na zbieranie grzybów do lasu, wcześniej pomyślmy o zabraniu ze sobą praktycznego wyposażenia.

Pamiętajmy także o odpowiednim ubiorze. W temacie ekwipunku podstawowym powinien być namiotu a szczególnie stelaż (www.skalnik.pl/namioty-akcesoria-do-namiotow.html) do namiotu. Ma to ważne znaczenie wówczas, gdy nie jesteśmy użytkownikami namiotu nowego. Stelaż to, jak wiadomo, dość ważna część namiotu. Wiedzą o tym na pewno ci, którzy dotarłszy do miejsca biwaku spostrzegli brak takowego w pokrowcu namiotowym, gdyż został w domu. Mimo stosowania dobrych pod względem wykonania stelaży na skutek wichury, ataku zwierza bądź zachwiania równowagi jakiegoś obywatela zdarza się, że stelaż zostaje zepsuty. Uszkodzenie to uniemożliwia normalne rozbicie namiotu. Warto wiedzieć, iż reperacji stelaża bywa, że można dokonać we swoim zakresie. Można też wszakże bez kłopotu kupić nowy stelaż do namiotu.
autokar

Źródło: pixabay.com
stelaż do namiotu

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz pozostałych elementów ekwipunku, który będzie nam niezbędny, skupmy się na stroju. Powinien być to ubiór stosunkowo lekki, przewiewny, dający wysoki komfort cieplny, głównie wtedy, gdy taką eskapadę planujemy na chłodniejszą porę roku. Świetnym wyjściem powinny okazać się koszulki icebreaker. Odzież Icebreaker (https://skalnik.pl/icebreaker-b) ma szansę znakomicie sprawdzić się nie tylko na biwaki ale także przez cały rok. Dzięki niezwykłym właściwością wełny merino, ubrania takie szybko zdobywają coraz większe uznanie i stały się opcją dla powszechnie używanych włókien syntetycznych.

Zadbajmy przede wszystkim o to, by była to odzież praktyczna, cechującą się wysoką wytrzymałością, a także odzieżą świetnie oddychającą, zapewniającą zachowanie właściwej temperatury ludzkiego ciała.

You Might Also Like