Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Podstawowe wykorzystanie szczotek listwowych, najważniejsze ich parametry i materiały stosowane do wyrobu.

12 września 2020
Większości ludzi szczotki kojarzą się z najróżniejszymi zmiotkami, które używa się w domach i firmach. Lecz najróżniejsze modele szczotek wykorzystuje się również w różnego rodzaju maszynach i urządzeniach, w jakich spełniają one bardzo ważną rolę.

Tak naprawdę szczotki używane do izolowania posiadają podobną funkcjonalność, jak inne odmiany uszczelek, z tym że zastosowanie sztucznych włosów sprawia, że w niejednym przypadku znacznie lepiej będą się sprawdzać niż gumowe uszczelki. Stosowanym najczęściej rodzajem szczotek w rozmaitych zastosowaniach przemysłowych są szczotki listwowe, z reguły one mają plastikową, drewnianą lub metalową oprawę i włosie z wymaganą grubością i długością. Tego typu szczotki wykorzystywane są na przykład podczas uszczelniania różnego rodzaju przestrzeni, są to między innymi meble, ruchome schody czy drzwi wind. Coraz częściej sięga po nie również przemysł, różne odmiany szczotek można na przykład znaleźć przy maszynach drzewnych, włókienniczych, spożywczych albo narzędziowych.

szczotka do fug

Autor: Gardena
Źródło: Gardena

Listwowe szczotki wykonuje się z różnorodnych materiałów.

Czy zamieszczony tu tekst jest dla Ciebie interesujący? Masz ochotę obejrzeć dużo wiadomości na zbliżony temat? Zatem idź tu buty squash i przeglądnij nowy wpis.

Oprawa może być wykonana z drewna, metalu lub plastiku, rodzaj materiału będzie przede wszystkim uzależniony od tego, w jakich warunkach ma pracować cała szczotka. Jeśli będzie występować wilgoć lub różne czynniki chemiczne, to wówczas należy zastosować szczotki wykonane z materiałów odpornych na działanie takich czynników. Analogicznie sytuacja ma miejsce z włosiem, dzisiaj najczęściej stosowane są do jego produkcji różne odmiany sztucznych tworzyw, jeżeli się je odpowiednio dopasuje, to takie szczotki długo i bezawaryjnie posłużą.

Firmy zajmujące się wytwarzaniem tego typu szczotek przeważnie robią je ściśle według oczekiwań klientów. Do ustalenia więc będzie rodzaj użytych materiałów, grubość i długość włosia, a także szerokość oprawy. Jest to niezbędne, bo czasami takie szczotki używane są w nietypowych maszynach i urządzeniach. W nich nie da się zastosować dostępnych powszechnie szczotek, więc niezbędne jest ich produkowanie ściśle według specyfikacji.

You Might Also Like