Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

dekorowanie witryn sklepowych

11 października 2018
Wykorzystanie powierzchni na wystawie sklepowej jest nie lada sztuką. Dobra aranżacja ekspozycji sklepowej częstokroć decyduje o tym, czy klient przejdzie progi danego sklepu. Wyjątkowy, oraz ciekawy wygląd witryny jest doskonałą i najskuteczniejszą formą promocji. Dekoracje witryn sklepowych to użycie wiedzy psychologicznej, marketingu, reguł kompozycji plastycznych do sporządzania efektownych ekspozycji, jak i do projektowania wystaw sklepowych, które umożliwiają sukces handlowy, przyciągną oko klienta i zainspirują do realizacji zakupów.

Witryna sklepowa

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze stworzona wystawa sklepowa może przyczynić się do przyrostu sprzedaży. Studio FX sprawi, że kompozycja towarów w oknie (sprawdź) wystawowym nie będzie przypadkowa. Profesjonaliści skonstruują ją odpowiednio, wedle konkretnego, przemyślanego planu – kliknij i sprawdź.

Dobrze dobrane dekoracje witryn sklepowych są zachęceniem do przekroczenia progu sklepu. Ustawienie artykułów na wystawie nigdy nie może być przypadkowe. Poszczególne jej części w różnym stopniu przyciągają uwagę. Środkowy punkt wystawy na wysokości oczu, to miejsce, dokąd wzrok klienta pada w pierwszej kolejności. To, czy wystawa (zobaczysz tu) pozostanie dostrzeżona, zależy od jej miejsca, asortymentu, a też od tego, w jaki sposób wyeksponowana jest oferta. Kluczowym obowiązkiem witryny jest zatrzymanie i zaciekawienie przechodnia.

Przy komponowaniu ekspozycji sklepowych, studio FX będzie miało do czynienia z artykułami, jakie posiadają własny osobny kształt, barwę i fakturę. Każde te składniki biorą aktywny udział w kompozycji.

Ogromnie istotnym szczegółem przy konstruowaniu wystaw jest przeznaczenie światła. Uwydatnia wyroby zestawione na wystawie, dzięki czemu stają się one bardziej atrakcyjne, ożywia je, a również oświetla je o zmroku. Istotne jest, żeby oświetlenie pasowało i komponowało jedną, spoistą całość z wyposażeniem, również stylem.

Tworząc dekoracje witryn sklepowych powinno się dobrze dostosować nasilenie, jasność, odcień, lecz również rodzaj światła, jakie będzie oświetlać towar. Światło jest w stanie zaakcentować niektóre części ekspozycji, w taki sposób ażeby wyglądały bardziej zachęcająco.

You Might Also Like