Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

W jakim miejscu można by obejrzeć miejsce, o jakim śpiewał kiedyś polski zespół Czerwone Gitary?

16 stycznia 2021
Proszę, zamknij oczy i przypomnij sobie słowa pewnej piosenki zespołu Czerwone Gitary: „morza odgłos, ptaków śpiew, złota plaża wśród drzew”. Czy imaginujesz już to sobie? W tamtym miejscu musi być ślicznie, prawda? Tę piosenkę musieli pamiętać obywatele odpowiedzialni za otoczenie w tego typu okolicznościach pewnego letniska.

marina - bieganie

Autor: szbluma
Źródło: http://www.flickr.com
górski krajobraz

Autor: Dantes Edmond
Źródło: http://www.flickr.com
W tak pięknych okolicznościach przyrody funkcjonuje sanatorium Dąbki, w którym ulecza się wszystkich chorujących na przypadłości systemu oddechowego. W sanatorium Dąbki ulgę odnajdą także persony cierpiące na wszelakie alergie. A w jakim miejscu konkretnie znajduje się sanatorium Dąbki? Zajmuje ono centralną cząstkę Pobrzeża Słowińskiego. Jest tu duża, piaszczysta okolica, na której jest wiele wydm, jakie porośnięte są sosnami. Wszystko wygląda tak, jakby było wyjęte ze wspomnianej piosenki. Południowa część miasteczka sanatorium Dąbki to obszerne jezioro Bukowo. Obok plaży rozciąga się długa na sześć km promenada. Sama miejscowość sanatorium Dąbki położona jest w gminie Darłowo. Obecny tu nadmorski klimat bardzo dobrze przyczynia się na organizm przebywających tu osób.
Uzdrowisko Dąbki to także rajska kraina dla rodzin z dziećmi, w takiej miejscowości odnajdziemy domki letniskowe, niejeden basen a także place zabawowe. Uzdrowisko Dąbki jest zbudowane na obszarze wolnym od zanieczyszczeń, co niezwykle dobrze przyczynia się na ludzi pragnących łapać powietrze czystym zdrowym powietrzem.

Uzdrowisko Dąbki to tak faktycznie zbiór różnych ośrodków sanatoryjnych, w których wypoczynek mogą odnaleźć ludzie nie wyłącznie narzekający na dolegliwości związane z systemem oddechowym, ale także normalni obywatele oczekujący wypocząć od trudów dnia codziennego w nieskazitelnym nadmorskim klimacie.

You Might Also Like