Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Zwiedź Polskę czyli co ciekawego zaoferować może nasz kraj zagranicznym turystom.

11 października 2018
Jest takie powiedzenie, że chwali się cudze, a swojego nie zna, i będzie w tym dużo racji. Jako doskonały przykład mogą służyć tu turyści, którzy zachwycają się obcymi krajami, ich zabytkami albo kulturą, a absolutnie nie chcą poznać tego, co może zaoferować nasz kraj. A zaoferować może naprawdę sporo, o czym przecież można się przekonać, gdy rozpocznie się jego poznawanie. Niestety cały czas wiele osób woli to, co zagraniczne, nie chce się ani trochę angażować w rodzimą turystykę, a na słowa poznaj Polskę reaguje w najlepszym przypadku obojętnie.

Morze, Bałtyk

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

A tak naprawdę w Polsce jest taka ilość ciekawych, interesujących miejsc, że na oglądnięcie ich wszystkich mogłoby braknąć wakacji. Co więcej, poza znanymi wszystkim, wymienianymi w każdym przewodniku atrakcjami można znaleźć ogromną ilość miejsc, do których nie dociera tak duża ilość turystów, a które również są warte odwiedzenia i oglądnięcia. A docierają do nich tylko nieliczni, bo innym może się nie chcieć lub po prostu nie będą o nich wiedzieć.

Jeśli jednak ktoś zechce się skusić na dokładne zwiedzenie naszego kraju i zapoznanie się z jego największymi atrakcjami, to powinien sobie dobrze zaplanować co i w jakiej kolejności będzie oglądał. Dobrym rozwiązaniem będzie rozdzielenie takiego zwiedzania na etapy, obejmujące na przykład jedną wybraną krainę. Wówczas będzie można bardziej szczegółowo zaznajomić się ze wszystkimi atrakcjami danego obszaru, w tym również z tymi dużo mniej znanymi.

Plaża i morze, Krynica Morska

Autor: irvken
Źródło: http://www.flickr.com

Można także organizować zwiedzanie zaczynając od obejrzenia miejsc najbardziej znanych, przykładowo takich jak Kraków, Warszawa, Oświęcim czy Wieliczka, jakie to miejsca należą do światowego dziedzictwa kulturalnego, a w czasie następnych wyjazdów poznawać kolejne miejscowości. Tak naprawdę nie ma znaczenia, w jaki sposób się zacznie zwiedzać nasz kraj, najważniejsze jest to, żeby zacząć wykorzystywać hasło zobacz Polskę i rzeczywiście poznać to, co nasza kraina ma do zaproponowania. I wtedy nawet przebywając w obcym kraju na wakacjach będzie się pamiętać o tym że żyje się w jednym z ładniejszych krajów na świecie.

You Might Also Like