Przydatne informacje dla ludzi, którzy planują jakąś wycieczkę w góry.

góry są przepiękne, lecz jednocześnie nieprzewidywalne i niebezpieczne. Nawet na jednodniową wycieczkę należy się należycie przygotować, a tym bardziej jak planuje się jakieś większe wyjścia.

czas
krajobraz - wakacje

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszej kolejności trzeba pomyśleć o odpowiednich butach, powinny być one wygodne, ale jednocześnie wytrzymałe i najlepiej z membraną. Doskonale sprawdza się tu wyższe obuwie trekkingowe, ich cholewka będzie chronić przed skręceniami, a dzięki grubej podeszwie będzie się wygodnie chodzić po kamieniach. Niestety w dalszym ciągu spotkać można osoby wybierające się na górskie szlaki w sandałach albo trampkach, takiej nieodpowiedzialności należy się wystrzegać. Poza butami warto zwrócić uwagę na pozostałą odzież, która też ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu chodzenia.
Niezbędnym Wyposażeniem na wyjście w góry powinien być ciepły polar i nieprzemakalna kurtka. Górska pogoda jest nieprzewidywalna i trzeba być zabezpieczonym na rozmaite przypadki.

Chcemy zaprezentować Ci kolejny nasz wpis – mamy nadzieję, że Ci się spodoba. By go obejrzeć, naciśnij link tu… (https://www.coraltravel.pl/wakacje) i voila.

Podczas chodzenia powinno się zadbać o to, aby unikać pocenia się, dlatego też ważnym elementem wyposażenia będzie odpowiednia bielizna termoaktywna. Bardzo dobrze sprawdzą się w tej roli na przykład koszulki icebreaker, zrobione są one z odpowiedniego materiału gwarantującego duży komfort przy noszeniu. Całe konieczne wyposażenie trzeba będzie gdzieś nosić, więc przyda się także jakiś pojemny, praktyczny plecak.

Jeśli wyjście miałoby się przeciągnąć na kilka dni, to warto pomyśleć o porządnym namiocie, jeśli ktoś planuje taki ze sobą nosić, to warto zadbać, żeby był odporny na deszcz, a równocześnie jego stelaż do namiotu był jak najlżejszy.

, , ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.