Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Włochy – co warto zobaczyć

12 marca 2019
Mało jest osób, które potrafią oprzeć się czarowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tegoż państwa, będzie pragnął wrócić. Sycylię – największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje niepowtarzalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny i wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozmaita śródziemnomorska fauna oraz flora a także kultura oraz sztuka powodują, że Sycylia należy do bardzo czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, jaki podoła zadowolić każdego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Włochy

Autor: Romtomtom
Źródło: http://www.flickr.com
Wielka rozpiętość terytorialna sprawia, że można tu spotkać zarówno łagodny klimat umiarkowany, jak również gorące regiony nad Adriatykiem. W wielu regionach znajdują się stare miasta, przyciągające uwagę oryginalną architekturą jak też legendami. Urzekająca jest także włoska kuchnia oraz krajobrazy oraz bliskość Rzymu, przesiąkniętego szczególną atmosferą.

Trudno by było wymienić jednym tchem wszystkie włoskie miasta, jakie dobrze jest widzieć. Jedne z nich są bardziej znane, mające wręcz legendarną sławę i stanowiące miejsce pielgrzymek wierzących katolików bądź zakochanych, inne, leżące na uboczu, są cichymi świadkami historii.

Czy myślisz, że jest potrzeba dodatkowego sprawdzenia zawartych w tym artykule informacji? Jeżeli tak, to kliknij tu i zweryfikuj witrynę.

Do tych pierwszych zalicza się Wenecja czy Rzym, do drugich bezpretensjonalne miasto San Gimignano, Syrakuzy albo Bari. Planując wyprawę do Włoch oraz oglądanie zabytków nie możemy nie uwzględnić tych najważniejszych.

Włochy

Autor: Amphipolis
Źródło: http://www.flickr.com
Na pierwszym planie musi znaleźć się Piza z fascynująca oraz zagadkową Krzywą Wieżą jak też kompleksem zabytków sakralnych sprzed stuleci. Wielbiciele budownictwa sakralnego nie zawiodą się w tym państwie, bowiem w każdym większym mieście znajdzie się jakiś wart podziwiania obiekt. W Padwie wskazane jest zwiedzić Bazylikę św. Antoniego, z kolei w Bolonii Bazylikę Santo Stefano. Świątynie znajdą się z Sienie, Turynie a także Rawennie oraz w wielu innych włoskich miejscowościach. Nie możemy też zapominać o grodach a także pałacach, jakich w tym kraju są dziesiątki. Te w największym stopniu godne uwagi, to Gród Castel Nuovo w Neapolu, Gród polskiej królowej Bony we włoskim Bari lub też przepiękny, umieszczony na urwisku Zamek Miramar w Trieście.

Nie czekaj więc, i już dzisiaj wbij w wyszukiwarkę wyrażenie Włochy wycieczka aby podziwiać ten cudny kraj – tutaj przeczytasz więcej.

You Might Also Like