Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Jak spędzać czas wolny? Czy spływ kajakowy to najlepszy pomysł? Gdzie najlepiej podjąć taką aktywność?

3 lipca 2020
Mamy dużo okazji w ciągu roku, żeby spędzić ten czas ciekawie, z dozą szaleństwa albo wręcz przeciwnie, na spokojnie na łonie natury. Sporo jest tego typu okazji, ponieważ poza standardowymi weekendami, istnieją również dłuższe przerwy od pracy, nie mówiąc już o wakacjach.

Warto tak zaplanować ten czas, żeby był jak najbardziej ciekawy, żeby obfitował w tego typu atrakcje, jak preferujemy. Jak będziemy mieć to na uwadze i mądrze planować czas, to możemy być pewni, że wrócimy z takiego wyjazdu w pełni zadowoleni.
zabytek
Rewelacyjnym pomysłem jest spływ Czarną Hańczą, ponieważ to prawdziwie niezwykłe przeżycie. Jest to największa rzeka na Suwalszczyźnie, przepływa przez rzeczywiście atrakcyjne tereny, jakie mają wyjątkowe walory krajobrazowe, historyczne i geologiczne. Źródła Czarnej Hańczy znajdują się na Pojezierzu Wschodniosuwalskim. Jest bardzo dużo różnych szlaków kajakowych na tej niezwykłej rzece, najbardziej klasyczne z nich to tzw. mała pętla i duża pętla.
Spływ kajakowy Czarna Hańcza pętla mała, jest to szlak od Augustowa poprzez jezioro Białe, Kanał Augustowski aż do jeziora Serwy. Następnie trzeba się przenieść do Bryzgla koło Wigier, następnie jeziorem, powrót kanałem. Następna jest duża pętla, która również zaczyna się w Augustowie.
Dalej przenosi się do Wigier i końcówka jak w przypadku pętli małej. Taki szlak trwa dość długo, około 8-9 dni, ale dobrze podjąć trud, gdyż to niezwykłe przeżycie.

To zwłaszcza zalecane dla osób, które nigdy nie miały z tym kontaktu, ponieważ można zakochać się w tym spływie. Ponadto nie trzeba mieć specjalnych umiejętności lub predyspozycji, to zajęcie dla każdego.

You Might Also Like